Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Campleaders? Tényleg megéri?

Campleaders? Tényleg megéri?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék kimenni, és minél több véleményre/élményre lennék kíváncsi. A neten már körbenéztem találtam is beszámolókat, fórumot, de szeretnék még több információt megtudni!
2011. szept. 7. 22:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm volt kint tavaly, jövőre lehet, hogy én is megyek. 8 hét szakadatlan meló (kapsz vagy 5 nap szabadnapot), a szállás és kaja minősége a szerencsén múlik. Viszont (ami engem nagyon vonz) a tábor után még 1 hónapig érvényes a vízumod és kapsz is annyi pénzt, hogy utazgass belőle. Ismerősöm bejárta a keleti partot. Plusz ugye elég olcsón megkapod a repjegyet, már az is igen jól jön.
2011. szept. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Én elolvastam a szerződést a neten és lemondtam róla. Szépnek jónak hangzik, de nincs 4-500 euróm, amit erre költhetek úgy, hogy akkor még lényegében el sem indultam.
2011. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen én is azért dilemmázok amit a második válaszoló írt, viszont biztosan rengeteg élménnyel lehet gazdagodni, önállósodni...stb Ja igen és ami a kaját meg a szállást illeti azokról is olvastam sok mindent, nem mind volt pozitív:D
2011. szept. 8. 22:44
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Második vagyok. Elég sok hosszabb-rövidebb távú önkéntes táborba lehet jelentkezni, lehet csak ezért vagyok elfogult, de ezek mellett ez a pénz nekem rengetegnek tűnik.

Lehet, hogy nem ugyanaz, de nézz körül az Útilapu honlapján, ők közvetítenek mindenféle táborokba jelentkezőket. Nekem eddig csak jó élményem volt velük (bár tény hogy más kontinensen nem jártam táborozni).

Ha pedig mindenképpen USA, akkor au pairként mennék inkább, az jobban megéri. Kevesebb stressz, ha jó családot fogsz ki még a repülőjegyedet is állják.


Lényeg a lényeg nem leszólni szeretném én ezt a dolgot, csak tény hogy ennél akadnak jobb lehetőségek is "kalandozásra". Persze ha mindegy lenne a pénz, lehet már ezt is kipróbáltam volna. :)

2011. szept. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen tényleg sok így kezdetnek , de ennél többet lehet kint keresni a campleaderssel, szóval még nagyon nem tudom:D Az au pairkedésen is gondolkodtam de mivel még tanulok csak 2-3 hónapig lehetnék kint, és általában ahogy nézegettem tovább alkalmazzák az embereket.Az Útilaput is "ismerem" azaz csak így honlapról, meg van ismerősöm aki volt 2 hétig Németországban, szóval lehet hogy kezdőknek először azt kellene megpróbálni?

Köszi amúgy az infókat! Te hol voltál "Útilapun" keresztül

2011. szept. 11. 14:57
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Sévodrszágban és Csehországban voltam 2-2 hetet (plusz néhány nap táborok után városnézésre, kirándulásra). Szerintem egy ilyen táborban tökéletesen belekóstolhatsz abba, hogy miről is szól az önkéntesség. Nagyon jó dolog, illetve rengeteg embert megismersz, látsz egy új kultúrát teljesen más szemszögből, mint ahogy turistaként látnád. Én nagyon szeret(t)em ezeket a táborokat, idén au pairként próbáltam ki magamat, szóval igyekszem minden lehetőséget megragadni a szinte ingyen utazgatásra.


Ha nincs ilyen jellegű tapasztalatod, akkor mindenképpen ilyesmivel kezdeném, aztán ha ez bejött és úgyérzed megéri, akkor még mindig nem késtél el az ccusa-ról.

2011. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tényleg köszi a sok infót! Au pairként mennyi időt voltál kint? és melyik cég által? vagy szabad itt ilyet kérdezni?:D
2011. szept. 11. 21:58
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Aupair.com-on találtam egy török családot, akik szimpatikusak voltak és engem választottak. Másfél hónapot voltam kint. Gyakorlatilag semmit nem kerestem rajta, de sokat kirándultam kint, mindent megkaptam, a család is nagyon aranyos volt.
2011. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igazán szerencsés vagy:) Akkor egyelőre a közelebbi táborokkal próbálkozom meg szétnézek az aupair.com-on is ! Köszönöm még egyszer a hasznos válaszaidat!

MInden jót!

2011. szept. 12. 21:42
 10/17 anonim válasza:
100%

szia, én kedden jöttem haza Amerikából, campleadersel voltam. igaz, soknak tűnik a pénz amit az elején belefektetsz, de egy olyan nagy élménnyel gazdagodhatsz amit sosem felejtesz el. nekem 350 eurot kellett fizetnem plusz 5 ezer ft meg még a vizumot kellett kifizetnem ami 28 ezer forint volt, de ennyi. es sokkal tobbet kaptam vissza, igaz ket es fel honapon at kidolgoztam a lelkemet 12-13 orakban, de igaz baratokat és nagyszeru embereket ismertem meg, majd a munka utan még 3 hetet utaztam texasban és a keleti parton és mindezt a campleaders nélkül nem tudtam volna megcsinálni. ha még mindig gondolkodsz rajta, nyugodtan irj, vagy menj be az irodaba a megbeszélére ott mindent elmondanak.

: )

2011. szept. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!