Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy jöhet létre egy kiteleped...

Hogy jöhet létre egy kitelepedés Kanadába?

Figyelt kérdés
Barátnömmel fontolgatjuk a kiköltözést.Mik azok a dolgok amik megkönyithetik a kijutást?Például ha összeházasodunk az elöny-e?Én CNC marós vagyok,programozó.Barátnőm pedig egyetemre jár(főiskolai diplomája lesz).
2010. nov. 22. 18:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
Három féle képpen. Vagy menekülti státuszban, amit gondolom nem aktuális, vagy túristaként, és később kéritek a letelepedésit, vagy pedig egyszerűen bevándorlóként . Nővéremék kint élnek, mi is fontolóra vettük, de engem lényegesen visszafog, hogy van pici gyerekem, aki nem tudom, hogy viselné..., a részleteket hosszú lenne leírni, de nagyon sok témához kapcsolódó oldalt találsz a neten is.Ha igazán érdekel, és nem kapsz kielégítő választ, leírom neked szívesen privátban annak a verziónak a menetét, amelyikkel mennétek!
2010. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
jah, bocsi, nem igazán van jelentősége a végzettségnek, ott is diplomások vannak munka nélkül akár csak itt. szerense dolga is, néha a kétkezi munkásnak jobban örülnek, nővérem sem a szakmájában dolgozik kint, hanem takarít...
2010. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
..nagyon szét szórt vagyok, (mentségemre szolgáljon három gyerek körülöttem van...)jó, ha házasok vagytok, egyszerűbb, de nem akadály, ha nem.
2010. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

magyar joggyakorlatból kiindulva

- házasodjatok össze, mert ha csak egyikőtök kap melót, akkor a másik mehet családegyesítés címszóval

- turistaként ne menjetek, mert munkavégzéshez munkavállalási engedély kell, ahhoz meg elő-munkaszerződés és onnan lesz tartózkodási engedélyed keresőtevékenységhez

- letelepedéshez nyilván ott is jó pár év ott élés kell

2010. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Sajat tapasztalatom ajanlanam ami epp az ellentetje elottem szolokkal...

Turistakent jottunk,kerestunk egy munkaadot aki LMO-val felvenne dolgozni.Talaltunk is,es mar a work permitre varunk most.Tehat mukodik ez a dolog.Nem igaz ,hogy turitakent nem tudsz semmit intezni es haza kell menni.Munkaadot kell talalni akkor nagy mazli van de nem lehetetlen es a tobbi mar csak papirmunka.Ahogy megkapja a parom a munkaengedelyt o altala en is kapok open work permitet,es nem vagyunk hazasok!!!Tehat hazassag sem kell ehhez!!

Kozbe lejart a 6 honapunk,es egyszeruen beadtuk a turista tartozkodasunk meghosszabbitasi kerelmet.Erre meg mai napig nem jott valasz,de barmikor jon addig legalis a tartozkodas az orszagba amig nem valaszolnak!

Tehat addig idot nyertel!Eltarthat 3-4 honapig is,tudok ra peldat!

Good luck!:)

2010. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Ja,es meg valami.../elozo vagyok/

Miutan megvan a work permit es dolgoztatok kb.fel evet beadhatjatok a letelepedesit.Nem kell hozza tobb ev!!!

Ismerosom tobb mint 100 embert hozott ki ugyanigy Mo-rol!

Mi is igy vagyunk most ahogy irtam elozokben!

Es lam mukodik!Nem kell otthon beadni a kervenyeket es honapokat netan eveket varni ra!Kijossz turistakent es ugyanugy mukodik minden!Meg a Vancouveri Immigration hivatalba is azt ajanlottak ne menjunk haza,ha mar itt vagyunk konnyebb munkat keresni,tehat keressunk egy munkaadot es a tobbit mar a munkaado vegzi/nagy reszet/es megvan oldva.Ezek utan barki barmit mondhat....

