Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miket kell elintéznem itthon...

Miket kell elintéznem itthon (papírok, stb) ha külföldre megyek dolgozni?

Figyelt kérdés
Konkrétan Anglia, au pair, hallottam hogy pl. útlevél nem muszáj, de ilyenek hogy TB (nem fizetem, de anyukám szerint csináljam meg), meg hasonlók?
2011. aug. 6. 01:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A TB-det fizetned kell otthon, ez havi kb. 4500 forint. Ha emellé kiváltod az ingyenes EU-s tb-kártyát, Angliában jóval olcsóbban vehetsz majd igénybe orvosi ellátást.
2011. aug. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell TB-t fizetned,ha Angliában fizetsz.Elég ha csak szünetelteted a Tb-t otthon.Akkor nem lesz gond.

Angliában ha fizetsz akkor ugyanúgy jogosult leszel az orvosi vizsgálatokra mint ahogy otthon lennél.

Bár útlevél nem kell az országba bejövetelhez,de munkához jó ha van.Ha kint intézkedsz papírok után ,sok helyen az útlevelet kérik,mert az jobban tudják kezelni..Mondjuk a bankba számlaszám készítésnél jó ha van útlevél.

Igényelned kell N.I.number cardot( ez az angol TB) ezt kérik minden munkánál.

2011. aug. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

: ma 02:29 vagyok.

A szüneteltetésnél úgy értem,hogy ki kell tölteni egy nyomtatványt amiben kéred a TB ideiglenes szüntetését.

2011. aug. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, de mivel ő au pair lesz (ami nem munkaviszony hivatalosan, így nem adózik), neki ott nem kell TB-t fizetnie. Jobban megéri, ha itthon fizeti.
2011. aug. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!