Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha repülőjegy foglaláskor...

Ha repülőjegy foglaláskor ékezettel írtam a nevet, az utasfelvételnél még át tudom írni ékezet nélkülire? (RYANAIR)

Figyelt kérdés

Még soha nem repültem, nem intéztem repülőjegyet, szóval ezért vagyok problémába. Ryanairnél lett lefoglalva a repjegy, és ékezettel lett írva a vezetéknevem. Mindent elfogadott, semmi hibát nem írt ki, de a visszaigazoló emailbe tűnt fel, hogy végig nagybetűvel van írva a név, és az ékezetes betű az kicsi, és ez aggasztott. Utánaolvastam neten, és írtak mindenfélét, hogy valakinek lehagyta az utolsó karaktereket, valakinek plusz karaktert rakott bele, másnak meg jó volt, wizzair pl el se fogadja az ékezetet szóval ez így bizonytalan. Viszont én úgy gondolom, hogy ékezet nélkül a tuti, de javítsatok ki, ha pont úgy nem fogadnák el, mert az okmányon azzal szerepel.


A kérdésem az, hogy utasfelvételnél átlehet írni a nevet?Szóval ha foglaláskor ékezettel adtam meg a nevet, de még nem volt online utasfelvétel, ami ugye 15 nappal az indulás előtt lehetséges, ott ki tudom javítani ékezet nélkülire? Illetve a foglaláskor a név valójában nem is fontos, csupán csak tájékoztatás nekik hogy elkelt megint egy hely, és az utasfelvétel a lényeg, ahol mindent pontosan, fixen kell megadni?



2013. okt. 17. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért problémázol ezen ennyit? A másik kérdésednél már megkaptad a választ, hogy nem gond az ékezet.

Egyébként pedig a becsekkoláskor a foglaláskor megadott név töltődik be, azt nem lehet átírni.

2013. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne problémázz mert nincs probléma!! :-)


Amúgy pedig a név nem csak úgy van... Igen fontos!! Megváltoztatása kb 30 ezer Ft per irány per fő áron lehetséges. Szóval fontos na és foglaláskor kell megadni, később csak ilyen áron változtatható.


De ne parázz!!! Kis betű, nagy betű, ékezet nem számít. Ha az ékezetes betűt a ryanair ékezet nélkülire cseréli az sem gond (belerak plusz betűt ahogy írtad, pl ö helyett oe lesz).

Továbbá nem probléma ha a kereszt- és vezetéknevet felcserélted.


Eddig azokat az eseteket soroltam amikor betűre egyezik minden (ékezetnek, mint írtam semmi jelentősége).

De még az se gond ha valakinek két keresztneve van és csak egyiket írod be. (nekem is így van, nem szoktam beírni)


Ezen felül 3 karakter eltérés az ugyanazt a nevet jelenti, az ilyen elirasnak számít és ingyenesen javítják ha kéred. Ennél nagyobb eltérés esetén a 30 ezres összeg lép életbe, érthető módon, hiszen az már 99% hogy egy másik ember lenne.


Teljesen logikus miért drága a név átírása: ha ingyenes lenne akkor az összes 100 forintos jegyet felvásárolná valaki nagy tételben és árulná. Így viszont ezt nem tudod olyan könnyen megtenni.


Na de a kérdezőnek nyugi, nincs semmi baj!

2013. okt. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szőr Levente válasza:
Az egyik válaszban olvastam, hogy nem gond, ha a két keresztnév közül csak az egyiket írom be a Ryanairnél. Én így csináltam. De a poszt óta eltelt két év, ugye most sem lesz belőle gond?
2015. febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most sem lesz. No para.
2015. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sziasztok! Nálunk a kereszt és a vezeték név lett felcserélve. De velünk is fizettetni akarnak. Amerikába megyünk Bécsből! Ugye nem lesz gond?
2016. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet kizárni, hogy nem lesz gond.
2016. jún. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!