Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Voltál már New York-ba?...

Voltál már New York-ba? Milyen tapasztalataid vannak? (bőv. ).

Figyelt kérdés

milyen volt a repülő út? tényleg vesznek mind a 10 ujjamról mintát ha leszállok a repülőről? ._.


köszönöm előre is a válaszokat! :$


2011. aug. 19. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam, de valakitől hallottam, hogy míg Ferihegy 2-őn tök goromba és szigorú volt vele a személyzet, minthacsak az NDK-ban lett volna, addig az amcsi reptéren már tök jófej volt vele mindenki és sokkal egyszerűbb volt oda a beléptetés, mint Magyarországról a kiléptetés.
2011. aug. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én voltam de még 9/11 előtt szóval nem voltak még ilyen brutál dolgok, de barátom anyukája csak átutazott tavaly, és mégis majdnem szétszedték :/


A repülőút hosszú, és unalmas :) New YOrk klasz-

2011. aug. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
A reptéren pucérra vetkőztetnek.
2011. aug. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen,en irtam az egyik kerdesben hogy leszedik mind a 10 ujjadrol az ujjlenyomatot, de ezt ne ugy ertsd hogy leszalltal ,20 biztonsagior betuszkol egy lyukba es a veredbe martjak az ujjaidat es ugy.ez ugy zajlik hogy leszalsz a repulorol elindulsz a csomagjaid fele amit nyilakkal nagyon erthetoen jeleznek majd 3 kapu van turistaknak, olyan szemelyeknek aki mar valamien papirral rendelkeznek es az allampolgaroknak.Es te odamesz a neked megfelelohoz amiert te kimesz es ha eloszor jarsz ott akkor leveszik ugy hogy elöször leteszed a jobb v a ball 4 ujjat mar nem emlekszem hogy melyikkel kezdik kb 1 masodpercalat be szkenelik majd megkertek hogy tegyem ra a huvejk ujjamat es ugyan ez a folyamat megnezik az utleveledet megkerdezik hogy mit fogsz csinalni meg hogy medig szeretnel maradni te elmondod es atengednek majd elote meg a repulon kitoltetnek veled egy papirt hogy van e olyan amit visszel valamit pl allat, nagyobb ertek,etel,

a vamnal megnezik a csomagjaikat es ha enek vege kimehetsz a repterol.Hid el nem veszes ,nagyon segito keszek az amerikaiak.

2011. aug. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A repulo ut az eleg unalmas volt szerintem 8,5 ora,2 szer kapsz kajat egesz eheto volt ,2-3 filmet levetitenek, ha nincs bekapcsolva a biztonsagi ov jell akkor nyugotan tudsz setalni a folyoson el tudsz menni WC-re stb
2011. aug. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam egy csaladnal, az apa uzleti utra ment NY-ba es vitte magaval a ket fiat (13 meg 9 evesek) es megkert h menjek vele, hogy amig o targyal en jarjam a varost a fiukkal.

Mikor megerkeztunk o kulon szobaban volt en meg egy szobaban a sracokkal. Vaganyak voltak, nem kellett kulonosebben odafigyelni rajuk, csak tenyleg azert, h egy felnott legyen veluk. Masnap az apa odaadta az American Express kartyajat hogy induljunk varostnezni. A vicc az, hogy hasznaltam tobbszor a kartyat es a kutya nem nezte, hogy Peter nev van rairva (en meg ugye lany vagyok). Sot, meg ala is irtam a nevet a blokkon. Bejartuk az American Museum of Natural History, ami nagyon szupi volt, setaltunk a Central Parkban, meg az Intrepid repgepszallito anyahajot is atneztuk, meg felmentunk az Empire State Buildingbe. Ezt kb. ket napban. A masodik nap delutan az apaval talalkoztunk valahol, bementunk negyesben vacsizni egy olasz etterembe, aztan elmentunk egy szuvenir boltba es azt mondta valasszak valamit. Semmi normalisat nem talaltam igy kaptam egy NYC baseball sapkat, pedig nem is szeretem a baseball-t, na mindegy. Aztan atvette tolem a fiukat es mondta, hogy jo szorakozast, egyedul is visszatalalok a hotelba. Akkor en felszalltam a metrora, mert idaig csak taxiztunk es kivancsi voltam milyen a NY metro. Elmentem a Grand Central Station-re, megalltam az ora alatt, ahol oly sok filmet forgattak, majd kesobb elsetaltam az Apple boltba, utana pedig vissza a hotelba.

Az Apple boltban feltunt hogy egy feka odament a csajokhoz beszelgetni, de par szo utan mindegyiket ott hagyta. Odajott hozzam is, hamar kiderult hogy sexualis szolgaltatast akart, en meg felhaborodva odamentem az ajton allo security orhoz es jol bekoptem a fekat, hogy molesztalja az embereket. Az or beszolt a radiojaba es ketten mar ugrottak is ra a csavora.


Ezt azert irtam, hogy a sok szep es jo mellett fel kell keszulni az ilyen eshetosegekre is, de ennek ellenere biztonsagos varos (ha nem egyedul a sotet kies sikatorban setalsz) es mindig talalni egyenruhast, akihez segitsegert lehet fordulni. Amugy meg tele a hely turistakkal, es a tomegkozlekedes igen jo, eltevedni nehez (ha ertesz angolul).


Nekem ennyi szinte eleg is volt belole. Tul zsufolt, tomeg van, csatorna szag. Pesten is kulkeruletben laktam, szoval ez az igazi "downtown" fiiling nekem nem jon be; de turistaskodni par napra tenyleg megeri, mert egyszer oda is el kell menni. Ja, es baromi draga, eszmeletlen arak vannak mindenhol :(

2011. aug. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Túl sok arra az animal, hagyd ki szerintem!
2011. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
úú hát köszönöm mindenkinek a hosszú, és értelmes válaszokat:$ :))
2011. aug. 22. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!