Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a véleményetek Mexikóról?

Mi a véleményetek Mexikóról?

Figyelt kérdés

nov. 21. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Egyik legerdekesebb orszag (nem a turistagettok).
nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Imádom!

Csak a "turistagettókban" voltam (Playa del Carmen, Tulum, Cancún), és utóbbi kivételével mindenhol maradéktalanul jól éreztem magam.

Gyönyörű a tenger, érdekesek a maja (/tolték/olmék) történelmi helyszínek. Emellett szuperek a kajáik, piáik.

Egyetlen hátrány azon a területen a rengeteg amerikai, abból is a részeg fiatalok a legidegesítőbbek, persze ők vannak a legtöbben.

(Érdekes módon Belize-ben tudnak viselkedni...)

nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Én azért nem mennék oda, mert a turistagettók nem érdekelnek, azokon kívül meg nem biztonságo ország (bűnözés, higiénia, étkezés, stb.). Inkább azokat az helyeket preferálom a világban, ahol bárhol szabadon mozoghatok nagyobb veszélyek nélkül.
nov. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
@3 A Yucatán-félsziget java nem turistagettó, maximum a riviéra és biztonságos is.
nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Minden helyre elmondható, hogy nem biztonságos, ha nem szereti betartani valaki a szabályokat. Minden helyre elmondható, hogy biztonságos, ha a helyi szokásokat ismeri és tiszteli. Minden helyet lehet unalmasnak tartani, ha nem ismerjük. Minden hely izgalmas, ha tudjuk, mit keresünk.


Mexikó egyébként tud veszélyes lenni, de ez elkerülhető. Egyik legizgalmasabb ország, a tengerpartjaira a belsejének megismerése után érdemes menni kikapcsolódásként. És jó néhány helyre. Akit csak közelítőleg érdekel, három hétnél kevesebbre nem megy. Minek, ekkora utazást az ember nem a repülés miatt, hanem az élményért tesz meg. És ha keresi, kap bőven.

nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Mexikoban 3 het pont semmire eleg, en pont ennyit voltam de millio dolog kimaradt pl Paricutin vulkan, Bonampak, El Tajin stb.
nov. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

5:

Azért Mexikó eléggé veszélyes országnak számít bűnözés szempontjából, úgy meg megette a fene, ha azzal kell foglalkoznod, hogy kerüld a rossz helyeket. Na meg rövid az élet, rengeteg olyan ország van, ami sokkal biztonságosabb és szintén kimeríthetetlen látnivalóban. Ráadásul 3 hét - max. néhány hónap alatt egy Mexikó méretű országból egy nagyon-nagyon demó verzióra van időd.

nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Acapulco a legveszelyesebb helyek egyike lett pl napi leszamolasokkal, mas reszeken meg tajekozott, tokos utazok nagyon jol boldogulnak.

Holland baratunk, aki ket meteres es jol beszel ot nyelvet, Texasbol motorozott Columbiaig, es aztan baromira nem se turista, se getto helyeken jart, rengeteg fotot keszitett, abszolut helyi emberek kozt volt. De egy evig latin-amerikai spanyolt tanult es nem gyakoribol vett infot.

Az orszag sok reszen meg a helyiek is rettegesben elnek, es Acapulco pont ilyen. Csak azert erdekesseg, mert elotte pont nem errol volt hires.

nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
@8 A Texasból Kolombiáig motorozásnál azt megnéztem volna, hogy hogyan mocizik át a Darién gapen, megjártam Szomáliát meg Afganisztánt, de annak a közelébe nem mennék :D
nov. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

Mindenhol azt hallom, hogy Mexikóba 3 hétnél kevesebb időre nem jó menni.

Biztos, hogy hónapokat el tudnék ott tölteni, de ettől függetlenül nekem nagyon megérte csak 8 éjszakát is ott tölteni...

Az más kérdés, hogy a mai Mexikó és a mexikói kultúra engem annyira nem hoz lázba. 😊

Engem két dolog érdekelt: maja romvárosok és a Karib-tenger.

4 rom bőven belefért az időnkbe, a többi időben tengerpartoztunk, sétálgattunk, ettünk-ittunk, egyik legjobb nyaralásunk volt.

Ha arra vártam volna, hogy legyen akár csak két hetem is arra, hogy ott töltsem, valószínűleg sosem jutok el oda. Nagy hiba lett volna, és így sem maradt bennem óriási hiányérzet, hogy mit nem láttam, de persze akár már holnap indulnék vissza, ha megtehetném.

nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!