Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan juthatok ki Amerikába?

Hogyan juthatok ki Amerikába?

Figyelt kérdés

Mindig is az volt az álmom hogy Amcsiban lakjak. Lenyűgöznek a filmekben/sorozatokban látott dolgok. Rengetegszer nézelődök és töltök el több órát google mapon azzal hogy Amerika különböző pontjait járom be. Nagyon tetszik az egész ország felépítése. Kocsik, az éttermek, a lehetőségek. Olyan mint Európa, csak ők képesek egy országként működni.


Van Itt valaki aki Amerikában van és segítene kijutni? Van már pár száz ezer ft félre tett pénzem, már akár holnap indulnék!



nov. 19. 13:50
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Vízum,zöld kártya lottó?
nov. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Amit az első ír. Másképpen nem.


Amúgy nem nagy cucc ott lakni, fizetések annyira nem jók, az eg.biztosítási rendszer katasztrófa (főleg, ha épp nincs munkád), lövöldözés, sok az idióta bunkó (tisztelet a kivételnek).


Egyik, 40 éve kinn élő ismerősöm azt mondja, ez az Amerika már nem az, amiről annyira nagyon álmodozni kellene.

nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mint Európa, csak ők képesek egy országként működni. - jézusom :D Voltam kinn, TELJESEN MÁS, mint Európa.


Berendezkedés, adók, városok, államonkénti törvények, stb. stb.

nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan mint Európa"

Nem, teljesen más mint Európa. Teljesen. Voltam már többször, jártam vagy 20 államban. Egyáltalan nem Europa. Véleményem szerint sokkal jobb. Minden más mint itthon. Minden.


Egyébként manapság már nem könnyü oda kiköltözni. Max ha oda házasodsz vagy nyersz a lottón.

Egyébként pár száz ezer?? Ez most komoly? Hány éves vagy? Ennyiből a repülőjegy jön ki.

nov. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Találtam egy megoldást a kivándorlásra. EB3 a vízum neve és csak egy cég kell aki szponzorál. Általában elég rossz munkákat ad, de csak egy évet kell kibírni és egyből megkapod a zöldkártyát.
nov. 22. 13:10
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

"Nagyon tetszik az egész ország felépítése. Kocsik, az éttermek, a lehetőségek. Olyan mint Európa, csak ők képesek egy országként működni."

Éttermek? lol Van hamburger, hamburger, meg steak, sok mexikói meg néhány olasz és ázsiai. Kb ennyi egy amerikai étterem kínálata. Köze nincs Európához amerikának.


#5 "Találtam egy megoldást a kivándorlásra. EB3 a vízum neve és csak egy cég kell aki szponzorál. Általában elég rossz munkákat ad, de csak egy évet kell kibírni és egyből megkapod a zöldkártyát."

Hát azért az nem így megy egyből ;) Munkáltató nem fog csak úgy szponzorálni téged a két szép szemedért.

nov. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na ez a legnagyobb tévedés az USA-val kapcsolatban.

Teljesen más mint Európa. Amikor először voltam kinn, akkor döbbentem rá, hogy semmi sem olyan ahogy a filmek meg a tévé mutatják. Aki nem járt ott, annak totál téves elképzelései vannak az országról.

Én évente 5-6x kimegyek, szeretek ott lenni, de bakker azok a hülyeségek amiket itthon gondolunk... Chicagoba mész? Le fognak lőni a gengszterek. Ja, 100 éve se. Vannak problémák, de hol nincsenek.

Az a vízum ám úgy működik, hogy a téged alkalmazó cégnek kell bizonyítania a hatóságok felé, hogy arra a munkakörre nincs jelentkező amerikai munkavállaló, csak te vagy alkalmas a pozíció betöltésére.

Itt valami nem kerek. Vagy átverés az egész, vagy valahol van valami csapda.

Azt is tudnod kell, hogy szegénynek lenni nagyon sz@r odaát. Sz@rabb, mint itthon.

Az, hogy mennyit keresel ha átszámítod forintra, félrevezető. Most ment egy sztori, hogy egy tanárnőt a gyerekek észrevettek az OnlyFans-en. Kirúgták. Mikor megkérdezték miért csinálta, azt mondta azért, mert nem tudott megélni a fizetéséből. Ami átszámítva magyar viszonyokra havi 1 millió 300 ezer forintnyi dollár. Nem tudott megélni belőle.

Szerinted te hogy fogsz ott élni? Milyen képzettséged van? Mennyire jól beszélsz angolul? Tudod, hogy ha alantas munkát kell végezned, akkor az illegális latin-amerikai bevándorlókkal kell konkurálnod? Örülsz ha 10-20 ezret összeszedsz egy évben. Az ott brutálisan kevés.

Én megértem a lelkesedésed, mert nekem is nagyon bejön az USA, de jó alaposan gondolj át mindent, nehogy valami csapdába sétálj

nov. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
pár 100 ezer forint :DDD jó lesz 3 gombóc fagyira kint, a kiköltözés nem így működik ahogy azt te elképzeled
nov. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

'EB3 a vízum neve és csak egy cég kell aki szponzorál.' - és a cégnek be kell bizonyítania az ottani hatóságoknak, hogy az egész Egyesült Államokban nincs olyan ember, aki az adott munkát el tudná végezni, ezért kellesz nekik te, innen Magyarországról. Nem vicc, tényleg ez a feltétele. Ebben azért én annyira nem bíznék a helyedben.

Egyébként is: gyűjts még ahhoz a pár százezer forinthoz, mert az maximum a repülőjegyre lesz elég.

nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vannak kedves honfitársaink akik komolynak tűnő honlapon keresztül ajánlanak munkát szerencsétlen kivándorolni vágyóknak. Szállodai takarítói munka, magyarra átszámítva jónak hangzó pénzzel, meg majd a borravaló!!!

Mindent ők intéznek, a "vízumodat" is, meg a repülőjegyed, szállásod, angolul sem kell tudni.

Valójában ESTA-val viszik be őket, szó sincs munkavállalói vízumról, a cég mögött álló személy veszi át a takarító fizetését és ő adja át a dolgozónak ami ilyen-olyan levonások után marad. A háttérben tehát illegális munkavállalás van. A 90 nap vége felé aztán kirúgják a szerencsétlent, mehet ahová akar isten hírével, az utolsó fizetését persze visszatartva

Jó reggelt kívánok!

nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!