Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit csináljak ha nagy koromba...

Mit csináljak ha nagy koromba az USA-ban szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés

Mik azok a munkák, amikkel meg tudnék ott élni? Melyik városokba sikerülne ez legjobban? Hogy van ez a vízum-dolog, nem értem?

előre is köszi a válaszokat, de azok, akik azt írják, hogy ne menjek Amerikába lefele kezecskét fognak kapni, mert nem az a kérdés...


13/l (8 osztályos gimn. 6. oszt.9


2011. nov. 19. 21:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nagy koromban, bocsánat
2011. nov. 19. 21:08
 2/12 bánomisén ***** válasza:
100%
Előszöris tanulj angolul, mert nyelv nélkül lehet bármilyen szakmád, nem fogsz tudni elhelyezkedni.
2011. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Először is kell nagyon jó nyelvismeret, másrészt egy nagyon jó és magas fokú végzettség! A vízum dolog az nehéz dió jelenleg, mert ha csak nem vagy tudós, akkor gyakorlatilag nem kapsz munkavállalói vízumot. De mivel még fiatal vagy, ezért ez a helyzet változhat. Manapság reális esély az országban való letelepedésre a zöldkártyalottó vagy egy amerikai állampolgárral kötött házasság. Halandó embernek munkavállalói vízumra nincsen esélye, mert nem találni olyan céget, aki a válság közepén egy külföldit venne fel, amikor helyben van rá több ezer jelentkező.
2011. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Angolul mindenféle képpen anyanyelvi szinten tanulj meg!!! Bár ezt mindenkinek csak ajánlani tudom! Az előttem válaszoló pontosan leírta neked, úgy ahogy van! Ergo: tanulj, tanulj, tanulj! Sikerülni fog, ne add fel az álmod, mert az már egy fél siker! Kívánok Neked minden jót, és jól választottál kontinenst!! De ha Ausztráliát választod, az még jobb Amerikánál is, bár én még ott nem voltam, csak nagyon sok információm van az ott élő magyaroktól, de Amerikában igen, és elég hosszú ideig, és sok helyen!!! Többek között New Yorkban 3 évig!!!
2011. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kéményseprő. Azok nagy koromban dolgoznak. ☺
2011. nov. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig lehet, hogy "lefele kezecske-arcoskodásból" lejjebb kéne adnod, mert hátha hallasz csuda dolgokat, amit nálad több évvel már mások megtapasztaltak. Tudod, okos ember más kárából...


Én nagyon ajánlom a külföldi munkát, nekem is nagy álmom volt USA és sikerült is kimenni és kint élni egy darabig. Volt jó melóm és nem lehet panaszom, de az a rendszer nagyon nem jött be és ez a filmeken se jön át. Azóta ha valaki kérdi én inkább Kanadát vagy Ausztráliát javaslom hasonló célra.

Még egy valami, ha nem csak dolgozni akarsz hanem ki települni is, akkor azt kezdd el minél gyorsabban, legkésőbb 20 éves korodig.

Ahogy más is mondta, angol nyelv nagyon fontos és nyári melóban menj el étterembe (nem büfébe) dolgozni, mert kezdetben olyan melókat fogsz kapni és nagyon jól jön majd minimális előismeret. Kezdetben csak olyan alja munkát kapsz meg amit a helyi nem vállal, de később ha jó vagy akkor juthatsz előre. Én eleve elsőbbséget éreztem a helyi feketék sé mexikóiakkal szemben csak azért mert fehér voltam. Akár ki akármit mond odakint ez még számít. Ettől eltekintve életed végéig ott csak egy első generációs bevándorló leszel.


Gondosan kell kiválasztanod a kiutazás helyét és idejét, mert pl Floridában október után indul a szezon és akkor könnyebb melót találni.

De mint említettem inkám máshova mennék én már a mai tudattal.

2011. nov. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, megy a "felfele-kezecske" :) de amúgy akkor nem tudok csak úgy kimenni Amerikába és ott dolgozni? Nem értem :S
2011. nov. 20. 15:16
 8/12 anonim ***** válasza:
23.03-as vagyok, és mélységesen egyetértek a 23.29-es hozzászólóval.! Ez így van szóról szóra. Imádtam Amerikát, sok helyen megfordultam, de ha még egyszer lehetőségem lenne, vagy Kanadát, vagy Ausztráliát választanám!!!
2011. nov. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocs: 23.07-es vagyok, és 23.24-essel értettem egyet!!!
2011. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Majdnem, 04:03-lesz az amire gondolsz. :)

Amióta átszerkesztették a GYIK-ot nem olyan egyértelmű sajnos.

2011. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!