Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha illegális valaki Amerikában...

Ha illegális valaki Amerikában, de USA-n belül szeretne repülővel elutazni másik amerikai városba, akkor nem lehet baj, ha csak útlevele van?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem kérik a zöld kártyát a reptéren, ha Amerikán belül utazik valaki, de ha felmutatja az útlevelet és megvizsgálják jobban és látják, hogy már lejárt az ott tartózkodása, akkor mi van? Csinálnak ilyet?
2011. jún. 29. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy belföldi járatokon nem kérnek semmilyen iratot. Viszont ha látják az illetőn, hogy külföldi, lehet hogy rutinellenőrzést kap!
2011. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia

sima európai útlevéllel szerezz kinn jogosítványt.

Reptéri utazáskor elég ha azt mutatod be. Erről nem tudják hogyan tartózkodsz kinn, vagy hogy nem vagy amerikai áp. Amikor a gépre beszállsz, mindig be kell mutatni egy fényképes igazolványt is. New Yorkban, Chicagoban, Atlantaban biztosan.

2011. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömet New Yorkban egy kenyérüzletben tartóztatták le rutinellenőrzésen. Annyit sem engedtek meg neki, hogy hazamenjen a ruhájáért, az kenyérüzletből deportálták Magyarországra. Ez az Al Kaida óta így megy minden nap.
2011. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szeretnek 1-2 dolgot tisztazni:

.... Úgy tudom, hogy belföldi járatokon nem kérnek semmilyen iratot.... - ez tevedes.

.... sima európai útlevéllel szerezz kinn jogosítványt.... - ha mar illegalis akkor NEM adnak neki jogsit.


Az USA-n beluli repulovel valo utazashoz szukseges felmutatni egy fenykepes igazolvanyt.

Ez lehet egy ID kartya, egy helyi jogositvany vagy utlevel.

Helyi jogositvanyt (vagy ID kartyat) illegalisok nem kapnak! Ugyhogy marad az utlevel.

Amikor az utlevelet odaadod, akkor valoszinuleg megkerdezik, hogy milyen statuszban tartozkodsz itt az orszagban (turista, J1 stb?) Ha illegalis vagy akkor nem tudsz mit mondani, hazudni sem, mert nem tudsz mit igazolni.

Ekkor viszont erosen elkepzelheto, hogy odahivjak a bevandorlasi tisztet aki majd elbeszelget veled, es mint a kenyerboltos egyent, teged is felrak az elso Eu-ba tarto gepre. Ez azert jo, mert mar be leszel csomagolva :)


Viccen kivul. Nem eri meg a kockazatot. Az illegalis haverunk pont ezert jott at NY-bol LA-be busszal (kb. 4 napig buszozott) mert tudta, ha kimegy a repterre akkor lebukik. O mar majdnem 4 eve el illegalitasban, se egy jogsija, se ID kartyaja, semmi. El lehet lenni igy is, de igencsak szegenyesek a lehetosegei!

2011. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Húha, kedves utolsó, köszönöm a hasznos infót, sajnos nekem sincs jogsim és nem is lehet, mert nincs social számom, egyetlen ID-m az útlevél. Mondjuk van egy bankszámlám, fényképpel ellátva, de én azt nem tudom, hogy elfogadják-e, sajnos kétlem.
2011. jún. 30. 22:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Social szam nelkul adnak jogositvanyt, de csak arra az idore szol, amig az utlevelben a tartozkodasi engedely, azaz altalaban 3 honap. Ha az lejar, sajnos social nelkul nem lehet hosszabbitani. Aki frissen jon ki az csinaltathat gyorsan jogsit, de aki mar illegalis, az nem.


Hallottam olyanrol, aki loszi belvarosaban 1200 dodoert vett hamis ID kartyat, de szerintem ez nagyon ingovanyos.


Marad a Greyhound :(

Illetve ha van nemzetkozi jogsid, akkor berelhetsz autot. Ha nincs nemzetkozi, de van magyar, akkor kerj meg valakit otthon, h probalja meg elintezni. Nemzetkozi jogsival/utlevellel es bankkartyaval mar tudsz berelni es legalabb nem kell a buszon zotykolodni.


A bankkartyat a repulon nem fogadjak el sajnos :(

2011. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászólónak szóról szóra igaza van! De volt akit a
2011. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt akit a Rayhoud-ról is leszedtwek, és "becsomagoltak" az első gépre vissza az eu-ba. Rizikó illegálisana, ha "meghúzod" magad, évekig kint lehetsz, de mégis az a szerencsésebb, ha "az alatt az évek alatt" igyekszel "legalizálni" magad! / házasság, / csak így lehet, igy is maceráns!!! De én sok sikert kiívánok Neked! Óvatos légy, mindenképpen! "maradj" kint!!! Bár én is ezt tettem volna!!!
2011. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat: Grayhound!!!
2011. júl. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!