Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyien szoktak évente...

Mennyien szoktak évente jelentkezni zöldkártya lottóra?

Figyelt kérdés

Mármint csak Magyarországról. Lehet ezt pontosan tudni?

Ha nem akkor körülbelülre mennyien?


2011. dec. 4. 18:20
 1/9 anonim válasza:
Összesen 50.000 zöldkártya van évente. Hogy magyarországról hányan azt énse tudom sajnos, pedig engem is érdekelne, de általában az átlag magyar aki el akarja hagyni az országot (az okos magyar) európában gondolkodik. Szóval szerintem ez maximum, a legeslegfelsőbb plafon az az 1000 fő!! ( Egyesült Államokban 1 398 724 (2000) magyar lakik)
2011. dec. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem 1000 nél biztos több ,mert azt tudom ,hogy évente kb 300 embert sorsolnak ki ami azt jelentené ,hogy minden harmadik nyer ami nem túl valószínű..

Sokan gondolom annyira nem is akarnak kimenni de azért megpróbálják mert semmit sem veszthetnek vele.

Viszont ez az 1 millió fölötti szám elég durva.:O

Gondolom ebben a kinti magyarok gyerekei is benne vannak...

2011. dec. 23. 09:45
 3/9 anonim válasza:

Első vagyok.

Igen természetesen benne van, itt a származásról van szó. Sokuknak már nem is a magyar az anyanyelvük, de akkor is nagy szám. Legtöbbjük '56ban ment ki, illetve a második világháború alatt, de még mindig nagy szám vándorol ki. Pár év és én is megyek. :)

2011. dec. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Te hogyan tervezed a kimenést?
2011. dec. 30. 15:22
 5/9 anonim válasza:

Hát most egyelőre még ez kicsit távoli, mert még csak most leszek 16, és csak 19 éves koromban tudok érettségizni (nyelvi előkészítő miatt, nem buktam vagy valami :)) De annyi biztos hogy kimegyek, és ami segítség az az hogy kb. 4-6 barátommal együtt megyünk ki, tehát könnyebb lesz mert ott leszünk egymásnak az elején. Kb 24 éves korom környékén fogok kapni egy nagyobb összeget (életbiztosítás, szabad felhasználású lakás előtakarékosság), tehát addig munkavállalói vízummal lennék kint, nem tudom milyen munkát tudnék vállalni, lehet elvégzek még itthon egy mixer tanfolyamot, vagy gogo tánctanfolyamot, bármit nekem mindegy. Azután hogy megkaptam a pénzt akkor tanulói vízummal lennék kint, (HACSAK addigra netalátán nem találnék valakit akivel összeházasodok). Harvadra szeretnénk járni, én eddig ügyvéd szerettem volna lenni, de rettentően túltelített szakma, tehát az egészségügyben szeretnék inkább elhelyezkedni.

Amúgy ezt jól összevissza elmagyaráztam, de ha valami más kérdésed is lenne nyugodtan írj privátot is :)

2011. dec. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5. valaszolo, hogyan tervezed a munkavallaloi vizum megszerzeset...??? Mert egy erettsegi utan megszerzett OKJ-s mixertanfolyamra nem fogod megkapni, mar ne is haragudj...

Ha komolyan gondolod, akkor irtad az egeszsegugyet, inkabb szerezz legalabb egy felsofoku apolo-szakvizsgat, azzal mar van eselyed megpalyazni egy olyan allast, ahol a munkaltato megkeri neked a munkavallalasit (amit evente kell hosszabbitanod)

2012. jan. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Van olyan mixertanfolyam ami nemzetközi vizsgát ad, OKJ-t nem tennék le amúgy se, nem tetszik. Először egyetemre akarok majd kint menni, de ha nem lesz rá elegendő pénzem elsőre akkor először munkára lesz szükségem, ezért lenne jó a mixerség.
2012. jan. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dani252 válasza:

Szia!

Elég régi bejegyzés, azóta már eltelt két év, még mindig szándékodban áll kimenni és a korább elképzeléseidet tartod?

Különben, milyen tanuló vagy, hogy Harvardra akarsz járni?

Nyelvet mennyire beszéled ?

2014. márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, sok idő eltelt de ilyen téren semmi nem változott :D

Ami azt illeti idén érettségizek, Magyarországon folytatom a tanulmányaimat és reménykedem, hogy mivel amit tanulni fogok hiányszakma az egész világon tehát lenne esélyem munkavállaláson keresztül zöldkártyához jutni. (remélem)

Addig meg minden évben jelentkezem a zöldkártya lottóra.

2014. márc. 17. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!