Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Miért állnak sorban az emberek...

Miért állnak sorban az emberek a MÁV jegypénztárban, amikor van egy hal szabad jegyautomata?

Figyelt kérdés
Írástudatlanok?

2022. júl. 16. 06:29
A kérdező szavazást indított:
Írástudatlanok.
Hűlyék.
16 szavazat
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
*egy halom
2022. júl. 16. 06:29
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Én se szeretem, időm van, veszek a pénztárostól.
2022. júl. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Isti22 ***** válasza:
96%

- Lehet, hogy céges számla kell nekik

- Félnek használni. Én se próbáltam még.

2022. júl. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Ne már, hogy nem próbáltátok! ÁFA-s számlát is tud adni. Minden ki van írva csak pötyögni kell.

Próbáljátok majd ki.

2022. júl. 16. 06:58
 5/27 anonim ***** válasza:
67%
Te nyilván a pénztáros vagy, esetleg az automaták karbantartója, különben nem tudom miért érdekel.
2022. júl. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mert a minap pont egy pályaudvaron voltam, ott sorakozott a sok szabad automata miközben km-es sor állt a pénztárnál... El nem tudom képzelni, hogy ilyen helyzetbe emberek miért állnak be a sorba.
2022. júl. 16. 07:21
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Lehet nem is tudják, hogy van automata. Én se tudtam, hiszen ha bemegyek a pu-ra akkor előbb látom a kasszát, mint az automatát.
2022. júl. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk nálam volt olyan, kértem egy oda-vissza jegyet, de csak az oda útra való jegyet adta ki, a vissza jegyet nem, de a vissza jegynek az árát viszont elkérte.
2022. júl. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki meri, szereti, tudja használni. Valahogy így lehetett annó az ipari forradalomnál is :D

Én első között tértem át az online vásárlásra amikor a pdf-et még ki kellett nyomtatni, vagy a kioszkból kivenni. Mindenhol szeretem inkább az automatákat használni, mert nem kell a savanyú képü ügyintézővel interakcióba kerülni. A vasúti pénztárt és a pénztárosokat gyűlölöm - pedig lehúztam 20 évet a vasúton - mert hülye mindegyik. azokat a tanfolyanom elrontják, a normálisak is megbolondulnak. Nem hallja amit mondok, nem érti hova kérem, fogalma sincs a közlekedésföldrajzról, stb. stb..

Az automatát viszont én sem szeretem - még - mert nem látok rendesen és persze azokba a gépekbe (meg a bkk automata, pénzkiadó automata, stb.) a legolcsóbb, legsz.rabb kijelzőket szerelik. Alig látom, próbálom olvasni mi van, hova koppintsak, mögöttem meg állnak már sorban, morognak, hogy ki ez a balfék, stb. Amikor már megtanulom egy automatát kezelni, megtanulom hol vannak a menüpontok és nem kell olvasni, vizslatni hogy mi van, akkor már gyorsan megy. A teszkóban már gyorsabb vagyok a pénztárosnál, meg is dicsértek múltkor :D A BKK automatákat sem szerettem nyomkodni, de azért sokszor vásároltam onnan jegyet.

Ja még egy indok miért nem automata: a lepattanóra várók. Rengeteg csövi meg koldus cirkulál az automaták körül és a visszajáróra fáj a foga. Na kössz nem, amúgyis mindenki csak kifelé húzza a zsebemből a pénzt, ne álljanak be még ők is a sorba. Némelyikük jobban él mint én, csak nem látszik rajta. Sokan vidékről járnak Budapestre koldulni, mert 90%-ossal utaznak, a városban meg egy jó napoin 10ezret is össze tud kalapozni.

Épp ezért az online jegyvásárlás és a MÁV app megváltás volt számomra.

2022. júl. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%
Egy automatával nem lehet veszekedni.
2022. júl. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!