Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ez az utazás jó szerintetek?...

Ez az utazás jó szerintetek? Megéri? Link! 22/F

Figyelt kérdés

[link]


Barátnőmmel mennék a karneválra.


2011. okt. 24. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvastad, hogy hajójegy meg miegymás jön rá még, de 20000 ft alatt van.


mivel nagyon fietelok vagytok simán. de jobb lenne ha kicsit több és egy éjszaka valahol megszállni.


én az üveggárba nem mennék el. velence egy napra sem elegndö, de még valami üveggyárba is elmenni, mikor eleve álmosak is lesztek. inkább vennék egy utikönyvet itthon és kinézném térkép szerint mik azok amik elérhetö messzeségben vannak és megnéznéd.

2011. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, néztem. De szerintem megéri elmenni a muránoi üveggyárba. Meg eleve Murano egy sziget, ami hangulatos és érdemes megnézni. De az üveggyár fakultatív, tehát nem kötelező.

2011. okt. 24. 20:06
 3/11 anonim ***** válasza:
sztem megéri.Velencében voltam már.gyönyörű:)
2011. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj vele, hogy nagyon keves mindenre az ido. En is voltam ilyenen, nem veluk, de ugyanigy, busszal hosszu hetvegen es nagyon hamar elment. Tulajdonkepp vegig utaztuk. Egy napot voltunk a karnevalon, ami annyira lefogllt, hogy mas nem is fert bele. Szoval ha nagyon akartok menjetek, nagy elmeny, de az uveggyarat en kihagynam.
2011. okt. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én nem mennék így.


iszonyú fárasztó, és nem lesz valami nagy élmény...


inkább menjetek saját kocsival, aludjatok Jesolóban, és menjetek át hajóval Velencébe.


nyilván drágább, de lényegesen "minőségibb" élmény lesz.

2011. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Találtam egy másik oldalt, ahol fejenként 5000 Ft-tal drágább lenne, de onnan indulna ahol lakunk (Miskolc) és nem Pestről, amit ugye nem is ismerünk. Ráadásul az oda-vissza útiköltség is meglenne 5000Ft/fő. Jobban megérné ez: [link] ????
2011. okt. 24. 21:22
 7/11 A kérdező kommentje:
Mennénk kocsival, de erre nincs lehetőségünk.
2011. okt. 24. 21:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a barátnőmnek szánnám születésnapjára. Imádja Velencét! :)
2011. okt. 24. 21:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tobbszor is voltam, imadom. Mindig csak ugy, hogy egy ejszakat Jesoloban aludtunk.

Igy hogy reggel erkeztek este indultok vissza nagyon durva lesz. Szerintem sporolj meg egy kicsit es valassz masikat, amin maradtok egy ejszakat valahol a kozelben.

Voltam a szigeten meg az uvegfuvast is megneztuk. Persze nagyon klassz, de azt szamold bele, hogy a hajo ut kb. 20perc/fel ora (oda), szoval a kiruccanassal mar 1 ora elvesz amit a karnevalon vagy Velence bejarasaval tolthetnel. Plusz megeri leulni egy kavezoba es inni egy cappuccinot vagy enni egy pizzat. Ha csak jottok/mentek, erre mind nem lesz idod.

(mi elcsatangoltunk messze a karnevaltol es igazi gyongyszemeket talaltunk (kis pekseg, epuletek, terek stb.) a tomeg nelkul)

2011. okt. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én rengeteget utazok, főként külföldre. Már nagyjából 17 alkalommal voltam az utolsó 15 évben csak Olaszországban, a többi várost Olaszban és a többi külföldi országot még nem is számoltam ebbe bele ('97 óta a negyedik útlevelemet használom, az előző mindegyik betellt!). Szóval van egy kis tapasztalatom, és még csak 30-as éveim elején járok.


Olaszország kifejezetten egy nagyon hangulatos és sokszínű ország, én még semmiben sem csalódtam bennük, és mindig oda járunk vissza nyaralni is (mivel a Balcsi drágább Olasznál).


Nekem a véleményem az, hogy NE sajnáld a pénzt Olaszországra, főként ne Velencére és a karneválra! Ha teheted, menj inkább repülővel, mert nagyon gyorsan ott vagytok (reptér-reptér közt kb. 40 perc a menetidő és nem megy el egy majdnem teljes nap csak az oda útra és egy másik a visszára), vagy inkább vonattal (Bécsből, a Bécs-Velence járattal, ami 20:40-kor indul Bécsből és 08:34-kor van Velencében (EN237 a vonat járatszáma)), mert vonatból meg egy élmény a látvány - főként télen, amikor szép havas minden.

Sajnos tapasztalat, hogy a magyarok sajnálják rá a pénzt, de tény és való, hogy a magyarok sok kedvezmény mellett mennek el nyelvtudás és érdeklődés, kérdezősködés hiányában, holott tizen-iksz euróért már akár repülővel is el lehet jutni akár Rómába is.


Véleményem szerint jobb, ha magad szervezed az utazásodat. Ne próbálj meg mindenképpen csoportosan utazni, mert nem mindig azt kapod, amire vágysz, és mindent helyetted mondanak meg. Ekkor érj ide, meg akkor indulnak oda, erre az időre érj vissza, stb. Inkább szervezd meg magad az utadat. Lehet, hogy ennél a buszosnál kicsit drágábbra jön ki, de ez a buszos gyakorlatilag csak utaztat, mást nem ad. Épp most néztem a szállást Mestrében (ez gyakorlatilag Velence külvárosa, 5 percre (1 megállónyira) vonattal a karneváltól), 30 EUR/2 fő/éj ártól vannak kétágyas szobák a karnevál idejére. Ha vonattal mész, az oda-vissza utazás 1 éj szállással együtt KETTEN 200-220 EUR-ból kijöttök (ez bécsi indulással, vonattal értendő!). És nem lesztek időhöz kötve, és a vonat mégiscsak kényelmesebb a busznál! Sokkal kényelmesebb!


A lényeg, hogy ne próbáljatok bizonyos dolgokon spórolni, mert nem mindig éri meg. Jobb korábban gondolkozni, mint később bánkódni! Vigyetek magatokkal elegendő tartalék pénzt, ami csak tartalék vészesetre. Ha nincs elegendő pénzetek egy normálisabb minőségű utazásra, érdemesebb kölcsön kérni vagy elhalasztani 1 évvel az utazást. Ne az utolsó pillanatban kapkodjatok, hanem inkább rakjatok félre havi 5.000 Ft-ot havonta (1 éven keresztül) és máris megvan a pénz a jövő évi nyaralásra. :) Mi is így csináljuk. Előre gondolkodunk. És induláskor/foglaláskor nem azon törjük a fejünket, hogy melyik választás az olcsóbb, hanem úgy megyünk, ahogyan terveztük, és annyi ideig maradunk, ameddig szeretnénk, nem pedig egy nyomorult buszhoz alkalmazkodunk, vagy egy lepukkant szálláshoz.

És ami még fontos lehet: gyűjtsétek ki a kinti magyar követségek, konzulátusok címeit, telefonszámait, és csináljatok térképet az oda való eljutáshoz is! Nagy segítség, ha nem ott kell kapkodjatok helyben, vész esetén. Nem egy magyart láttam már ész nélkül kiutazni és vissza jönni nem tudni (néhányan vissza jegy nélkül mentek ki a nyár kellős közepén - gondolván, hogy helyben veszik meg a vissza jegyet - koppanniuk kellett, mert 2 hónapra előre le volt minden foglalva!). Ne essetek ilyen hibákba!


Kellemes utazást!

2011. okt. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!