Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanada először mint látogató,...

Kanada először mint látogató, majd mint dolgozó? Lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy meg lenne a lehetőségem, hogy kiutazzak Kanadába, lenne hely, ahol lakom (egy barátom) és ő segítene munkát keresni, elhelyezkedni, stb.

A kérdésem az lenne, hogy az lehetséges-e, hogy először csak mint látogató utazok be az országba, amihez ugye elég az útlevél, meg egy engedély a belépésre (hozzáteszem, semmi akadálya, hogy ne adják meg), majd ott az ő segítségével keresek egy munkát és akkor megszerzem a vízumot az ideiglenes munkavállaláshoz? Tudom, hogy április elsején megváltoztak a szabályok, de nem igazán értem, hogy miről is szól ez. Valaki elmagyarázná?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 21. 21:24
 1/5 anonim válasza:

Szia a nagybácsim 9éve ment ki semmi angol tudással és már az állampolgárságot is megszerezte.

Nyáron voltam kint nála és kicsit magyarázkodnom kellett hogy nem bevándorló vagyok, csak nyaralni megyek, de nem volt semmi macera.

Azt hiszem 6hónapig tartózkodhatsz kint, de lehet hogy már 3ra csökkentették, nem tudom pontosan.

Ilyen dolgokban nem tudok segíteni, de abban biztos vagyok hogy el tudsz ott helyezkedni majd és jól fogsz élni :)

Sok sikert!

2011. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy, köszönöm! Esetleg megírnád, hogy milyen papírok meg utánajárás kellett hozzá?
2011. ápr. 21. 22:41
 3/5 anonim válasza:
Persze, a mamámmal mentem szóval nekem kellett szülői beleegyezéses papír, meg a nagybácsim lakhelyéről papírok, mármint azt hiszem csak a cím, meg neki az elérhetőségei, hogy tudják hogy tényleg nem bevándorlók vagyunk, hanem meg van a ház ahová megyünk meg a személy is akinél nyaralunk, meg a visszaútra való repülőjegyről valami papír... nem tudom pontosan, holnap megnézem a papírokat, mert megtartottam őket emlékbe...de nem lehet olyan nehéz hogyha a nagybácsimnak sikerült, és tényleg semmit sem tudott angolul :)
2011. ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Annyira örülök, hogy végre valaki így áll hozzá és nem pedig görcsösen próbál meggyőzni afelől,. hogy ez lesz életem legrosszabb döntése. Akkor várom a holnapi válaszod. :)
2011. ápr. 21. 23:08
 5/5 anonim ***** válasza:

*****


[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!