Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miket szükséges elintézni és hol?

Miket szükséges elintézni és hol?

Figyelt kérdés

Életemben először szeretnék Newyork-ba utazni.

Milyen papírok szükségesek? Zöldkártya, egészségügyi papírok, engedélyek...


És hol tudom ezeket intézni?

(Soha nem utaztam még külföldre eddig)


jan. 22. 05:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen célból és mennyi időre mennél, mert 90 napon belüli turisztikai célú látogatáshoz csak ESTA-t kell igényelni (online), nem kell vízum.

Eü papír sem kell, nincs kötelezö oltás stb., normális utasbiztosítást célszerű kötni viszont.

Mi ugyan csak átutazóban barangoltunk pár órát New Yorkban, de ennyit "készültünk", amennyit írtam :)

Nyilván ezeken túl kell még pár dolog a repjegyhez, szálláshoz (pl. útlevél), de az már mindenhol ugyanaz.

jan. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Aloha8 ***** válasza:

Csak az ESTA-ra van szükseg, ezt online kell igenyelni, ha jol emlekszem 21 USD.

Itt tudod online igenyelni, kitölteni, es fizetni:

[link]

jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

10 éjszakás kirándulás a cél.


Köszi a válaszokat

jan. 22. 09:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Legyen repjegy, szállás. Utána tudod intézni az ESTA-t (meg kell adnod, hol fogsz megszállni.) kötsz egy utasbiztosítást, felülsz a repülőre és mész. Ha kell valami konkrét infó, írj privit, voltam már párszor. 😀
jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eloszor is legyen ervenyes utleveled, igenyelsz ESTA-t es megveszed a repjegyet. Utasbiztositas nem kotelezo de jo ha van mert ha baleset er akkor nem zsebbol kell fizetned.

Egyik ismerosom rokona elesett kint a kertben de szerencsere volt utasbiztositasa

jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!