Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Voltál már New York-ban? Mit...

Voltál már New York-ban? Mit láttál? Mi tetszett?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Top of the Rock - jól látszik a ESB

Brooklyn Bridge - átbicikliztünk rajta :)

A Wall Streeten felnézni a felhőkarcolókra óriási élmény

Mi érdekel még?

2011. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ez nagyon jó lehet! én csak Las Vegasba, meg Hollywood ba megyek idén.
2011. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Top of the Rock pontosan micsoda? Onnan a legjobb a kilátás?
2011. júl. 31. 18:23
 4/8 Michail Mendoza válasza:

Nem voltam de tudom mit látnék:

mogyoróvajat

adrenalinszintet

"mondtam is magamnak"

"azt hiszem" ezt meg azt fogom tenni

"keverek neked egy italt"

"Ideadnád a sót?"

Azonkivül mocskot,fertőt,bünözést,drogot és efféle nyalánkságokat.Szerintem maradj itthon,lassan itt is megéred mindezt rövidesen mert a magyarnak mindig kell menni valaki után,már nincs aki igazi magyar maradjon.

2011. aug. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

én voltam, többször is, igaz 2 hónapon belül.

én nagyon ajánlom, egy csomó mindent érdemes megnézni. az Empire state building tetejére is fel lehet menni (mindenkléppen ajánlom) 20 dollárért, a kilátás pazar, főleg, mert kevesebb a turista, és az éjszakai NY nagyon szép! igaz marhára fúj a szél, ha mész, vigyél magaddal valami meleg ruhát:).

aztán... ha manhattenfől mész a kis szigetekre (sajna a nevüket nem jegyeztem meg), a kompok ingyenesek. ha veszel egy NYC térképet, azon ki lesznek jelölve a dokkok. ja, 150 dollárért lehet menni helikopter túrára, nagyon pazar, mindent megmutat, odarepül a szabadság szoborhoz is:)

a Centra parkra szánj rá nyugodtan egy napot (koncertek, mutatványosok, csónakázás, bicajozás, és még sorolhatnám:))!

a városban is nagyon sok látnivaló van, én a városnézős buszt nem ajánlanám, inkább ilyen idegenvezetős füzeteket, amiből szabadon válaszhatod ki, hogy hova akarsz menni, mit akarsz megnézni. pl a múzeumok előcsarnokába ingyenes a belépés, és már ott is nagyon sok dolog ki van állítva... igaz, én zárás előtt végigrohantam a fél múzeumot, mert WCt keresem :D

ja, China townban vigyázz, hogy el ne tévedj:D

az emberek nagyon kedvesek, ha látják, hogy térkép van nálad, akkor rögtön segíteni akarnak tájékozódni:)

a tömegközelekés egészen jó, bár először elég bonyolultnak látszik. pl nem mindegy, hogy egy színen belül az A,B,v C vonalra szálsz fel.. de ha rájössz, már egészen jól tudsz közlekedni. a metróra egy jegy 2,20$, de átutazhatod a föld alatt az egész várost. ha így akarsz közlekedni, akkor nem érdemes mindig jegyet váltani. időigényes, és fárasztó.


drogozást, bandázást én nem láttam, bár igaz, hogy csak egy részét láttam NYnak. ha nem mész olyan helyre, nem lesz semmi bajod. éjszaka kell jobban figyelni, ne metrózz egyedül, v ha lehet, akkor inkább taxizz(de az jó drága).

amit midnenképpen ajánlok, ami nélkül ne indulj el a városba: mindenképpen vegyél térképed, és legyen valami elméleti ismereted a városról -közlekedés, irányok. ez nélkül könnyen nagyon csúnyán eltévedhetsz (bár pl a rendőrök hihetetlenül segítőkészek)!

2011. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Barátnőm New Yorkban él 9 éve, de szinte azóta haza akar jönni. Ő nem szeret ott lenni, van munkája, lakása, minden. De utálja a várost. Hogy mit érdemes megnézni? Az idegenvezető megmondja, vagy vegyél egy ezzel kapcsolatos könyvet és válaszd ki a számodra megfelelő látnivalót és csinálj magadnak így külön progikat. Az idegenvezető úgyis azt fogja ajánlani, amiből neki is bevétele van.
2011. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem minden! Szívesen visszamennék bármikor! Fáradhatatlanul jártam az utcákat, 40C-os hőségben átmentem a Brooklyn hídon. Mégis legnagyobb élményem az ott látott színházi előadások voltak!
2011. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én mindig ámulattal nézem az Így jártam anyátokkalban NY-t. Imááádom, azokat a csodás helyeket, amiken járnak. Tuti lemennék a bárba, megnézném az ESB-et, mindenképp Brooklynba mennék, taxiznék jó sokat, megnézném a lakásokat, amikbe 'laknak' a szereplők. Húúúú, 2 hónap nem is lenne elég. :)
2011. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!