Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért akarnak sokan az USA-ban...

Miért akarnak sokan az USA-ban élni?

Figyelt kérdés

Én vagyok egy hülye 14 éves gyerek, vagy más is vágyik oda?

Érdekelnének beszámolók és vélemények.

Miért pont amerika?

Ti hol laknátok azon belül?


2011. okt. 10. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Mert sokan azt hiszik,hogy ott kevés munkával is jól lehet élni. Igaz,hogy jobban keresnek,de ezért nem válogathatnak a munkákban. Most már ott is nehéz munkát kapni,olyanoknak is,akik évek óta kint vannak és van ismeretségük.
2011. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Mert nem éltek ott sohasem,csak a filmeket nézik.

Én éltem ott 10évet, egyetemen tanítottam (tehát nem tányért mostam) de nagyon nem szerettem.

A gyerekek iskolájára rengeteget fizettünk,hogy ne a állami járjanak, ahol motozás volt a bejáratnál.

Bár nagyon jó biztosításunk volt, imádkoztam, hogy a fogaik nehogy kilukadjanak, mert a kicsinél egy lukas tejfogra 300 dollárt fizettem.

A ház gyönyörűen nézett ki, hatalmas volt, de ha megnézted közelebbről,akkor OSB lapból volt az egész, összecsapva, szigetelés nélkül....(A férjem mérnök, mondta, hogy európában szinte egy eleme se lenne szabványos)

pedig ez egy egymillió dolláros ház volt (mi csak béreltük)

stb....

2011. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
mért, ti laknátok ott?
2011. okt. 10. 20:59
 4/17 A kérdező kommentje:

20:58


és miért jöttetek vissza?

(legalábbis így olvastam)

2011. okt. 10. 21:01
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerek(!!!) korom óta oda vágyok. Valami megmagyarázhatatlan vonzerő. Pedig sok rosszat hallani onnan is, de ez sem tud(na) visszatartani. Lehet, hogy az előző életemben ott éltem? :)

Gyönyörűek az USA tájai, városai és egyszerűen van az egészben valami spiritusz, amit ÉN itt, Magyarországon nem érzek, de tudom, hogy el kell érnem, át kell élnem, különben a semmiért éltem és halok meg (márpedig sok esélyem sajna nincs rá). Durván hangzik, de így van - és nem valami divat-dili, mert mondom, már óvodás koromban is imádtam azt a helyet.

Hogy azon belül hol élnék...? Rengeteg gyönyörű, lélegzetelállító hely van ott, de gyakran úgy érzem, egy sehonnai kis texasi, eldugott "porfészekben" is elégedett lennék.:)


Ez az én esetem. A "népszerűbb" ok inkább az "amerikai álom" fogalma, ami mindig is egy jobb élet reményét ígérte. Ennek történelmi okai is vannak, hosszú lenne most leírni róla mindent, de a lényeg az, hogy a tengeren túl minden másnak, jobbnak tűnik és - bár ott sincs kolbászból egyetlen kerítés sem és ott is vannak problémák dögivel, főleg mostanság - ez többé-kevésbé igaz is az Egyesült Államokra.

2011. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mert még nem népesítették be eléggé (Magyarország népsűrűsége 107, az USÁ-é 31).
2011. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Majd ha felnősz, elmúlik. :) Én is mentem volna mindenhova. Most már csak max látogatóba mennék, lakni viszont csak Németországba, Ausztriába vagy Svájcba.
2011. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Kedves 20.58.-as! Kérlek, írj arról a bizonyos "stb..."-ről is. Le akarom beszélni magam róla.
2011. okt. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves tegnap 20:58,

Engedd meg, hogy az altalad megvilagitott erem masik oldalat is bemutassam azoknak, akik kivancsiak ra. (nincs banto szandek bennem, szoval ne sertodj meg)

En itt elek es nemcsak filmet nezek:)

Az teny, hogy az oktatas nincs ingyen (meg a bolcsode sem) de ha mindket szulo dolgozik, kifizetheto. Ha csak az egyik, akkor lehet kerni segitseget es ha a havi kereset nem er el bizonyos osszeget, nem kell fizetni az altalanos iskolaban a gyerek utan, illetve csak valami minimalis osszeget.

Nem minden iskolaban van motozas es allami iskolak kozott is vannak nagyon jok. Persze ezt varos/allam valogatja.


A nagyon jo biztositasodban nem volt dental plan (fogaszati) (tudom, hogy te ezt tudod, de azoknak irom akik nem ertenek hozza) ezert kerult ilyen sokba a tomes. Akinek nem tul jok a fogai, annak megeri kulon fogaszati biztositast kotni, ami havi 10-20 dollarbol mar kijon, es akkor nem kell horribilis osszegeket otthagyni a dokinal.


A legtobb lakohazat az USAban fabol keszitik, aki itt el annak ez mar nem meglepo, talan az otthoniaknak furcsa, de ugy tunik nehezen szoknak le errol az amcsik hiszen a fa keznel van es olcso, tovabba konnyebb vele dolgozni (ill. javitani) mint egyeb epito elemet. A tobbmillio dollaros celeb hazak is szinte egytol egyig fa anyagbol keszulnek.


Szerintem a medianak irto nagy szerepe van az emberek vagyainak formalasaban. A legtobb film/sorozat arrol beszel, hogy itt milyen jo, illetve Mo-n milyen rossz.

En sajat boromon tapasztaltam, amit mas a mediabol tanul, hogy itt tenyleg jobb, es Mo-n nagyon nehez. Persze kell egy bizonyos talpraesettseg, hogy itt megallja az ember a helyet es megteremtse maganak a sajat amerikai almat, de ha valaki eleg tokos es tudja mit akar, szerintem ebben az orszagban meg mindig nagyobb eselye van arra, hogy ezt megtegye, mint Magyarorszagon.


Sokan vannak akiknek nem jon be es megutaljak a helyet, de szerintem meg mindig tobben vannak akiknek bejott, es az o elbeszelesuk alapjan (plus a media programozasa) miatt vagynak tovabbra is nagy szamba ide.

2011. okt. 11. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. amúgy nekem én is ovis korom óta hajtogatom azt, hogy amerikában fogok élni, és engem is magávalragadott a táj. persze, az angolomon van mit fejleszteni, mert én perfekt német vagyok, de azután már könnyebb. ki hol élne amcsiban?


nekem mondjuk eléggé bejön pennsylvania, ami 4 évszakos, de virginiát és carolinát is bírnám.


amúgy a szüleim szintén svácban élnének, mert ott szerintük minden szuper. hát nem, inkább rohadt drága. egy kiló cseresznye 13 frank volt a nyáron, ami azért nem kevés.

2011. okt. 11. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!