Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA turista vízum mennyi idő...

USA turista vízum mennyi idő alatt készül el? Többi lent

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok, évek óta Magyarországon élek viszont határon túl születtem így nekem vízumot kell igényelnem ahol úgy tudom még személyes interjú is lesz mielőtt megadják, így ez egy drágább és hosszabb folyamat.

Amerikába szeretnék menni már keresem is a repjegyet de amíg nincs biztosan jó áron megvett repjegyem addig nem szeretném elindítani a vízumot sem (sőt talán nem is tudnám, mivel úgy tudom igazolnom kell hogy mikor megyek és mikor hagyom el az országot)

Aki szintén igényelt már vízumot és végigment ezen a folyamaton tudna segíteni mennyi az ügyintézési idő és mire lehet számítani? Szeretném tudni mennyire merjem előre megvenni a repjegyet, nehogy az utazás időpontjáig ne legyen meg.


febr. 27. 21:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#7 Nem, tavaly nem ebből volt botrány. Az amerikai hatóságok 2021 februárja óta utasítják el a határon túl született magyar állampolgárok ESTA igénylését, tehát 3 éve, csak a Covid lezárás miatt később, a beutazási tilalom feloldása (2022 november) után a sok elutasítás miatt lett nyilvánvaló, hogy ez a változtatás megtörtént.

Alapvetően az van a dolog mögött, hogy az amerikaiak nem értik a magyar történelemnek néhány aspektusát, pl. azt hogy mennyi magyar etnikumú ember maradt 100 éve az anyaországon kívül. Ennek oka, hogy az ő rövid történelmük nem etnikai alapú és egyrészt tehát az állam és a nemzet sajatos magyar felfogása számukra értelmezhetetlen, másrészt rosszabbik esetben a fennálló európai satus quo potenciális veszélyeztetésének tekintik. Joguk van nem érteni a mi világunkat. Ehhez járult, hogy valószínüleg a magyar állam részéről is történtek hibák, az amerikaiak úgy érezhették, néhány esetben konkrétan tudták, hogy történtek lazaságok a magyar útlevél határontúl születetteknek való kiadásakor, így olyanok is könnyített belépéshez jutottak, akiket ők nem engedtek volna be az USA-ba. Rpománia pl. nem is tagja a visa waiver programnak. Ezért az egész kerdést fűnyíró elven megoldották. Joguk volt hozzá, ezzel nem lehet mit csinálni.

A tavalyi botrány az már egyértelműen kicsinyes politikai bosszú, hiszen amire hivatkoztak, az a probléma a hatarontúl születettek kizárásával már megszűnt. Mégis ilyen korábbi eseteket emlegettek föl amikor tavaly augusztus 1-vel tovább korlátozták az ESTA-t, egy éves érvényességgel, egy alkalomra szóló belépéssel. Ez már a jelenlegi magyar és amerikai kormányok közti politikai ellentétek miatt történt, hiszen a magyar miniszterelnök nyilvánosan a jelenlegi amerikai elnök legnagyobb ellenfele támogatása mellett döntött. Sajnos ez a döntés már azokat a magyarországi születésű magyarokat is érinti, akik nem értenek egyet a magyar kormány politikájával, nem rájuk szavaztak, mégis el kell szenvedniük az amerikai nagytestvér büntető suhintását. Mivel ez a kérdés mégsem tömegeket érint, forradalom ebből nem volt és nem is lesz. Itt a politikai abszurditásnak az egyszerű állampolgárok az áldozatai.

febr. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Azt gondoltam, mivel nem írtad oda, hogy az előtted szólóra reagálsz.

Én ezek után így értelmeztem, hiszen a vízumot állítottad szembe az ESTA-val, de nyilván egy ilyen felületes fórumon könnyű félreértelmezni pár rövid sort. Nem kizárt, hogy én értettelek félre

febr. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#11

Nagyjából egyetértek. Annyit még hozzá, hogy az amerikaiak keresték a megoldást a dologra, de a magyar kormány - a határon túli magyarok személyiségi jogaira hivatkozva - ezt elutasította. Bullshit!

Ahogy természetesen a jelenlegi kollektiv büntetés is az, az amerikaiak részéről. Nekik egyébként a 2000-es évek óta jelentős számban oroszoknak, ukránoknak, kínaiaknak, stb. osztogatott magyar útlevelekkel volt a gondjuk, nem a harárontúli magyarokéval.

febr. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen, így van. Csak itt találtak fogást.
febr. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Milyenn magyar nyelvu interju? Eloszor egy magyar ugyintezohoz keleltt mennem ott felevettek/ellenoriztek a papirokat adatokat, majd mentem az ablakhoz egy amerikai konzul? vagy kihez. Az interju angol nyelvu. Kb 10 percig tartott, a kerdesek arra iranyultak mit csinaltam Iranban, miket neztem meg. Abszolut normalis volt a masik fel, es mar az elejen latszott hogy joindulatu es megvan a vizum. En fel eves varakozasi idorol hallottam tobb embertol is, de ezt meg tudod nezni a honlapjukon.
febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15: azért a te eseted speciális, mert az, hogy bizonyos országokban jártál, az ESTA-nál kizáró ok.
febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16 igen de arrol en dontottem hogy hova mwgyek mig a masik esetben (kulfoldon szuletik) nem sajat dontes tehat utobbi esetben meg konnyebben megadjak a vizumot.
febr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérhetsz magyar nyelvű interjút is. A beutazásnak nem feltétele az angoltudás.
febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!