Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tud ajánlani valaki olcsó, de...

Tud ajánlani valaki olcsó, de elfogadható szállást Los Angelesben és/vagy New Yorkban, esetleg Miami-ban?

Figyelt kérdés
Márciusra kellene!
2012. jan. 9. 17:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Hirtelen utazás, és semmit nem tudok, mi kell! 1 hétre mennénk, kell vízum, vagy valami más papír?
2012. jan. 9. 17:30
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vízum kell, hanem ESTA-t kell igényelni (amennyiben új, bordó útleveletek van).

A szállás és repülőjegy árak nagyon-nagyon változóak! Az általad felsoroltak közül általában New Yorkban a legdrágább, de persze ott is, és a többi helyen is mindenféle szállást találsz.

Azt tanácsolom, érdeklődj egy utazási irodában, mert ők olyan ajánlatokat is megtalálnak, amit te a neten nem fogsz, és elég olcsón ki tudnak hozni egy utat.


Én is pont most tervezem a nyári amerikai utamat. Életemben először megyek, semmit nem tudok róla, most járok csak utána a dolgoknak. Viszont a felsorolt részeket nézegettem én is, úgyhogy, ha gondolod, adhatunk egymásnak ötleteket a programokat illetően. :) Ha van kedved, írj privát üzenetet.

2012. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

En losziban elek, es barmikor jonnek ismik, mindig segitek nekik a szallasban (berautoban) de csak ugy, hogy konkret elkepzelesuk van. Pl. az egyik mindenaron a viz mellett akart lenni. A masiknak mindegy volt a helyszin, mert vettek berautot, igy nekik a legolcsobb motelt talaltam (lehetoleg nem a getto kozepen).

Mivel qrva nagy mindharom varos es tenyleg attol fugg, hogy mennyi a keret, mit akarsz megnezni, kocsi kell/nem, datum stb ezert igy nehez ajanlani, hogy figyelj a Motel 6 a Sepulveda korut sarkan nagyon olcso.... :D


En mindig az expedia.com ot hasznalom. Nemcsak terkep, meg fenykep jar hozza (igy lathatod, hogy hol a szalloda, hogy nez ki) de a vendegek beszamoloit is olvashatod, amibol rengeteg hasznos info kiderul. Pl. hogy az egyikhez kozel van egy bolt, ahol lehet kajat olcson venni, vagy a masik mellett epp vasuti sinek vannak, ahol a tehervonatok este 8ig orankent mennek, reggel pedig mar reggel 6kor indulnak. Ha szeretsz aludni, akkor ilyen helyre nyilvanvalo, h nem mesz. Szoval ez igy nagyon tag, hogy ocso/elfogadhato szallas :(

2012. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a hostelworld.com szoktam szállásokat foglalni. Ezek olcsó ifjúsági szállók, szóval semmi komfortra ne számíts. Ahol én voltam LA-ban, az pont a Kodak Theatre-rel szemben volt a Walk of Fame-en, de laktam Downtown-ban is, na azt kerüld! Továbbá kanapészörföztem (couchsurfing.org), de ezt csak bátor én önálló embereknek ajánlom. NY-ban két hostelben is voltam, a környék jó volt. Több más helyen is jártam, de ezt az oldalt ajánlani tudom. A belső jegyeket én is expedia-n vettem. ESTA vagy megfelelő vízum nélkül el ne menj!
2012. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségeket! Bővebben leírom, miről is lenne szó! Egyik család barátunk hívott minket, aki külföldön dolgozik, Indiában, hogy márciusban jön haza, és itthon lesz április végéig! És szeretne kimenni a családjával Amerikába, elsődleges úticél Los A., de szóba jöhet New Y., esetleg Miami is! És hogy nincs-e kedvünk kimenni velük! Náluk is, és nálunk is van egy kisbaba, az övéké 10 hónapos, a mienk egy 13 hós! Mivel már régóta szeretnénk mi is kimenni, így mondtuk, hogy persze, kimegyünk velük! Még nincs fix időpont, de március közepétől lenne jó, kb. április közepéig, utolsó feléig! És mivel eddig ha közösen mentünk nyaralni, mindig én kerestem a szállást, így megkért, hogy nem-e keresnék most is én! Mivel két picur is jön, ezért igazából a lényeg, hogy wc-fürdő tartozzon a szobához (voltunk olyan helyen, ahol a folyosón közös wc és fürdő volt, na olyat nem szeretnénk)! Igazából a lényeg még, hogy tiszta legyen a szállás, és mivel én azt se tudom, mi merre van, így gondolom bérelni fogunk kocsit, hogy mindent meg tudjunk nézni! Amúgy a kocsi bérlés az hogy működik kint? Simán a mi jogsinkkal is vezethetünk? Bocs, ha hülye kérdéseket teszek fel, de tényleg ez lesz az első Amerikai utazásunk! SOkfelé jártunk, de ott még nem!
2012. jan. 10. 14:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha picikkel mentek, akkor ne a hostelek közt nézelődjetek, bár ott is vannak nem 10 fős szobák, de drágábban. Hogy az mennyire tiszta nem tudom.

