Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan lehet kijátszani a 3...

KeMilan kérdése:

Hogyan lehet kijátszani a 3 hónapos vízumot?

Figyelt kérdés

Elég ha csak elhagyom az országhatárt ? Pl ha 3 havonta átmegyek Kanádba vagy Mexikóba. Vagy vissza se engednének ?

Tud valaki épépkézlább megoldast erre ?


2011. márc. 18. 15:05
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

1: Olyan, hogy 3 hónapos vízum, NINCS! Amire Te gondolsz, az a vízum mentesség, ami 3 hónapig érvényes, azaz annyi ideig kint lehetsz büntetlenül, ha ki engednek, mert előfordulhat, hogy odaát a Bevándorlási Hivatal tisztviselője vissza fordít valamilyen indokkal(pl. azt feltételezi Rólad, hogy dolgozni azaz letelepedni akarsz ott).

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, hivatalosan 90 nap után haza kell jönnöd min. 180 napra, de bővebb info itt:

[link]


A nem hivatalos megoldások:

1: Kimész, dolgozol, csöndbe maradsz, nem balhézol, nem csinálsz semmilyen rendellenességet és akkor nem fogsz feltűnni senkinek se.

2: Kimész, dolgozol, gyors keresel egy csajt/hapsit, összeköltözöl vele, a 90 nap letelte előtt összeházasodtok, együtt maradtok min. fél, de akár 1 évig is, és máris megvan a tartózkodási engedélyed.

2011. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez oké hogy nem tűnik fel senkinek . De utana ha hazajövök soha többé nem mehetek vissza ez igaz ?
2011. márc. 18. 16:53
 3/21 anonim ***** válasza:
Igen, ha hazajössz, utána szinte biztos hogy többet nem mehetsz vissza, mert volt illegális tartózkodásod.
2011. márc. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha illegalisan voltal mar az USA-ban, az illegalis tartozkodas idotartamatol fuggoen 3 vagy 10 evre abszolut kitiltas jar (ha 1 evet nem haladja meg az illegalis tartozkodas, akkor 3 evre tiltanak ki, 1 evnel hosszabb illegalis tartozkodasert 10 ev kitiltas jar), tehat egy listara tesznek es addig semmilyen vizumot nem kaphatsz, utana pedig ha mar volt ilyen kitiltasod, neked mindig turistavizumot kell igenyelned, a vizummentesseg nem fog rad vonatkozni es termeszetesen nagyobb esellyel utasitanak el, sot nagy valoszinuseggel soha tobbe nem engednek vissza.


Minek kell trukkozni? Szerinted milyen munkat fogsz kapni ilyen statusszal (vagyis a statusz hianyaval)? Nem hogy elmennel egy EU-s orszagba dolgozni, ahol teljesen legalisan tudsz elni.

2011. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

az elsőnek:

a házasságokat évekig kéne húznia a kérdezőnek.. sajnos nem elég csak fél-1 évet összezárva lenni egy álházasságban.. keményen utánadnéznek évekig, házasság előttről kellenek közös programokról képek, stb...


bár csak ilyen "egyszerű" lenne :)

2011. márc. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Hogy minek akarok ott lenni ? Mert a fa... se akar egy rohad EU országban rabszolgaként dolgozni életem végéig.

Voltam mar kint 1 x és Kanadában is voltam 3 hónapot.

Szerintem aki mar járt ott nem kérdez ilyen hülyeséget hogy miért nem megyek egy Eu országban.

Egyébként az egyik legjobb barátom LA-ban él és nem taltam hasonló orszagot a csodalatos EU-ban :D

2011. márc. 19. 20:18
 7/21 A kérdező kommentje:
Ja és eszem ágában nincs dolgozni se itt se ott ... Köszi Dolgoztam már eleget és nézd meg mi eredménye van itthon .
2011. márc. 19. 20:19
 8/21 anonim ***** válasza:

"Hogy minek akarok ott lenni ? Mert a fa... se akar egy rohad EU országban rabszolgaként dolgozni életem végéig."


Az USA-ban joval tobbet kell dolgozni, mint az EU-ban. Alig vannak szabadnapok. Te egy alomvilagban elsz. Ha budos neked a munka, mindenhol az lesz. Ugyan mibol fogsz megelni munka nelkul? Van egy baratod LA-ben...ja, messzirol jott ember azt mond, amit akar. Persze, hogy fenyezi magat meg az eletet, de a valosag teljesen mas.

2011. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem aki mar járt ott nem kérdez ilyen hülyeséget hogy miért nem megyek egy Eu országban.



En itt elek, te okos!

2011. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Miert hiszi azt mindenki, hogy itt Amerikaban nem kell dolgozni, vagy kevesebbet??Ok mi vallalkozok vagyunk, de a ferjem hajnali 1-kor kel es van hogy este 5-kor er haza, ez egy heten napi 5-szor. A szabadnapokon eleg csak 7-kor kelni, es napi 4 oranal tobbet jobb esetben nem is kell dolgozni. En napi 5 orat vagyok oda, a het minden napjan segiteni neki, 2 eves kisfiu mellett. Nem emlekszem, hogy mikor aludtam ki magam utoljara, talan meg a terhessegem elejen. :) Mi dolgoztunk szilveszter napjan, uj ev elso napjan, husvetkor, amikor a boltok nyitva vannak mindig, tehat egy evben ketto szabadnapunk van (haladas, karacsony, ami itt egy nap). Na ez a rabszolga munka, pedig elvileg fuggetlenek vagyunk. :) Es nincs valasztasi lehetoseg mar nagyon itt sem, ha visszaadjuk a munkat, hirdetes nelkul kb 150 munkanalkuli jelentkezik azonnal (ket hettel ezelossi friss informacio).
2011. márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!