Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában élni? Gyerekkel?...

Amerikában élni? Gyerekkel? Tanácsokat kérlek titeket!

Figyelt kérdés
14 éves lányom van aki jól beszél angolul. Én is középfokon beszélem.Folyton a menjünk amerikába beszédeit hallgatom. Megmondtam neki hogy nem hinném hogy sikerül azóta búskomor.Szeretem mindent megtennék érte.Los Angeles/California a nagy álma. Én könyvelő és bérszámfejtő vagyok.Nem vagyunk gazdagok. Elváltam nem olyan régen. Nem tudom hogyan tudnánk élni odakint de gondoltam egy kérdést megér.Nincsenek rokonaink odakint barátaink se nagyon. Csak a lányom beszélget pár amerikaival néha-néha.Ha valaki tud pontos dolgokat mondani kérem segítsen.
2011. márc. 11. 20:08
 1/10 anonim válasza:
Ahhoz, hogy valaki legálisan éljen Amerikában zöldkártya szükséges. Ehhez nem könnyű hozzájutni. Egyik lehetőség a házasság egy amerikai állampolgárral. Ez nem lehet "kamu" mert a bevándorlásiak mindenre odafigyelnek(bár esetedben ezt nem is feltételezem). Lehet még munkáltatón keresztül szerezni, szintén nem egyszerű, mert ehhez olyat kéne teljesíteni, amiért megéri a procedúrát a munkáltatónak, pl kutatók szoktak ilyesmit kapni, ha kiemelkedő képességűek, stb. Továbbá van a zöldkártyalottó, bár folyton szó van róla, h beszüntetik. Évente sorolnak, csak egy jelentkezési lapot kell megfelelően kitölteni, a többi a szerencsén múlik. Persze rengeteg illegális bevándorló is él már évtizedek óta ilyen státuszban az országban (több millió-tízmillió), de erre azért nem lehet alapozni és gondolom nem is szeretnél. Mindenesetre én sok szerencsét kívánok hozzá, biztos van rá megoldás, ha tényleg akarja az ember.
2011. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Üdv! Nem akarlak benneteket elkeseríteni, de a középfok az USA-ba sajnos rettentően kevés, de még talán ennél is nagyobb probléma az, hogy munkavállalási engedélyt a mai viszonyok között nem nagyon adnak, mert állampolgárok és zöldkártyások is vannak bőven munka nélkül. Jelenlegi helyzetben az tud csak kijutni, akinek van rokona vagy a férje/felesége amerikai állampolgár. Ha pedig nagyon akartok, akkor jelentkezhettek a zöldkártyalottóra, ami egy jó lehetőség, csak kb. 9 millió ember adja be világszerte. Szerintem gyúrjál rá az angolra mindenképpen, és esetleg utána próbálhatsz cv-ket küldözgetni amerikai cégeknek, hátha valamelyik szponzorálna téged. Sok sikert, de nagyon kis esélyt látok a leírtak alapján.
2011. márc. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden kislánynak van egy olyan időszaka, hogy Amerikába akar menni. Ez valakinél elmúlik, valakinek álma marad, de legalább lesz egy célja az életben, és ha lehetősége lesz, elindul.

Megértem hogy vonakodsz, csak bele kell gondolni. Az életetek ideköt titeket, itt laktok, itt dolgozol, a lányod ide jár iskolába. Kint egyedül végig csinálni mindent, megfelelő árkategóriás, de jó lakást szerezni ahol élhettek, iskolát a kislánynak, neked munkahelyet nagyon nehéz, és rengeteg idő, arról nem is beszélve hogy amíg nem találsz munkahelyet miből finanszírozod ezen dolgokat? Arról hogy legálisan legyetek kint, meg már ne is beszéljünk... Sajnos ez nem olyan egyszerű, mintha egy európai országba szeretnétek költözni. Én nem indulnék meg egy szál semmi nélkül, ez egészen biztos. Ma már rengeteg lehetősége van a fiataloknak. Táborozhatnak Amerikában hónapokig, diákmelózhatnak, az egyetemisták gyakorlatra is kimehetnek, de elmehet a lányod au pair-nek is ha kicsit nagyobb lesz. Adj neki egy életcélt, mond el neki hogy gyűjtsön, hogy 18 éves korára legyen meg a repülőjegyre a pénze, és akkor résztvehet valami hasonló programban. Lehet hogy hangoztatja, hogy kint szeretne élni, de még kicsi, valószínűleg fogalma sincs mivel járna ez, talán bele sem gondolt teljes mértékben. Én úgy látom helyesnek, ha először csak 1-2 hónapra megy, aztán ha végleg menni akar, akkor azt majd ő megteheti felnőtt korában, és a te döntésed, hogy "fogod-e közben a kezét"!