2010. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kérdésre a választ [link] itt találod meg. Van egy pontrendszer, 67 a 100-ból, plusz van egy előszűrő, miszerint vagy egy kanadai cég kijelenti hogy alkalmaz ha kijutsz vagy pedig hiányszakmában gyakorlatod. Az utóbbira a listát megtalálod a CIC oldalán.


Azért aki az utolsó két hozzászólást megírta az mellékelhetné ám a CIC weboldaláról a vonatkozó információkat. Esetleg az is előfordulhat hogy iszonyatosan pofára esik mert nem jól tudja.


Például ez itt a hivatalos oldal arra nézve hogy miként lehet vízumot és bevándorlási kérelmet intézni Kanadából

[link] ez a hivatalos oldal. Azt például honnan szeded hogy amíg nem jön meg a meghosszabítás addig legálisan tartózkodsz Kanadában? Ha máshonnan nem, innen [link] világos hogy ez nem lehet igaz, hiszen ha elutasítják a kérelmedet akkor " If your application is refused, you can only stay in Canada until the expiry date of your current temporary resident status." nem pedig az elutasítás napja, az elutasítás napját követő második vasárnap, de nem ám. És ha egyszer túllépted a temporary resident dátumodat, onnantól nincs jó választás. Ha kilépsz az országból, lesheted mikor engednek vissza, ha bent maradsz, illegális bevándorlóként élhetsz, ahogy tudsz. A kanadai rendszer mindent megtesz, hogy ez nagyon ne működjön -- mivel nem létezel a rendszerben, nem kaphatsz (amúgy ingyenes) orvosi ellátást... "jószolgálati" orvosi ellátás (mint az USÁ-ban) meg nincs hiszen minek lenne?


Az is érdekes amit az open work permitről megálmodtál. [link] ezzel hogy egyezteted össze?

2010. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előhőz: a munkaadó két dologban segíthet, a munkavállalóihoz szükséges LMO-t intézi vagy a kivándorláshoz erősen ajánlott AEO-t intézi neked. Slussz. Ettől még a papírmunka amit neked el kell végezni az ugyanannyi. Ráadásul úgy emlékszem -- én legalább megmondom hogy nem vagyok biztos -- magyar állampolgár skilled worker ágon bevándorlási kérelmet csak és kizárólag Bécsben adhat be.
2010. nov. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi kommenteket.Igazából egy kicsit ellentmondásosak,és végülis összezavarodtam ,hogy mit is kellene csinálni.

Tehát ha én el kezdek keresni melót neten,és találok egy kanadai céget aki alkalmazna az elintézné nekem ,hogy kimehessek?Majd általam a barátnőm is megkaphatná?

Ezen az oldalon a teszt egyáltalán nem díjazza a "skilled workereket" csak a diplomásokat.Pedig az én szakmám mindenhol hiányszakma.Tudnátok adni egy webcimet ahol kanadai állások vannak(google-ztam már,de valami tutit).

Esetleg egy ember,vagy céget ismer-e valaki aki foglalkozik magyarok kivitelével?Vagy vegyem fel a kanadai nagykövetséggel kapcsolatot? hátha...?


üdv.

2010. nov. 23. 16:18
 10/13 anonim válasza:

22:36-os vagyok..

Csak azert ellentmondasosak mert a 11:41-es paragrafusokkal tamassza ala az igazat.

Viszont en a sajat tapasztalatombol beszelek amit atelek es velunk tortent ahogy tortent azert merem ajanlani.Messze alljon tolem,hogy barkit is felrevezessek!!

Es nem en vagyok az egyetlen akivel ugyanezek igy tortentek!Tehat mindenre van megoldas!Arra is ,hogy turistakent jossz es megis itt tudsz maradni!

Ajanlanam ezt a 2 weboldalt allaskeresesre:

www.kijiji.ca /Sokan szeretik es hasznaljak/

www.craigslist.org /USA,Canada oldal,de kivalasztva a varost jutsz el az adott weboldalra,nagyon sokan hasznaljak/

Minden jot!:)

2010. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!