Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 17 évesen ellátogatnék Ameriká...

17 évesen ellátogatnék Amerikába. Mi kell ehhez?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, augusztusban leszek 18. Június vagy július környékén mennék ki ismerősökhöz egy vagy két hétre az Egyesült Államokba. Autóval kijönnének elém a Kansas City International Airporthoz, szállást ők adnak. A kérdés: milyen papírokra, engedélyekre, stb. van szükség? Angolt folyékonyan beszélem. Illetve 200000 HUF-nál olcsóbban nem lehet megúszni a repülőt?
2009. jan. 4. 02:44
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
kizárt hogy kimehess.már csak azért is mert akkor még nem leszel 18. mondjuk már vízum azt hiszem h nem kell de nem vagyok benne biztos de ha kell csak akkor mehetsz ki ha van neveden ház vagy autó itt Magyarországon
2009. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
ja és szerintem még drágább is lesz mint hogy olcsóbb
2009. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Vízum már nincs, de kell biometrikus útlevél, valamint neten ki kell töltened egy kérdőívet, amit az amerikai bevándorlási hivatal fog elbírálni. Úgy tudom, hogy csak különleges esetekben nem fogadják el. Szerintem ki fogsz tudni menni, tekintve, hogy csak 1-2 hétre mennél, ráadásul ismerősökhöz. Ha gond van, akkor azt hiszem, ők is tudnak arról az oldalról segíteni. De ha komolyan gondolod, akkor jó, ha már most elkezded az ügyintézést, de ne itt, irány a nagykövetség!
2009. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne lenne vízum :) Csak az Államok területére MÁR NEM FELTÉTEL a belépéshez.

Én azonban azt javaslom, váltsd ki a vízumot, a te esetedben jobban jársz vele, és nem maradsz hoppon.

Amúgy mivel nem vagy nagykorú, így igen körülményes lesz a belépésed, ezért is javasolom azt, hogy váltsd ki a vízumot. Kérj a fogadó féltől meghívólevelet, azzal keresd meg a nagykövetséget, és igényeld meg a belépési engedélyt. Vízummal sokkal nagyobb eséllyel mész, mint egy "alig18éves" személyként vízum nélkül.

2009. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Amúgy szülői beleegyezés, vagy ilyesmi, az nem kell? Mintha hallottam volna ilyesmiről...
2009. jan. 4. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Én majd 20 évesen majd Hollywoodba szeretnék az egyik barinőmmel menni :P
2009. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
már miért ne utazhatna 18 év alatt? egyik ismerősöm 12 éves kora óta minden nyáron megy vegasba ismerősökhöz
2010. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!