Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mire eleg 500 dollar New Yorkban?

Mire eleg 500 dollar New Yorkban?

Figyelt kérdés
lenne lehetösegem kimenni New Yorkba. Teljes ellatas mellett heti 500 dollaros fizetest igertek. Megeri ez nekem? Elsösorban nem felretenni szeretnek, hanem nyelvet tanulni, de azert a mostani eletszinvonalamrol sem szeretnek lemondani, tehat bulizasra, vasarlasra, ilyenekre gondolok... akinek van tapasztalata, kerem, irja meg, hogy ebböl ki lehet-e jönni kint? (itthon ennyi penzt azert nem szoktam elkölteni egy heten, csak, hogy nagyjabol tisztaban legyetek, hogy mit jelent az, hogy szeretnem megtartani az eletszinvonalamat)
2009. márc. 1. 09:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

én már negyon régen voltam 8 éve New Yorkban de teljese ellátással ami azt jelenti szállás étkezés, biztosítás az nagyon jó. Biztosításrol ne feletkezz meg ha az is meg van akkor nagyon jó 500 dollár. bulizni úgy is csak ha elmúltál 21 mehetsz, de elég lesz vásárolni, mindent megnézni kicsit a környékben utazni.


mikor 8 éve kint voltam akkor nanny voltam és 150 dollárt kaptam hetente. volt biztosításom, kaja, szállás a családnál. igaz akkor még azt mondják könnyebb volt az élet, olcsobb volt minden, de voltam kirándulni a niagara vízesésnél, állandóan ruhákat vettem, márkásakat, meg mindent megnéztem, bulizás inkább étterembe menés volt mert még nem voltam 21. nem spóroltam és így is 600000 Ft-t hoztam haza. akkor egy cseléd kint heti 400 €t keresett, de ök nem voltak biztosítva meg illegálisak voltak. igaz a mai árakt nem ismerem.

2009. márc. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszodat, irtam privatot, mert ezzel a biztositas kerdessel nem vagyok meg teljesen tisztaban
2009. márc. 1. 09:49
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Teljes ellátás mellett jó fizetés a heti 500. De jó lenne tisztáznod mit kell ezért dolgoznod, mert ismertem olyan babzsittert akinek ugyanezt ajánlották (igaz nem NYban), csak épp reggeltől estig - néha késő estig - tartott a programja. És a gyerekek mellett ő kellett bevásároljon, takarítson, sőt még füvet nyírni is odatették. Nem túl gyakori, de elő szokott fordulni itt is a prospektus-szindróma mikor az egyezség elég messze esett attól amit ténylegesen elvárnak.
2009. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
bocsanat, de azt nem tisztaztam, hogy alapvetöen nem babysitterkedesröl van szo, es nem is hazimunkarol. Egy autista kisfiu fejleszteseröl lenne szo, persze ettöl függetlenül gondolom mindent le kell fektetni, hogy ne tudjanak visszaelni az ott tartozkodasommal. Köszönöm a segitseget :)
2009. márc. 1. 10:02
 5/16 A kérdező kommentje:
amugy mit lehet tenni, ha velem is ez törtenne? a csalad most eleg szimpatikusnak tünik, de ez nem zarja ki, hogy ha kint vagyok, akkor kizavarnak füvet nyirni :) viszont ugye ez termeszetesen nincs benne a megallapodasban...
2009. márc. 1. 10:04
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

ÍROTT PAPÍR a saját kezű aláírásukkal. Az Államokban - ha polgári perre kerül sor - minden bíróság elfogad akár egy matekfüzetből kitépett lapot is, ha azon aláírás van. Ha viszont alá merik írni akkor semmi félnivalód nincs.

Tanácsként: csak azt foglaljátok bele amit meg kell csinálnod mert a többit sok lenne leírni, de HA esetleg ismételten megkérnek valamire olyasmire amiben nem egyeztetek meg, akkor az neked alapot biztosít arra, hogy fizetésemelést kérj.

2009. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
szuper, köszönöm! Tehat annyi a dolgom, hogy irottan rögzitjük azokat a dolgokat, amiket meg kell tennem a heti 500 dollarert. Ezen felül semmilyen munkat nem vagyok köteles elvegezni, mert ha arra "kenyszeritenenek", akkor ezzel a szerzödessel mar nem jöhetek ki rosszul az egeszböl, ugye? Kicsit elkezdtem aggodni a dolgon, ez eddig eszembe sem jutott, hogy a megallapodason felül elvarjanak tölem dolgokat, pedig Nemetorszagban mar egyszer rosszul jartam ilyen szempontbol, es akkor en jöttem ki rosszul a helyzetböl...
2009. márc. 1. 10:14
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Bizony sok helyen kérnek munkaköri leíráson kívüli dolgokat...de a heti 500 dollár úgy hogy nem kell költened kajára és szállásra igazán remek:) És még világot is látsz...ot a Broadwax remek darabokkal és persze a város sose alszik...ezzel az az 1 baj hogy éjjel is elég hangos:D
2009. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
kezdek kicsit megnyugodni, csak baratnöim, akik au-pair-kent voltak kint, mondtak, hogy 20 dllar mondjuk egy mozijegy (ez persze nem feltetlen NY), es kicsit aggodni kezdtem, hogy akkor csak otthon tudok majd ülni :) bar eleg soknak tünik azert ez a penz... :)
2009. márc. 1. 13:27
 10/16 anonim válasza:
76%
Egy apró kérdés.Zöldkártyád van? Mert az nélkül,nem vállalhatsz munkát,így a biztosításod is kamu.Annak idején én is egy halott fickó taj számát kaptam.Ergo a dolog illegális.
2009. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!