Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Elkészült már a New Yorki...

Elkészült már a New Yorki metróban az új jegyautomata rendszer?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezem, akik mostanában voltak. Tavaly még nagyon elavult jegyautomaták voltak, idénre ígérték az új rendszert, érdeklődöm, hogy tényleg átadták-e és ha igen, lehet-e már érintős kártyával bérletet venni?
2023. okt. 8. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Minden állomáson és buszon van. OMNY a neve. Lehet OMNY kártyát venni és azzal fizetni, lehet telefonnal és sima bankkártyával is. De továbbra is megvannak még az automaták is.

Jelenleg 2.90 egy vonaljegy, amivel átszállni is tudsz. Ha ugyanazt a kártyát vagy telefont használod, akkor az OMNY-val is ingyenes az átszállás.

2023. okt. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az OMNY rendszert ismerem, de azt csak alkalmankénti fizetésre volt alkalmas. Én 7 napos metro cardot szeretnék venni. Az automatákkal nagyon sok rossz tapasztalatom volt. Egyik kártyámmal sem tudtam fizetni, a papírpénzek felét nem fogadta el. Valahol olvastam, hogy idén lecserélik az automatákat, erről szerettem volna érdeklődni. De ha az OMNY-ban tudok venni 7 napost, nekem az is megfelel.
2023. okt. 9. 00:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az OMNY-val is meg lehet ezt csinálni. De nem kell elörefizetett metrókártyát venni. Bármelyik nap el lehet kezdeni a hetet. Ha ugyanazzal a telefonnal vagy bankkártyával fizetsz 12 utat egymás után , ami 34 dollár, akkor a további fennmaradó napra nem kell fizetni. Csak arra kell figyelni, hogy ugyanazt a telefont használd. Csak az elsö 12 utat fogja levonni, $ 2.90/alkalom és utánna, amíg tart a hét, nem kell fizetni. Ergo olyan, mint a weekly unlimited metrókártya.
2023. okt. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyaron voltunk. A leirt problemakkal talalkoztunk de aztan egy masik helyen mukodtek a bankkartyak. Tehat reszlegesen megoldodott a problema
2023. okt. 9. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3: Köszönöm, akkor előkeresem a regisztrációmat.

Illetve még egy kérdés, a buszos út is beleszámít a 12-be? Mármint azt tudom, hogy egy metrózásba még beletartozik egy órán belül egy ingyenes buszos csatlakozás is, tavaly ezt használtam, de lesz olyan, hogy csak busszal megyünk egy pár órán belül, metróval nem.

2023. okt. 9. 06:29
 6/9 A kérdező kommentje:
4: Köszi neked is. Ezek szerint az automaták még a régi, esetlegesek. Nekem kb. a 3. napon, a sokadik automatánál sikerült venni kp-ért. Az állomásőrök csak a vállukat vonogatták, mondjuk többnyire beengedtek ingyen, ha látták, hogy szándékomban állt jegyet venni, de nem tudtam...
2023. okt. 9. 06:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is igy voltunk. Aranyosak voltak es tudtak h nem mukodik
2023. okt. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, buszra is vonatkozik.
2023. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A heti berlet mindenre is jo. Legalabbis mi hasznaltuk
2023. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!