Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ez reális tervnek tűnik?

Ez reális tervnek tűnik?

Figyelt kérdés

20-21 évesen kimegyek amerikába los angelesbe, keresek egy feleséget, és megkapom az ideiglenes állampolgárságot. Amíg házas vagyok elvégzem a rendőr fősulit, közben megpróbálok dolgozni, hogy a válás után maradjon pénzem. És válás után, miután teljes jogú állampolgár vagyok, elmegyek rendőrnek (ha jól tudom, ezt 2-3 év alatt megkapom, előtte ideiglenes).

18F



2012. okt. 24. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem míg nem vagy teljes jogú állampolgár, nem is mehetsz rendőr képzésre. De még ha lehetne is, sem tűnik reálisnak a terved.
2012. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz feleséget találni, emiatt pedig az összes többi is bukik. Nem lesz munka, se fősuli. Csak elcseszel 1 évet, meg ezzel együtt, kb másfél millió forintot, a semmiért.
2012. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem tűnik reálisnak. Amúgy nekem is voltak hasonló képzelgéseim vagy álmodozásom, de rájöttem hogy teljesen más felé visz az 'életutam' és jobb nekem máshol.

Amúgy mostanában az USÁban is elég rossz híre van a rendőröknek. No de miért pont los angelesi rendőr? =DD Sztem kicsit túl sok műsort nézel =D Ez olyasmi mikor a gyerek kiskorában Batman akar lenni meg szuperhős szal szem ki fogod nőni ezt a vágyad.

2012. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rendor csak allampolgar lehet.
2012. okt. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tul realis. En Iowaban elek /Dubuque/, jovo tavasszal megyek haza. Eloszor ket eve voltam az Usa-ban, mint Camp leaders, most osztondijas vagyok.

Az otleteddel az a baj, hogy az amerikaiak nem kezdenek kapcsolatot turistakkal, palne nem hazasodnak veluk (vagy ha megis, ahhoz nagyon nagyon melyre kellene nyulnod a zsebedben, de mar ezeket is jobban vizsgaljak, mint par eve.) 5 evnek el kell telnie, mire kervenyezheted az allampolgarsagot. Kozben ellenorzik, hogy egyutt eltek e. Ha rajta kapnak a csalason, egybol kitoloncolnak, szelsoseges esetben akar le is csukhatnak.

Ha megis kifogsz egy lanyt, aki szerelembol hazasodna veled, be kell mutatnia a kereseti igazolasat, hogy el tud e tartani. (Mert te nem vallalhatsz munkat legalisan zoldkartya nelkul)

Valas utan kivizsgaljak az esetet, ha o csalt meg (de nem fog, mert "szeret", vagy fizikalisan bantalmazott (ez megint nem valoszinu), akkor maradhatsz.

Szerintem inkabb tanulj sokat az erettsegire, ha elrontottad, javitsd ki es jelentkezz felsooktatasba. Camp leaderskent ki tudsz jonni nyaron 2,5 honapra, ezt nem kotik tanulmanyi eredmenyhez es nemi penzt is kapsz erte. Ha jol tnulsz es jo szakon vagy, akkor megpalyazhatsz egy osztondijat is.

Ha kellene segitseg, irj nyugodtan, amint tudok, valaszolok. :)

21/L

2012. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért Los Angelesi rendőr, mert élnek ott ismerőseim, és amúgyis rendőr akarok lenni, de akkor ott leszek, ha már ott élnek ismerőseim. Társkereső oldalon is lehet találni feleséget könnyen, úgy hallottam. Így se reális?
2012. okt. 24. 17:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha talalasz egy lanyt, aki hozzadmegy, akkor beadod a papirokat a zoldkartyara (kb 1000dollarba kerul). Ha minden oke a papirokkal, akkor allamtol fuggoen akar 2-4 honap mulva kuldik a postan a munkavallalasi engedelyt. Ezzel ott vallalsz munkat, ahol akarsz (ahol az allampolgisag nem kovetelmeny, szoval rendor ekkor meg nem lehetsz, de elmehetsz dolgozni es mellette elkezdhetsz valamit tanulni ami kesobb a rendor szakmaban segitsegedre lesz).

Papirok beadasatol szamitott (allamtol fuggoen) 6-9 honap mulva behivnak titeket interjura, hogy lassak valodi-e a hazassagotok. Kerdeseket tesznek fel, milyen szinu a fogkefeje a nejednek, ma reggel az agy melyik oldalan kelltel fel stb.

Ha megfeleltek, akkor megkapod az ideiglenes zoldkartyat. (NINCS olyan hogy ideiglenes allampolgarsag!)


Az ideiglenes zoldk. 2 evre szol. 2 ev lejarata elott beadsz megint egy csomo papirt, amivel igazolod, hogy meg hazassagban eltek (banki papirok, ado, szamlak, fenykepek, akarmi).

Ha ez oke, akkor allando zoldet kapsz, es ha akarsz elvalhatsz, a zoldet megtarthatod orokre (amennyiben nem csinalsz valami kapitalis bunt, pl. hazaarulas).


Ha hazasok maradtok, akkor meg 3 ev, vagyis amikor a zoldkartyad 5 eves lesz, akkor folyamodhatsz allampolgarsagert. Ujabb rakat papir beadasa, par honap varakozasi ido, majd vizsga es esku.

Ha ez megvan, masnap mar besetalhatsz a rendorsegre, hogy van-e munka.


Nem tudom, hogy valami rendor iskolat lehet hogy mar elkezdhetsz zoldkartyaskent, legfeljebb addig nem avatnak hivatasossa, amig a polgarsagot megkapod, ezt nem tudom.


Szerintem ha nagyon kitarto vagy (es szerencses lany ugyben), akkor 30eves korod elott mar hordhatod az egyenruhat.

2012. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Linkeld már be azt az oldalt, ahol feleséget lehet találni :D Ez max fordított esetben működik, ha nő lennél és férjet keresnél kint, akkor biztos lenne valami retardált, aki elvenne.

De így nem fog senki hozzád menni, hacsak nem vagy milliomos.

2012. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a házasságért most kb 20000$-t szokás fizetni. Ha van ennyid hajrá.....
2012. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

LA ben nem sok allampolgart talalnal. De ha a mexikoi allampolgarsagra hajtasz akkor hajra, beloluk van boven :)


Amugy turistakent nagyon jo hely LA, de az utcan nagy a szegenyseg. En is camp leader voltam es igy jutottam el LA be. Eloszor menj ki veluk, aztan merlegelj.

2012. okt. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!