Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USÁ-ban hova érdemes menni,...

USÁ-ban hova érdemes menni, és mit érdemes megnézni annak, aki először jár ott?

Figyelt kérdés

Régi nagy álmom, hogy kijussak USÁ-ba. Lehet (sajnos messze nem biztos), hogy ez az álmom jövő nyáron teljesül.

Túl sok pénzem nincsen, úgyhogy mindent, ami érdekel, biztosan nem fogok tudni körbe járni.

Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, láttam, hogy mások sem tudták "hol kezdjenek".

Nem azt a kérdést szeretném ismételni, hanem kicsit konkretizálnám: Szerintetek például lehetséges és reális-e, hogy New York mellett még pl. két hétbe egy másik keleti parti rész is beleférjen?

(Belföldi járat ára, stb.)


Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2011. nov. 29. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi most nyáron voltunk, összesen majdnem 2 hónapot töltöttünk kinn. Ezalatt a K-i és Ny-i parton is voltunk.


New York-ban 2 hetet voltunk. Illetve ebből 1 hetet voltunk konkréten New York városában. Utána kocsit béreltünk 5 napra. Elmentünk a Niagara vízeséshez. Majd átmentünk Kanadába, Torontó-ba. Innen Washington DC-be mentünk, majd vissza NY-ba és onnan repültünk tovább San Franciscoba.


Ezt viszonylag olcsón meglehet úszni, mert nem kell hozzá repülni, elég kocsit bérelni. A benzin pedig fele, mint Mo-n.


Egy másik javaslat amúgy Florida. Ez kicsit messzebb van, ide lehet, hogy már repülni kéne.

2011. nov. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm szépen a választ, ez nagyon tartalmas, szép nyaralás lehetett! :)

Én New York-ra és Floridára gondoltam amúgy, ha az megoldható, de minden ismerős felkiáltott, hogy de hát milyen messze vannak, és milyen drága a belföldi járat is. :s

Én sosem voltam még kinn, és nem tudom, hogy mennyire irreálisak az elképzeléseim, csak azt tudom, hogy annyi minden érdekel, és ha már egyszer (talán) kijutok, akkor szeretnék ezek közül legalább párat megnézni...

Már, ha összehozható. :) Természetesen a Niagara is nagyon érdekelne.

Szóval valami mászkálási irány és mód megtervezésében szeretnék segítséget. :)

2011. nov. 29. 20:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

New York varosabol szerintem eleg 3-4 nap. En mar tobbszor voltam ott es speciel egyaltalan nem jon be, szoval ne ugy kepzeld, hogy egy hetig csak amulsz-bamulsz, mert lehet, hogy par nap utan besokalsz.


Belfoldi repjegy arak utan jatszadozz a kovetkezo oldalakon:

expedia.com

southwest.com

jetblue.com

Amugy most neztem, 200 dodobol mar kijon egy NY-Miami returjegy juniusban.


A motelek weboldalain keress szallast: motel 6, super 8, travelodge stb. Ezek olcsobbak mint a tobb*-os hotelek es igazabol agy meg furdoszoban kivul mi kell meg?

Ha kalandra vagysz, akkor keress ingyen szallast a couchsurfing.com oldalon.


Az expedian kocsiberlest is tudsz nezni. Egy tipp: nem-repteri kolcsonzobol neha sokkal olcsobb autot kihozni, mint a repterrol. Persze ezekre a helyekre taxival kell elmenni, de neha meg ugyis olcsobb. A hatulutoje, hogy ezek az irodak nincsenek 24/7 nyitva (mint a repteriek) viszont van amelyik (pl. Avis) megengedi, hgoy a repterre vidd vissza a kocsit es mar ulhetsz is fel a gepre.


Szerezz be egy dombornyomott visa, master vagy amex kartyat es azzal koltekezz; biztosabb mint koteg penzzel a zsebedben.


Ha ettermek helyett boltban vasarolsz kajat, ugy megolcsobban meguszod es meg a kisebb motelekben is van altalaban mikro meg huto.

2011. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

20:26 vagyok

Szerintem te nagyon jól állsz a szervezéssel. Mi kicsit későn vettük meg a repjegyet, ezért már mentek fel az árak, de szerintem még így is jól megúsztuk.

200.000Ft volt darabja.

Ebbe benne van:

Budapest - New York

New York - San Francisco

Las Vegas - Budapest

Szerintem egy

BP -NY

NY - Miami vagy Orlandot

Miamo v Orlando - BP -t olcsóbban megúszhatsz, mint 200.000 Ft


Amúgy szerintem az American Airlines honlapjáról vegyél jegyet. Mi többször hívtuk őket telefonon, hogy segítséget kérjünk, és mindig nagyon segítőkészek voltak. Ráadásul én úgy vettem észre, hogy ők a legolcsóbbak is.


Fogalaláskor lehetőség van úgy keresni a jegyek között, hogy

"Visszaút más városból vagy más városba"

2011. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Vezetni sajnos nem fogok tudni, egyedül megyek, és nem nagyon mernék autóval nekivágni az ismeretlennek. :s Úgyhogy remélem, hogy azért valami busz is van ott...

Egyébként Orlando lenne Floridában a cél. :)

Kártyám lesz, étterembe nem nagyon terveztem menni, úgyhogy ezeket a tanácsokat mindenképp. :)

Tök jó lenne: New York (Broadway előadás :P)-Niagara-Florida (Orlando): DisneyWorld, Harry Potter Land. :P (Aztán felébredek, és rájövök, hogy álom volt az egész. :D)

2011. nov. 30. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:

15:23 vagyok


Broadway jegyet "olcsón" vehetsz a Times Squaren a TKTS irodában az előadás napján.

Nekem már évek óta nagy álmom volt a Billy Elliot megnézése. Akkor persze még Londonban gondolkoztam, mert az elérhetőbb uticél volt. Nem hittem volna, hogy New Yorkban fogom látni. :) A jegyet a TKTS-ben vettük 60$.Ez 50 %-kal olcsóbb az eredeti áránál. Ennél olcsóbban nem igen fogsz tudni venni Broadway jegyet.


Mi vettünk ilyen kártyákat amikkel "ingyen" be tudsz menni csomó helyre. Persze a kártyáért sokat kell fizetni, de sok helyre bemehetsz utána ingyen. Mi több szár $-t spóroltunk vele. Persze ez attól is függ, hogy kit mi érdekel.

A kártyák amiket vettünk:

New York Pass

Go Los Angeles Card

Go San Francisco Card


[link]


De van Go Orlando Card is. Meg Niagarás is. De azt csak akkor érdemes megvenni ha több napot tölt ott az ember.

2011. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jujj, köszönöm szépen, ezek nagyon fontos információk!!

És a Billy Elliot-ot külön irigylem! :D Nagyon nagy musical-fan (meg általában színház) vagyok, és régóta álmom volt a Billy Elliot (meg az Annie, de ez más kérdés...). Mikor kinn voltam Londonban, épp játszották is. Ne tudd meg, milyen könyörgést vágtam le a színházban, hogy engedjenek be, akár állok, de hadd nézzem meg. Nem volt jegy, és a könyörgés sem segített. :( A mai napig bánom, hogy lemaradtam róla, mikor ott voltam, és pont játszották is!! :(((

Szóval, ha kinn esetleg épp még menne... De úgy láttam amúgy, hogy most leveszik a műsorról. Ilyen az én szerencsém. :( Annie-t meg ősszel mutatják csak be, szóval az meg még nem lesz.

(Persze azért ez még nem fogja elrontani a nyaralásomat, HA kijutok. :))

2011. nov. 30. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!