Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha jelenleg nincs munkám,...

Ha jelenleg nincs munkám, akkor mennyi a reális esélye, hogy beengednek az USÁ-ba ESTÁ-val? Korábban már jártam ott, és akkor sem maradtam ott tovább (igaz akkor még volt munkám). Részletek lent.

Figyelt kérdés
Az ESTÁ-t már megigényeltem, és jóvá is hagyták, viszont a munkahely kérdésére az volt odaírva, hogy amennyiben van munkám akkor a jelenlegi munkahelyemet írjam bele, ha pedig nincs, akkor a legutolsó munkahelyemet. Így tehát ugyanúgy beírtam a legutolsó munkahelyemet, mint amikor pár évvel ezelőtt is az USÁ-ban jártam, tehát nem volt lehetőségem jelezni, hogy jelenleg nincs munkám. (Jobb lett volna, ha be tudom írni, mert inkább most utasítsák el, mint hogy a határon fordítsanak vissza, mikor már kifizettem egy halom pénzt a repülőjegyekre, meg egyebekre.)

febr. 27. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Régen, mikor még vízum kellett, nagyobb jelentősége volt, akkor még tényleg kértek munkáltatóit, meg tulajdoni lapot, meg mindent, amivel igazolni tudtad, hogy haza fogsz térni, mert van itt kötődésed. Az ESTA esetében ezeknek nincs túl nagy jelentősége, ahogy írtad, a korábbi munkahelyet is be lehet írni, sőt, azt is, hogy soha nem dolgoztál még (17 éves kamasz gyerekemnél nyilván ezt kellett). Az immigaration officert meg abszolút nem érdekelte, hogy van-e munkám. Az, hogy korábban már voltál és nem volt veled gond, mindenképpen egy jó pont lesz.
febr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz.
febr. 27. 15:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem - talán csak egyszer- megkérdezte az officer, hogy mivel foglalkozom. Konkrét bizonyíték a munkaviszonyra nem kell.
febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3: Néha csak úgy "beszélgetnek" az officerek, legutóbb a lányommal a nyelvtanulásról beszélgettek (mivel 3 idegen nyelven beszél), meg arról, hogy a magyar nehéz nyelv-e. Ennyi volt az interjú. 😀
febr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, mentek a zöld kezek. :)
febr. 28. 00:58
 6/11 A kérdező kommentje:
És az mennyire lehet baj, hogy a születési helynél csak Budapestet írtam be, a kerületet nem, pedig az útlevélben a kerület is szerepel?
febr. 28. 09:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Kicsit túlparázod. 😉
febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Endr 72 ***** válasza:
Ha már megvan az ESTA, egyáltalán nem kell igazolni a munkahelyet az officer előtt.
márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Mondjuk inkább azt, hogy nagy valószínűséggel nem kell.

márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: "Épp két munkahely között vagyok, ezt használom ki, hogy utazgassak". Ha rákérdezne, én ezt mondanám. De nagyon minimális az esély, hogy rákérdez.
márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!