2011. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Maximalisan egyet ertek az elottem szoloval. En kint elek Floridaban mar 3 eve, tudom mirol beszelek. Valoban sok fiatal alma, hogy Amerikaban eljen, iskolaba jarjon, stb. Otthon Neked jo szakmad van, itt atkepzesek, iskolak stb., vagy mint rengeteg kinti magyar no mehetsz takaritani, addig amig nincs meg a zoldkartyad. Igazabol erre a leggyorsabb ut valoban a hazassag, de valahogy ez sem megy mar olyan konnyen. Rengeteg ismerosom van kint aki illegalis, es egyszeruen nem tudnak papirokat szerezni. Persze nem akarlak lebeszelni semmirol, csak latom a peldakat, otthon eladtak mindenuket, hogy ki tudjanak jonni, repjegy, itteni lakas stb, felelik par honap alatt a penzt, mert munkat nehez talalni, vegetalnak itt par evet, es vegul hazamennek ugy hogy mar otthon sincs semmijjuk. Ha ez a lanyod alma nincs is ezzel semmi baj, fiatal,probalhat osztondijjal kijonni tanulni, baby-sitterkedni, de jo ha marad egy otthona, ahova vissza tud menni, ha megsem valnak itt valora az almai. Ez az Amerika mar nem az ami regen volt, sajnos.
2011. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
hat valoban sok ember alma america. csak nem tudja mi is valojaban.nem olyan mint a filmekben.olcsobb mint magyarorszag ,de mas milyen a felfogas es az elet.auto nelkul nagyon nem lehet boldogulni, munka.munka biztos megelhetes kell az elethez,ami biztos munka kell,sajnos e fajta magyar vegzetseg amerikaban nem lesz tul jo mivel a szabalyok es a torvenyek masok.letelepedes-hazasag alapjan egyszerubb, de nem konnyu.iskola-14 akkor most eloszor egy kulombozeti iskola ev,felmerik a tudas szintett, utana high scholl,4 ev, johet az egyetem ami lehet draga-eleg sokba kerul.L.A - California - draga hely, talan oregon olcsobb.sok sikert
2011. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kedves toled, hogy utana nezel neki:) En californiaban szulettem, L.A.-tol nem is olyan nagyon messze (kb 110 mi), San Diegoban, es hat nem olyan, mint a filmeken.. A kislany nyilvan csak azert akar ide jonni, mert meno es nyilvan semmit se tud rola, szerintem ezert folosleges feladni a Mo-i eleteteket, foleg, hogy nem is valoszinu, hogy sikerul
2011. márc. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 manchester10 ***** válasza:
100%
lehet hogy nem olyan mint a filmekben,de a mai világban az a kérdés hol lehet jobban megélni,nos ott jobban meglehet és nem kéne senkit ijeszgetni iyenekkel hogy nem sikerül!miért ne sikerülne??? hallotam olyasmit h egy ember egyáltalán nem tudott angolul mégis kiment és talált munkát albérletett,stb...Tudjátok miért sikerült neki?? mert HITT magában..De tény és való nagy akarat erő és magabiztos hozzá állás kell hozzá!!! Hidd el sikerülni fog kijutnotok csak hinni kell és reménykedni mert remény volt és lesz is!!!!!!!!!!!!
2011. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
20:54: azert itt sincs kolbaszbol a kerites, nem tudom, miert gondolja mindenki ezt?? Itt mindenki megdolgozik azert, amilye van, es igy is rengeteg a munkanelkuli, jelentosen romlott az eletszinvonal! Utalom ezt mondani, mert felig-meddig en is az vagyok, de jelenleg kulfoldiekre van a legkevesbe szuksegunk, mikor itt a tobbmillio amerikai allampolgar, akiknek ugyanugy nincs allasa! Nehogy mar egy kulfoldi vegye el elolem a munkat, csak mert a kislanya kitalalta, hogy o az usaban akarna elni. Ebben a sz.arban mindenkinek az elso dolga elhagyni az orszagat, ahelyett, hogy inkabb tamogatna azt es hozzajarulna a fejlodesehez..
2011. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja es lehet, hogy ez most felhaborit, mert az en szememben ti kulfoldiek vagytok, de a ti szemetekben meg en vagyok az, es szerintem ti se orulnetek, ha en kapnam meg a munkat helyettetek, mikor ti mar honapok ota allast kerestek.. Vagy a sok kinai meg torok magyarorszagon, nem gondoltatok ra, hogy inkabb nektek kellene dolgoznotok, es nem tobb es tobb kulfoldit befogadni?
2011. márc. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 manchester10 ***** válasza:

kedves utolsó! teljesen meglehett érteni, tényleg nincs ott se kolbászból a kerités de az ég szerelmére ha már egyszer le lehet telepedni az országukban csak adnak munkát..

A munkanélküliségről meg annyit hogy dolgoznak meg minden de jó fizetésért miközben szarul csinálja dolgát így persze inkább felvesznek egy külföldit aki jobban megcsinálja a munkát és sokkal kevesebb fizetésért.

De ammugy is azóta csökkent a munkanélküliség legutóbb 9,8% volt most meg 9,4%

2011. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!