Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a tapasztalatotok? Mennyire...

Mi a tapasztalatotok? Mennyire befogadó az USA?

Figyelt kérdés
Ha valaki megtanul angolul jól és állampolgárrá válik, befogadják vagy olyan, mint Európa ilyen szempontból? Konkrét tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy ti hogy tapasztaljátok ezt, nem sablonszövegre.
2011. máj. 17. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel az usa lakossaganak kb. 70%a bevandorlo, igazabol senki nem foglalkozik azzal, hogy ki honnan jott. Midenki elfogadja a masikat olyannak amilyen. Legalabbis ez a kaliforniai tapasztalatom.

Az itt szuletett amcsiknak is valszeg olasz, ir, stb. leszarmazottaik vannak, ugyhogy ugralni igazan egyik sem ugralhat :)

Neha megkerdezik h honnan jottem, mert erdekli oket, hogy milyen az akcentusom, de ez is inkabb kivancsisag, mint "na te is bevandorlo vagy" mentalitas. Amugy jol beszelem az angolt es allampolgar vagyok. A mindennapi eletemben es a munkamban a teny, hogy polgar vagyok vagy sem, a kutyat nem erdekli. Ackentusa meg szinte mindenkinek van, akinek nincs, annak "tajszolasa" van, peldaul egy texasinak egy new yorkihoz kepest jelentos :D

2011. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves elözöt kérdezném, beszéltünk már? Phoenixben élek, Niki a nevem.


...teljesen egyetértek vele egyébként, itt Arizonában is igy van. Néha megjegyzik hogy "aranyos" az akcentusom, de ennyi. Az angol nekem annyira tökéletesen nem megy még, de ezzel kapcsolatban is csak jó tapasztalatom volt eddig (talán egy kivétellel) mindenki segitökész, kedves, közvetlen. Ilyen "bevándorló vagy" dolgot én sem éltem még át. Én jövöre leszek állampolgár, PR vagyok jelenleg.

2011. máj. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem beszeltunk, en nem Phx-ben lakom.
2011. máj. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
látom hogy nem Phxben élsz, irtad. csak szoktam amerikai-magyarokkal beszélgetni azért kérdeztem.
2011. máj. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!