Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába jöttem a testvéremme...

Amerikába jöttem a testvéremmel dolgozni, de atvertek minket, nem fizettek ki . Hogyan juthatok haza pénz nélkül Magyarországra?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki is elkezdené ocsarolni hogy mennyire felelőtlen voltam: olyan szituációba kerültem hogy nem volt más megoldás , ki kelett utazunk . Itt atvertek minket , a visszafelé repjegyem viszont lejárt , a konzulatus nem segít , otthonról pedig nem tudnak támogatni . Mit tegyek ?
2012. dec. 23. 04:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokat nem tehetsz.


Vagy próbálkozz valami segélyszervezetnél, vagy pedig keress feketemunkát. (vagy legálisat, ha találsz) amiből meg tudsz élni. Ha összejön, akkor haza is tudsz jönni, les rá pénzed.


Vagy tényleg várd meg, amíg hazatoloncolnak. Ez az eset akkor érdekes csak, ha várhatóan nem akarsz visszamenni, mert mostanság, hacsak nem változik drasztikusan majd az anyagi körülményeid, többet nem fogsz vízumot kapni. Szóval nem a legjobb megoldás.


Keressetek melót, az a legjobb megoldás.

2012. dec. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

konzulátus azért van, hogy segítsen...ki fogják fizetni a jegyed, neked meg vissza kell itthon fizetni


munkaszerződés volt?

munkavállalásid van?

2012. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom eddig is feketén dolgoztál, amerikában simán találsz most is feketén munkát. egyszerüen dolgozz egy kicsit és 1-2 hónap alatt simán meg lesz a repjegy ára.
2012. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Konzulátusnak akkor is segítenie kell, ha feketén voltál kinn. Az életbe többet vissza nem mehetsz, de hazajutni segítenek. Keresd fel őket újra, vagy hívj fel egy másikat, attól függetlenül, hogy nem hozzájuk tartoztok.


Vagy pedig keress még valami munkát, ami fizet annyit, hogy repjegyet tudjatok venni. Más ötletem tényleg nincs, bocsi.

2012. dec. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 schocko ***** válasza:
49%
Maradj ott, az ott a jó világ!
2012. dec. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
hol vagy pontosan?
2012. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Keresd a konzulatust Miben tud segíteni a Konzuli Szolgálat a konzuli védelemre jogosult bajba jutottnak?


Hazatéréséhez ideiglenes útlevelet állíthat ki az elveszett, ellopott, megrongálódott vagy lejárt úti okmány helyett

Tanácsadással közreműködik hazatérése önerőből vagy rokon, ismerős anyagi segítségével történő megszervezésében

Utólagos visszafizetés és díjfizetés ellenében hazatérési kölcsönt nyújthat, ha magáról saját vagy más forrásból gondoskodni nem tud, önhibája kizárható és a kölcsön nyújtása további súlyos érdeksérelemtől óvja meg

2012. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Beszéltem a konzulatussal , de max 4-5 nap múlva tudnak segíteni ... Így a karácsonyt az utcán kell töltenunk . Ennél borzalmasabb dolog pedig nincs . Ma elmegyek a reptérre , a visszafelé repjegyunk ugyan lejárt , de hátha meg szánnak így karácsonykor es legalább Európába elvisznek
2012. dec. 23. 14:07
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Persze, mert a legitarsasagok a jotekonysagrol hiresek, plane igy karacsonykor, a legnagyobb forgalomban... te nagyon naiv vagy.
2012. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ha csak gunyolodni tudtok , legyszi ne is írjatok . En legalább megpróbáltam ...
2012. dec. 23. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!