Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az normális, hogy repülőjegy...

Az normális, hogy repülőjegy foglaláskor nem kérik el az útlevél adatainkat?

Figyelt kérdés

Brussel Airlines-sal repülnénk New Yorkba, oda-vissza 1 átszálással. Csak a nevünket,címünket, e-mail címünket és telefonszámunkat kéri. A hivatalos Brussel Airlines weboldalán foglalunk.


Más: Tegnap harmadik próbálkozás után is elutasította az erste mastercard diák kártyámat fizetéskor. Szerintetek ez mi miatt lehet?


Előre is köszönöm a segítséget!



nov. 10. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Normális.

2. Kártyalimit?

nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Eddig tőlem mindig kérték már a foglalás során. Ezek szerint nem probléma, majd csak a check in-nél kerítenek rá sort?


Tudtommal nincs ilyen korlátozásom. Revolut szerencsésebb lenne?

nov. 10. 13:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem még soha nem kérték foglaláskor pedig kb 500-szor repültem már, becsekkoláskor szokták kérni ha kérik egyáltalán. Igaz, én mindig a légitársaság saját oldalán vásárolok.


Próbáld meg a Revolutot hátha azzal jó lesz.

nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Légitársaság-függő, hogy kérik-e. Van olyan légitársaság (pl. Ryanair), amelyik még a Schengenen belüli utaknál is kéri.


A bankkártyádnak van egy alap beállítása vásárlásra, illetve kp. felvételre. Valószínűleg ezért nem tudsz vele fizetni. Emeld fel a limitet a netbankban!

nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!


Az lenne még a kérdésem, hogy szerintetek elegendő idő 1 óra 55 perc átszállni Brüsszelben? Ha mindent a hivatalos oldalon foglalok le és esetleg lekésem a csatlakozást, akkor minden további nélkül mehetek a következő járattal, nem?

nov. 10. 18:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a légitársaság így adta el a jegyet, akkor az ő felelőssége megoldani. Egyébként, ha nincs késés, akkor elég.
nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Normalis hogy nem kernek utlevel adatokat. Azt majd online check-in alkalmaval adod meg.


A kartyadon lehet van limit es azert nem tudod vele megvenni a repjegyet. Nekem 1000 dollar a hitelkartyamon a limit, a jegy meg ennel tobbe kerul, igy azzal nem tudom megvenni. Revolutra teszek penzt elotte es azzal veszem meg a jegyeket, igy biztosan mukodik.


1 ora 55 perc eleg kell hogy legyen atszallasra. Ez attol is fugg hogy kell e terminalt valtani, a terminalok kozt van e biztonsagi ellenorzes, a terminalok kozt mivel kozlekedsz, kesik e a repulo, stb.

Nekem fel ora is eleg de kb 2 oram szokott lenni atszallasra. Repultem olyan utvonalon is ahol a repteren a masik terminalra egy busz vitt, arra sokat kellett varni mert nem fert fel az osszes utas egyszerre, aztan biztonsagi ellenorzes is volt, igy majdnem lekestuk a jaratunkat.

nov. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki segített!


Végül tényleg a limit volt a ludas, de 24 órára sikerült megemelnem és sikeresen megvásároltam még pénteken a repülőjegyeket :)

nov. 12. 23:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Elég lesz az idő az átszállásra, Brüsszel reptere nem olyan nagy, ennyi idő alatt bőven átérsz, de a biztonság kedvéért szedd a lábad, ne álljatok meg nézelődni, vásárolgatni. Az USA-ba induló gépnél lehet előzetes kérdezősködés, hogy vízummal vagy ESTA-val utazol, hol fogsz lakni, mikor fogsz visszajönni stb., kicsit időigényesebb, mintha Schengenen belül szállsz át. Ennyi idő a nagyobb reptereken is elég szokott lenni, még ahol shuttle busz van, vagy kisvonat, ott is. Csak figyelni kell, nem eltévedni, haladni.

Ha a ráhordó járatod késik valamilyen okból, akkor már a gépen tudni fogja a személyzet, hogy az utasok közül kinek van short connection-je és kik azok akiknek nagyon kell sietni a leszállásnál. Nagyon nem érdeke a légitársaságnak, hogy az ő késésük miatt valaki lekésse a transzatlanti járatát, úgyhogy mindent meg fognak tenni, hogy odaérj te is meg a feladott bőröndöd is. Az amerikába induló gépet kezelő személyzet és a beszállító stáb is tudni fogja, ha a ráhordó gép késik és legtöbbször tudják késleltetni az indulást, megvárva az átszálló utasokat. Velünk már megesett, hogy 40 perccel később indult a chicagoi gép, mert a Budapest-München járat késett. Rohantunk a cuccainkkal, de a végén megnyugtattak, hogy tudták, hogy jövünk, megvártak. Mondjuk az Lufthansa volt. 20-30 percet egyébként be is tudnak hozni JFK-ig.

Ha súlyos késés történik és már biztos, hogy nem fogtok időben Zaventembe érkezni és az ottani gép nem tud megvárni, azt a ráhordó gépetek személyzete a leszállás előtt már tudni fogja, és közölni fogják, vagy személyesen vagy a hangszórókon át, hogy mit kell tennetek: oda kell menni az ügyfélszolgálati pulthoz (customer service desk) és egyeztetni kell a rebookingról. A földön már tudni fogják, hogy mi a helyzet, nem tőled fogják először hallani.

De ennek nagyon kicsi az esélye!

A kártyák limitjét ma már a telefonodon online lehet viszonylag rugalmasan változtatgatni, de figyelni kell rá, mert különben nem tudsz valamit elintézni. Én is jártam már úgy, hogy nem akarták odaadni a bérautót Los Angelesben, mert nem tudtak levenni a depositot. Persze, mert elfelejtettem módosítani a limitet.

ESTA-d, útleveled érvényes, rendben van?

nov. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szűkösen, de elég másfél óra. USA járatnál lehet plusz biztonsági ellenőrzés, akár még a beszállásnál is, de nyugi, ez bele van kalkulálva. Mi most utaztunk Londonon át, szintén másfél óránk volt, azonos terminál és így is kapuzárásra értünk oda, de nem volt belőle probléma, simán fel tudtunk szállni.
nov. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!