Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Túltartozkodás esetén mennyi...

Túltartozkodás esetén mennyi idő után adják meg a vízumot Amerikába?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 07:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 és fél évet tartózkodtál túl, akkor 10 évig nem léphetsz be az Egyesült Államokba! Tehát, ha 2007-ben jöttél haza, akkor legközelebb 2017-ben próbálkozhatsz, de mivel nagyon sokáig voltál illegális, ezért nagy a valószínűsége, hogy soha a büdös életben nem mehetsz! Mert a vízumot a követség még csak-csak megadja, de a bevándorlási tiszt 99%-ban nem fog beengedni! Nekem van egy bevándorlási ügyvéd barátom itt az USA-ban, ő azt mondta, hogy akit 10 évre kitiltanak az országból, annak a legális visszajövetelére az esély gyakorlatilag egyenlő a nullával!
2011. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
kell még vízum Amerikába?? Én azt hittem már nem kell.
2011. aug. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"kell még vízum Amerikába?? Én azt hittem már nem kell."


Normál esetben nem kell, de akinek volt túltartózkodása, vagy bármilyen bevándorlási kihágása, annak továbbra is kell!

2011. aug. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Egyébként nem mondtak semmit hazautazáskor???Mármint mikor ellenőrizték a papírjaidat???
2011. aug. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként nem mondtak semmit hazautazáskor???Mármint mikor ellenőrizték a papírjaidat???"


Nem szokás ilyenkor semmit mondania a bevándorlási tisztnek!

Egyszerűen csak beviszi a gépbe, és megjelöli, mint túltartózkodót, de mondani nem kell semmit!

2011. aug. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen csak beviszi a gépbe, és megjelöli, mint túltartózkodót, de mondani nem kell semmit!"


Mi az,hogy megjelöli????Bocsi,de nem értem!Valamit csak mondanak nem???Pénzbüntetés jár???Vagy milyen procedúrával jár a túltartózkodás???Nem tudom,ezért kérdezem hátha tudja valaki!!!!

2011. aug. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Mi az,hogy megjelöli????Bocsi,de nem értem!Valamit csak mondanak nem???Pénzbüntetés jár???Vagy milyen procedúrával jár a túltartózkodás???Nem tudom,ezért kérdezem hátha tudja valaki!!!!"


Megjelöli a rendszerben, hogy ő túltartózkodott! Pénzbüntetést nem kap, sőt szólni sem kell a határon neki ez miatt, mert automatikusan tiltólistára teszik! Külön procedúrája nincsen, annyi szabály van, hogy amennyiben a túltartózkodás minimális(max. 1 hónap), akkor minimum 1 év kitiltás jár, ha ennél többet tartózkodott túl(a kérdező esetében 2,5 év) akkor ezért 10 év kitiltás jár automatikusan, tehát ezért nem szól semmit a határőr az ország elhagyásakor! A kitiltás lejárta után vízummentes utazásra nem jogosult, neki vízumot kell kérni és még akkor sem biztos, hogy beengedik az országba! Ha valaki egyszer illegális, az onnantól fogva elvágta magát majdhogynem örökre!

2011. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Hát ezt akkor elk...tam.Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólást.
2011. aug. 22. 15:30
 19/21 anonim válasza:
Egy baratomat most forditottak vissza. 2007 ben ment haza,tultartozkodott plusz mikor ment haza ujlenyomatot vettek tole mert le volt jarva az utlevele.Fel napot vartunk ra a Kennedyn mire kiderult,h elvittek Nevarkra az emigracios kozpontba. Ez pentek este tortent,vasarnap felraktak egy gepre. Hetfon reggel ert haza.
2011. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Utolso vagyok. Kihagytam,hogy o estaval jott.
2011. aug. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!