Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Melyik nép fogadja szívesebben...

Melyik nép fogadja szívesebben a magyarokat, a kanadaid, vagy az amerikaiak?

Figyelt kérdés

Melyiket választanátok inkább ,és hogy miért?

Mi a különbség Kanada és az USA között (Gazdaság,egészségügy,közbiztonság...... stb)

Kort is kérnék a válaszok mellé.


Csak érdeklődöm, mert semmi elképzelésem sincs.


12 fiú


2010. dec. 10. 20:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Kanada barátságosabb mint USA
2010. dec. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem inkább maradj itthon, sokkal bulibb itt az élet, mint a dögunalmas Kanadában és az üldözési mániás USÁban.
2010. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

De szeretem az ilyen beszólókat, akik még soha nem jártak a tengerentúlon, de már pampoghatnak, hogy ott milyen szar, és Mo.-n milyen jó..


Ilyenekre ne hallgass soha... Semmivel nem támasztják alá az álláspontjukat, csak idebiggyesztenek valamit..


Mindkét nemzet befogad, ha legálisan vagy ott. Beszélned kell az angol nyelvet. Ez a legfontosabb, az élet, a kapcsolatteremtés alapja. Az akcentusuk nagyon hasonló, de itt is a sokféleség jellemző.


Egészségügy Kanadában jó, mindenkinek jár tudtommal.


Közbiztonság Kanadában átlagban jobb, de az USA-ban se kell félned, sok kisváros és biztonságos külváros van.


Gazdaság: jelenleg mindkét helyen nagyon rossz, 6-10 év múlva, mikor a költözésed aktuális lesz, lehet hogy már minden rendben lesz.


Időjárás nagyon különböző, de ez egyértelmű.


Amúgy nincs olyan nagy különbség a kettő között, szerencsés az, ki ezen országok bármelyikében élhet.


Jó, szép, lakható, nyitott befogadó ország mindkettő. Nem olyan letámadóak, indiszkrétek mint a magyarok. Könnyebb velük barátkozni, a buszon, a parkban, bárhol.. Sokkal kevesebb előítélet van bennük. A tudás tisztelendő és nem "minek a diploma he?". Munkanélküliség most épp nagy, de ha visszaáll egy öt évvel ezelőtti szintre, akkor nagyon jól leszünk.

2010. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Értem, Én most tanulok angolul nem tudok sokat, de szorgalmasan tanulom.

Azt szeretném még kérdezni ,hogy ha akcentussal fogok beszélni az nem lesz e gond ott?


Azért kérdezem mindezt ,mert anyukám azt mondta ,hogy kapott egy munkát Arizonába és zavarna e engem ha kiköltöznénk.Én meg mondtam hogy utána kérdezek hogy van e értelme elmenni.

Anyu azt mondta hogy gyakoroljunk ketten együtt angolul beszélni azt csináljuk hogy nézünk ketten egy mesét angolul ketten lefordítjuk és eljátsszuk ami a mesében történt.


Én attól azért félek hogy nem értem majd meg őket és nem tudom elmondani ha ki kell mennem a vécére és hogy nem értem majd a meséket. A suliváltástól nem félek mert már amibe most vagyok ez a 3-dik sulim és már megszoktam a cserét.

2010. dec. 10. 22:02
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Arizonában?


Ott jó sok a bevándorló, te legalább egy kicsit tudni fogsz angolul.. Fiatal vagy, gyorsan megtanulod, nem kell félned. Jól lesz minden.


Amúgy hol kapott anyukád munkát, ilyenkor a válság idején, ha szabad megkérdeznem? Mérnök vagy orvos, gyógyszerész; talán tanár? Vagy csak szerencsés? :)

2010. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem pontosan ,de annyit tudok ,hogy vagy nővér vagy valami ilyesmi.


Anyuval tanultam egy mondatot angolul ma egy meséből


Bocs a helyesírási hibákért remélem azért érthető lesz


I feel his spiritual power is increasing so fastly.

He gona crush my defense.

2010. dec. 11. 10:18
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Irigyellek nagyon, az USA-ba nehezen adnak munkavállalásit.


Az angoltanuláshoz annyit fűznék hozzá, hogy először a hétköznapi kifejezéseket tanuld meg, egy kis alap nyelvtant és utána bővítsd a tudásod a bonyolultabb szerkezetekkel.


Az internet teli van interaktív feladatokkal, hanganyagokkal, tesztekkel, szótárakkal.. Videók (felirattal is), fórumok nyelvtanulóknak.. Használd ki ezeket a lehetőségeket is.

2010. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%
Anyukádnak ha megadják a munkavállalói vízumot, neked szerintem nem fogják megadni a tanulóit. Később adnák meg ha meglenne a TOEFL nyelvvizsga, de azt meg ennyi idősen nem teheted le. Nem elkeserítésként mondtam...
2010. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Előző rosszul tudja. Nagyon.


Akik munkavállalói vízumot kapnak, azok családja (házastárs és 21 éven aluli gyermek) elkísérheti őket, ők egy másik vízumot kapnak (H4 vízum).

2010. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerencsés vagy, hogyha kapsz engedélyt hogy kint élj vagy akármit. Én a helyedbe tuti mennék. Anyud mit dolgozik? Még annyit hozzátennék hogy nézz angolul filmeket/sorozatokat magyar felirattal, nem fogod elhinni de annyira "rádragadnak" dolgok, kifejezések és a kiejtés is hogy menni fog az angol.
2010. dec. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!