Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Észak-Amerikába költözés?

Észak-Amerikába költözés?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy van-e itt olyan vajdasági személy, aki kiköltözött Amerikába, vagy tudja, hogy az hogyan megy nálunk? Milyen papírokat kell intézni, hol, mennyibe jött ki az egész, stb.? Megköszönném a válaszokat! :)
2011. jan. 10. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Vajdasági,ukrán stb. tök mindegy hogy milyen vagy, nagyon nehéz kijutni főleg előre megtervezett céllal (ottélés, merthogy gondolom kiköltözés alatt ezt érted).


3 módon lehet kijutni melyekből az egyiket ki is lövöm:


1)munka, elég kicsi rá az esély hogy téged vesznek fel mert amilyen munkára csak lehet amerikai embereket vesznek fel, ellenkező esetben elég keményen bizonyítani kell hogy alkalmasabb vagy erre a munkára mint egy amerikai.

tehát munka kilőve. (hacsak nem vagy orvos,nővér,gyógyszerész)


2)kiházasodsz. ehhez kell egy amerikai nő/férfi akit el tudsz venni. mindez sajnos nem ilyen egyszerű, ezt is keményen kell bizonyítanod. hónapokra visszamenőleg KÖZÖS fényképeket kérnek, együttélés kell hozzá és közös ismerősök. ha ezeket tudod biztosítani akkor szinte nyert ügyed van. viszont házasság után csak IDEIGLENES zöldkártyát fogsz kapni ami majd csak évek múlva lesz teljes érvényű zöldkártya, házasság után folyamatos ellenőrzések lesznek, válni nem szabad, különköltözni sem, mert ilyenkor elveszíted azt az ideiglenes zöldkártyádat is.


3) zöldkártyalottó (több millió emberből pár százan jutnak ki)



+1) ESTA-val (turistaként) kimész és "elfelejtessz" visszajönni.



egyéb módról nem tudok, remélem egyenlőre. :)

sok sikert a kijutáshoz, remélem segítettem!

2011. jan. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért írtam oda, hogy vajdaságiak tapasztalatát várom leginkább, hogy tudjam, hogy mennyi az esély innen kijutni, illetve hol intézték a papírokat. Persze más tapasztalatát is szívesen várom. :)

Ha sikerülne kijutnom, akkor a párommal mennék ki, szóval a második pont is ki van lőve.

2011. jan. 11. 12:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"zöldkártyalottó (több millió emberből pár százan jutnak ki) "

AZ a pár száz 50000.

Magyarországról jutnak ki 200-250-en.

2011. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

(hacsak nem vagy orvos,nővér,gyógyszerész)


Pontosítsunk: an employer seeking a labor certification for a physical therapist, a professional nurse, or an alien of exceptional ability in the performing arts, sciences or arts, to include college and university teachers


Orvos, gyógyszerész az ebben a listában nincs.

2011. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az én végzettségem nyomdaipari előkészítő technikus, tehát technician for the printing preparation, és sajnos az sem szerepel a listán.
2011. jan. 11. 21:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
én is emberből vagyok. :) köszönöm hogy javítottátok amiket rosszul írtam :)
2011. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Green Card Through Special Categories of Jobs


Green Card Through Special Categories of Jobs

There are a number of specialized jobs that may allow you to get a green card based on a past or current job. All of these require a Form I-360, Petition for Amerasian, Widow(er), or Special Immigrant, and are described in Section 101(a)(27) of the Immigration and Nationality Act (INA) (see the “INA” link to the right):


Afghan/Iraqi Translator

Broadcaster

International Organization Employee

Iraqi Who Assisted the U.S. Government

NATO-6 Nonimmigrant

Panama Canal Employee

Physician National Interest Waiver

Religious Worker



A kötekedőnek üzenem, hogy ott az orvos is... És ha nem lenne ilyen földhöz ragadt, tudná, hogy gyógyszerészek is nagy számban kapnak kint munkát...

2011. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor ismét köszönöm :D első voltam :D
2011. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
+1) Ez nem illegális??? És nem kitoloncolás jár?
2011. jan. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem illegális??? És nem kitoloncolás jár?"

Mi az illegális?

2011. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!