Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyha eddig magyarorszagon...

Hogyha eddig magyarorszagon laktam es ki akarok menni amerikaba h ott lakhassak, milyen modon juthatok ki? Mindenkepp kell zoldkartya vagy van mas lehetoseg is?

Figyelt kérdés

2016. aug. 22. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőség van.

A legegyszerűbb, hogy kimész turistaként és kint maradsz. Ha belebuksz, kitoloncolnak.

Járj utána, rengeteg vízum létezik. Egyik sem egyszerű, de talán valamelyik teljesíthető

2016. aug. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Házasodj össze egy amcsival.
2016. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A turistaként kint maradás működik, ha nem csinálsz semmi balhét, akkor nem vegzálnak. Több ismerősöm is van így kint. Viszont, ha valamiért hazajössz, akkor többet nem fogsz tudni kijutni. Szóval búcsúzz el rendesen anyucitól, apucitól.

Zöldkártyát lehet, ha megházasodsz egy amerikaival, de az elég körülményes. Sok-sok kikérdezés meg teszt. No meg persze az állampolgársághoz is kell vizsga. Be kell magolnod egy csomó hülyeséget, amiről egy átlag amerikainak fogalma sincs. De ez nálunk is így van.

Van még az, amikor egy cég intézi a kint maradásodat, de akkor valami szuper-hiper agysebésznek kell lenned, hogy nekik megérje a macera. Nyilván, ha talál egy ugyan olyan kvalitású anyanyelven beszélő helyi lakost, akkor minek kínlódna veled?

2016. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
ha van valami keresett diplomád(nanorobotika, génsebészet) vagy pár száz milliód akkor tárt karokkal várnak. Egyszerű embernek legálisan kint maradni álom kategória.
2016. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerű embernek legálisan kint maradni álom kategória."


Nem feltétlen álom, csak nagyon nehéz, de kivitelezhető. Persze aki már az elején feladja, az nem is fog soha kijutni. Nekem 12,5 évembe telt, a tervezéstől, de most itt vagyok mégis. Ha az első nehézségnél feladtam volna, ma is otthon lennék.

2016. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És hogy csináltad, hogy átlag emberként, tehát nem menő diplomával és milliókkal mégis kaptál letelepedési engedélyt?
2016. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Angliában dolgoztam, és ott a cégem kiküldött egy kisebb konferenciára 1 hétre. Ott megismerkedtem egy tüneményes hölggyel, majd végül ő lett a feleségem. 2 év együttélés Angliában, majd ő általa kijutottam az USA-ba.
2016. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, de akkor ha jol ertem vagy hazassag , vagy penz , vagy keresett diploma 😐
2016. aug. 22. 16:28
 9/12 anonim ***** válasza:
akkor végül is te is szerencse(házasság) révén jutottál ki, hisz ha nem házasodsz meg akkor te se maradhattál volna.
2016. aug. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, persze, szerencse is kellett. azonban mindig az a lényeg, hogy ha adódik esély, meg kell ragadni. soha nem lehet azt mondani hogy soha.
2016. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!