Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Lehet úgy új ESTÁ-t igényelni,...

Lehet úgy új ESTÁ-t igényelni, hogy van egy már függőben? Tudom, hogy kettő nem lehet egyszerre egy embernek, de olyankor törlődik az első, vagy nem is engedi addig a rendszer az igénylést, amíg az függőben van?

Figyelt kérdés
Például, ha megváltozik - még kiutazás előtt - valamilyen adat, amit nem lehet módosítani. Esetleg E-mailben kell kérnem az első törlését, hogy tudjak újat igényelni?

márc. 4. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmit emailben kérvényezni, nem 2005-öt írunk. Rákérdez a rendszer, hogy biztosan ezt akarod-e és annyi.


Újat csak akkor kötelező kérni, ha a neved, nemed, útleveled vagy állampolgárságod megváltozott, ezek egyike történt?

márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az, mit jelent, hogy "függőben van"?
márc. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az, hogy van most egy, amit megadtak, és még nem használtam fel (mert még Magyarországon vagyok).
márc. 4. 20:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, minek kéne még egy?
márc. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nem függőben van, amit megkaptál, hanem megkaptad, csak még nem használtad.


Függőben (pontosabban elbírálás alatt) akkor van, ha beadtad a kérvényt, de még nem született róla döntés, hogy megkapod, vagy elutasítják.


Neked már van elfogadott ESTA-d.


Ha az útleveled, vagy a benne szereplő adataid változtak, akkor új ESTA-t kell igényelned:


"If a traveler’s passport information changes, the individual is required to apply for a new travel authorization through ESTA. A new travel authorization is required if (1) the traveler is issued a new passport; (2) the traveler changes his or her name; (3) the traveler changes his or her gender; (4) the traveler’s country of citizenship changes; or (5) the circumstances underlying the traveler’s previous responses to any of the ESTA application questions requiring a “yes” or “no” response have changed. The associated fee will be charged for each new application submitted."


Forrás: [link]

márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
1-es: a CBP honlapján azt olvastam, de kell kérvényezni. De végül rendben beengedtek mindkét alkalommal, úgyhogy nem volt gond. Kanadából visszafelé igényeltem újat (Kanadában voltam, mikor törölték az elsőt), de végül az sem kellett (de később azt is törölték).
ápr. 18. 01:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!