Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA turista vízum mennyi idő...

USA turista vízum mennyi idő alatt készül el? Többi lent

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok, évek óta Magyarországon élek viszont határon túl születtem így nekem vízumot kell igényelnem ahol úgy tudom még személyes interjú is lesz mielőtt megadják, így ez egy drágább és hosszabb folyamat.

Amerikába szeretnék menni már keresem is a repjegyet de amíg nincs biztosan jó áron megvett repjegyem addig nem szeretném elindítani a vízumot sem (sőt talán nem is tudnám, mivel úgy tudom igazolnom kell hogy mikor megyek és mikor hagyom el az országot)

Aki szintén igényelt már vízumot és végigment ezen a folyamaton tudna segíteni mennyi az ügyintézési idő és mire lehet számítani? Szeretném tudni mennyire merjem előre megvenni a repjegyet, nehogy az utazás időpontjáig ne legyen meg.


febr. 27. 21:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A B1/B2 vízum annyiban más, mint az ESTA, hogy az amerikai hatóságok eleve azt feltételezik, hogy letelepedési, bevándorlási szándékkal érkezel. Azt kell bizonyítanod, hogy minden okod megvan rá (család, munkahely, ingatlantulajdon stb.) hogy visszatérj az állampolgárság szerinti országba, ahol állandó lakhelyed van regisztrálva.

A repülőjegyed lehet olyan, hogy flex, módosítható különböző feltételek mellett, de nyilván a legolcsóbb, nem módosítható jegyet tervezed venni.

Ebben az esetben én addig nem vennék jegyet, amíg nincs meg a vízum, mert ha valamiért visszadobnak, bukod az egészet. Vagy a drágább jegyet veszed

Hogy mennyi idő a folyamat, azt mondja meg valaki, aki már csinalt ilyet a közelmúltban

febr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igenyeltem vizumot (nekem Iran miatt kellett), vittem mindenfele papirt (repjegy, munkahelyi igazolas, bankszamlakivonat) semmi nem kellett, interju utan kb 1 het alatt mgjott a vizum. Viszont most az interjura honapokat kell varni.
febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az interjú milyen volt? Mennyire volt hosszú és miket kérdezgetnek?

Hónapokat kell várni az interjúra? Miért? Van most valami? Akkor mikor érdemes menni? Mikor kell kevesebbet várni az interjúra?

febr. 27. 22:12
 4/18 anonim ***** válasza:
Barátnőm magyar állampolgárként, magyar útlevéllel utazott, nem kellett neki vízum, pedig Romániából ment, mivel ott él.
febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
És ott is született? ESTA-t igényelt? Mikor?
febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ez csak azokra vonatkozik (tudtommal) akik nem Magyarország területén születtek, hiába vagy magyar állampolgár akkor is vízum kell. A barátnőd nem Romániába született vagy még akkor ment mielőtt ezt bevezették, mivel ez még csak 1-2 éve van érvényben.

Reméljük idővel vissza is fogják vonni és újra elég lesz az ESTA a határon túlon született magyaroknak is.

febr. 27. 22:41
 7/18 anonim ***** válasza:
Tavaly volt ebből botrány, hogy sokan visszaéltek vele, hogy megkapták a magyar állampolgárságot és azzal mentek ki. Akkor szigorítottak az ESTA-n is. Én már nagyon régen igényeltem vízumot, sajnos nem emlékszem, mennyi idő volt, csak arra, hogy a magyar nyelvű ügyintézésnél hosszú sor állt, az angol nyelvűnél meg senki. Bevállaltuk az angol interjút, így gyorsabban végeztünk. Ha még mindig így van, ajánlom neked is.
febr. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Azért van hossszabb sor a vízumért, mert az ESTA már csak egyszeri beutazásra jogosít.
febr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Félreértetted. A magyar nyelvű vízum ügyintézésnél volt állítólag hosszabb sor, míg az angol nyelvű vízum ügyintézésnél nem voltak annyian. Erre utalt a #7-es. Én nem tudom, én mindig ESTA-val voltam kinn, aminél nincs interjú, kizárólag online zajlik az igénylés.

Nekem szerencsém van, 2025 áprilisig érvényes az ESTA-m mert 23 tavaszán igényeltem és visszamenőleg nem számít a korlátozás, csak az új ESTA igénylésekre. Ki is használom, idén már voltam kétszer és márciusban is megyek megint kétszer. Szegény kérdezőt meg a többi mai határokon kívül születetteket viszont szivatják, miközben havonta 100 ezer teljesen ellenőrízetlen és így törvénytelenül az USA területére a déli zöld határon át belépő latin-amerikaira meg simán legyintenek.

febr. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem értettem én félre semmit. A 2-es válaszoló említette, hogy mostanában rengeteget kell várni az interjúra. Érre reagált egy kérdéssel a kérdező. Erre válaszoltam. Az, hogy a magyar nyelvű interjúra többbet kell várni, mint az angolra, az nem meglepő. Az mindig is így volt.
febr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!