Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek ha találok interne...

Szerintetek ha találok interneten keresztül (valódi) munkát, felvennének (USA)?

Figyelt kérdés

Úgyértem, mivel nem vagyok amerikai

Gépész vagyok, karosszérialakatos, vagy esztergályos.

Interneten keresztül: konkrétan a jobsearchusa.org -re gondoltam.


2011. márc. 22. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem!


Amerikai munkahelyre azokat veszik fel, akik:

1. amerikaiak (itt születtek, vagy utolag szerezték az állampolgárságot), vagy

2. zöldkártyások (amit házasság útján könnyű megszerezni), vagy

3. amerikában tartozkodó illegálisok (például a mexikóiak nagyrésze feketén dolgozik, persze nem öltönyös beosztásban, hanem kertész, mosogató, takarító stb.)


Valószínüleg nem is fogadja el az online rendszer a jelentkezésedet, ha nem helyi (amerikai) címet adsz meg lakóhelyednek.

2011. márc. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem, ugyanis ahhoz hogy a cég egy külföldit vegyen fel, igazolni kell azt, hogy nincs a munkára megfelelő állampolgár vagy zöldkártyás, ez pedig minimum 3 hónap+papírok intézése(több ezer USD). Nem hiába mondják azt, hogy munkavállaláson keresztül csak akkor van esély, ha valami nagy és elismert professzor vagy esetleg nemzetközi szaktekintély. Jól mondta az első válaszoló, hogy az egyetlen reálisan is járható út a házasság, mert kb. 6-8 hónap alatt megkapod vele a zöldkártyát, és utána könnyebben találnál munkát, mint sima külföldiként. Az én feleségem is amerikai.
2011. márc. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jééézusom kérdező!!Te ezt a kérdést már vagy 80-szor feltetted kb csak mindig kicsit másképpen és ugyanennyien válaszoltak is rá,többek között én is,akit le is oltottál,pedig elég sok hasznos dolgot mondtam neked és mások is.Szerintem te ilyen hozáállással még itthon sem fogsz találni,aki ennyire érthetetlen,nem hogy még ott amerikában!:)
2011. márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te vagy az aki 10 év múlva akar kimenni igaz?:)Akkor jól sejtettem!:)Ez már a sokadik ilyen kérdésed és mindig ugyanazt mondják.Csak azt nem értem hogy miért itt érdeklődsz és miért nem valami hivatalos oldalon??Mert itt sokan nem biztos hogy az aktuális dolgokat tudják az emberek,aztán akkor majd jön a háborgás hogy ti milyen idioták vagytok!Igaz kérdező?

Szerintem aki nem tud ennek utánna járni,az nem menjen amerikába,mert ott aki nem önálló az eláshatja magát,úgy hogy én még inkább arra gyúrnék a helyedben!:)

2011. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg azoknak sincs munka, akik legalisan itt vannak...allampolgarok, zoldkartyasok. Nekem 2 amerikai diplomaval sem jon ossze most. Szoval nem tudom, hogy mirol beszelunk, mikor egy interjura nem tudnal elmenni es a te szakmadban fontos lenne latniuk, hogy hogy dolgozol.
2011. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez az első kérdésem ebben a kategóriában fiúklányok!
2011. márc. 23. 07:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor cseszettsok karosszérialakatos akar amerikába menni, mert én is vagy negyedszer látom.

Amúgy nem.

2011. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!