A kocsi bérlés úgy tudom nem szokott gondot okozni, viszont valakinek állnia kell a deposit-ot és amíg vissza nem adjátok a kocsit zárolni fognak rajta egy összeget, ami lehet 100e ft is. Nemzetközi jogsit kell hozzá, de más nem. Remélem nem írtam hülyeséget, de én ezt az infót kaptam. Guglizz, tájékozódj. ESTA-ra még nem volt szükségem, más vízummal mentem, de én nem mernék gyereket vinni. Nem mintha kizáró ok lenne, de én nagyon félnék, hogy amiatt nem kapnék engedélyt.

2012. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp visszük magunkkal a gyerkőcöt, remélem, kapunk úgy is engedélyt! Sokszor volt már velünk külföldön, autóval is, és kétszer már repült is!
2012. jan. 10. 14:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Eleg sok motelben (a hotel olcsobb verzioja) jartam kulonbozo allamokban es az alabbi dolgok szinte mindegyikben megtalalhatoak: mikrosuto, huto, hajszarito, persze mindegyikhez sajat furdoszoba tartozik wc-vel, es adnak turulkozot, szappant meg valami sampon felet. Az esetenkenti folt a szonyegen, vagy szakadas a fuggonyon-tol eltekintve, mindegyik tiszta volt es ha az agynemu nem is szikrazoan feher, latszik rajta hogy frissen mosott.


Nemzetkozi jogsit intezzetek, necsak neked, hanem a parodnak is, hogy felvaltva tudjatok vezetni.

Ha mindannyian egy kocsival mentek, akkor erdemes "van"-t nezni, amikben altalaban 7-9 fo is elfer. Gondolom gyerekulest hoztok magatokkal. Ha nem, akkor lehet kerni a kolcsonzotol, de az extra. Csakugy mint a GPS.

Az autohoz mindenkepp kerjetek biztositast. Gondolom lesz sajat baleset biztitek, szoval a kocsira csak a minimalis biztit kell kerni (ami a kocsit fedezi es ha karcolas van, nem kell fizetnetek) ez cegtol fuggoen lehet olyan 10-15 dodo naponta. Vagyis a berleti dijra meg extranak ennyit szamoljatok ra. A gyerekules es a GPS is kerul kb. 8-12 dodoba per nap.


Ha van hitelkartyatok, megeri azt hasznalni az auto kolcsonzesnel (amin a kauciot lefoglaljak) de fizetni az utazas vegen kell, mikor leadjatok a kocsit, es fizethettek keszpenzzel is.


Minel elobb foglalod le a kocsit, annal olcsobb. Foglalashoz csak email cimet meg nevet kernek. Ha nem jelentkezel, akkor a foglalast torlik. Szoval nincs mit veszteni.

Az Avis kolcsonzo hirdet olyat, hogy 'pay now', vagyis a foglalas napjan a kartyadat meg is terhelik. Ez az opcio a legolcsobb az osszes kolcsonzo kozul, de csak akkor eri meg ha 100% hogy kell a kocsi. (mondjuk lehet torolni a foglalast 10dollaros buntiert, szoval lehet h meg igy is megeri elore kifizetni a kocsit)


LAX-rol kisbusszal eleritek barmelyik autokolcsonzot es a hazauton is csak leadjatok a kocsit es a kisbusz borondostul kivisz a repterre. Kolcsonzotol fugg de kb. olyan 10 perc az egesz. A repter kozeli nagyobb szallodakat keruljetek el, mert eszmeletlen tul vannak arazva, raadasul ha lesz kocsi, akkor mindegy hol szalltok meg.

Ha LA lesz az uticel es van meg kerdesed, irhatsz nyugodtan privit.


A belepes miatt nem aggodnek. Viszont bizos ami biztos alapon hozhattok magatokkal munkaltatoi igazolast (hogy titeket varnak vissza) illetve ha van ingatlan a neveteken, akkor arrol papirt.


Szerintem manapsag mar nem olyan szigoruak, mint anno, de azert jobb az ovatossag. Foleg, ha latjak, hogy babastul jottok :)

2012. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, hasznos volt! Ezek szerint Te kint élsz! Esetleg tudnál nekem írni olyan helyeket, amiket érdemes megnézni, ha LA-t válasszuk? Egy hetet leszünk kint! És milyen idő van kint március-áprilisban? Köszönöm szépen!
2012. jan. 11. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!