Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Orlando-ból egy napos kirándul...

Orlando-ból egy napos kirándulás Miami-ba? Működik? Orlando-ból. Ezt nem tudom. )

Figyelt kérdés

Nyáron lehet, hogy végre megvalósul a nagy álmom, és kijutok USA-ba - életemben először. Programokat tervezgetek, és azon gondolkodtam, hogy Orlando-ból át szeretnék menni Miami-ba is. Azt látom, hogy járnak buszok, de nem tudom megállapítani (mivel nem értek annyira Amerikához meg az ottani körülményekhez), hogy lenne-e olyan lehetőség, hogy reggel elindulok, este meg visszaérkezek?


Másik kérdés csak akkor él, ha az elsőre igen a válasz: Miami-n belül hogyan lehet tömegközlekedéssel eljutni a Seaquarium-ba? Nagyon tetszik így a honlapjuk alapján, csak elég megközelíthetetlennek tűnik autó nélkül. :D (Persze kérdés még az is, hogy hova érkezne a busz


2012. jan. 6. 22:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, most látom, hogy kicsit furcsán összecsúsztak a mondataim... Tehát a kérdésben szereplő "Orlando-ból. Ezt nem tudom)" - részt a leírás legvégéhez kell képzelni.

(Nem tudom, hogy sikerült így elrontanom. :D)

2012. jan. 6. 22:18
 2/12 anonim ***** válasza:
Más hiba is van benne. Pl.: Orlandóból és Miamiba, Miaminm Seaquariumba
2012. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a javítást.

A kérdésre is tudnál válaszolni esetleg? :P

2012. jan. 6. 22:41
 4/12 anonim ***** válasza:
konkrét választ nem tudok, de rohadt nagy távolságok vannak kint, érdemes kocsit bérelni ha van jogsid, meg egy GPS-t szerezni hozzá, egyébként ha megmondod hogy konkrétan hol fogsz lakni, akkor meg tudom mondani hogy menni fog-e mert ugye orlando sem egy kicsi város :) ja és le a nyelvtannácikkal :D
2012. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem javítom, ha ő maga nem teszi a saját szövegével, s semmit rossz, bántó szándék nem volt bennem. Van egy közkeletű tévedés, mely szerint az idegen szavakat kötőjellel kell toldalékolni.
2012. jan. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mondtam már, köszönöm a javítást, és szerintem ezennel lépjünk is tovább a nyelvtanon. (Egyébként én is törekszem a helyes beszédre és a helyesírásra, elnézést, hogy ezt a szabályt nem ismertem tökéletesen. Meghajolok a nagyságod előtt, de a kérdésemre adott válaszok most már jobban érdekelnének.)


Hát, hogy pontosan hol fogok lakni, azt még nem tudom, még csak szervezési fázisban van a dolog.

Miamit (remélem, így megfelel) egyébként, így kissé jobban belegondolva, elvetettem... Túl messze van, az egész nap elmenne az utazgatással.

Inkább Orlandoban (remélem ebbe nem köt bele senki) néztem ki pár programot - nagyon remélem, hogy a DisneyWorld, a Universal Studios és Legoland mindenhonnan megközelíthetőek? :)

(Vezetni nem tudok, és egyedül leszek, szóval csak valamilyen tömegközlekedés jöhet szóba sajnos...)

2012. jan. 7. 23:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Többször is voltam Orlandóban és Miamiban.

(Mindig autót béreltem, így a buszjáratokat nem ismerem.)


Az a baj, hogy nem tudod még viszonyítani, sem elképzelni az ottani óriási méreteket és a távolságokat!!!

Pl. a Disney egymaga akkora, mint fél Bp.!!

Egyhetes belépő is van, de ha ilyent vennél, akkor sem tudnál ott mindent megnézni, ill. mindenre felülni.


Szerintem keresgélj és tájékozódjál a neten, és majd csak utána kérdezzél.


(Amúgy, ha nincsen még jogsid sem, akkor még kiskorú vagy??)

2012. jan. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A tavolsag Orlando Miami kozott kb. 4 ora kocsival. Mivel nem tudsz vezetni, marad a busz, ami a kotelezo megallokkal es szunetekkel tobb mint 5 ora lenne.

Marad a repulo, vagy Miami kihagyasa:(

Repjegyeket az expedia.com-on nezhetsz, most neztem, majusban kb. 50ezerert mar kapsz. (Forint)

Minel elobb veszed annal olcsobb, szoval nem tudom mennyit szansz ra. Itt:

[link]

talalsz infot a repteri kozlekedesrol. A busz bevisz Miami belvarosaba vagy akarhova, ahova szeretned.

2012. jan. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most már eldöntöttem, hogy Miamit kihagyom, helyette Orlandoban szeretném megnézni a Seaworldöt. (Így is emiatt mentem volna Miamba, már látom, hogy közelebb is van hasonló.)

Azért kérdezek pont, mert tudom, hogy nem ismerem ezt az egészet, és tudom, hogy itt vannak olyanok, akik már voltak kinn.

Nem vagyok kiskorú, és van jogosítványom is, de nem nagyon vezetek még itthon sem sajnos (nincs autóm, nincs alkalmam), úgyhogy abszolút gyakorlat nélkül kinn, idegenben biztosan nem próbálkozom, mert csak bajt csinálnék. Azért gondolom (remélem), hogy máshogy is el lehet jutni ezekre a helyekre:

- Disneyworld

- Universal Studios (tudtommal a Disney és a Univ. közel vannak, nem? Tudom, hogy a közel mást jelent ott, de akkor mindkettőhöz megy valami busz?)

- Legoland (ide láttam egy ún. "shuttle" buszjárat reklámját, 5 dollárért, vajon igaz? Sosem tudom, mikor higgyek a netnek...)

- Seaworld

Kérek valakit, aki ismeri Orlandot, hogy mondja meg, lehet-e busszal ezekre a helyekre közlekedni, és esetleg, ha azt is tudná, hogy a buszok kb. mennyibe kerülnek (nagyságrendileg csak persze), azt nagyon megköszönném.

Persze, hogy én is keresgélek, meg próbálok tájékozódni, de nem tudom soha, hogy amit találok, az igaz-e, ezért kérdezek.

2012. jan. 8. 09:02
 10/12 anonim ***** válasza:

A fonokomek 2010ben voltak Orlandoban.

Tanakodott, hogy bereljenek kocsit vagy taxival kozlekedjenek. Mivel ok az egyik kozeli szallodaban voltak (Loews) igy a Universalon belul ingyenes busszal kozlekedtek.

Gondoltak, h berelnek egy kocsit, h atmenjenek a Disney Worldbe, de a kocsi berleti dija plusz a napi parkolas tobbre jott volna ki, mint taxival atmenni a Universaltol a Disneyig. Ok ezen a ket helyen voltak, a Sea Worldbe nem mentek at.


Arra keszulj fel, hogy itt iszonyu tavolsagok vannak. Vagyis a Disney's belul is mig elsetalsz egyik show-tol a masikig, megehezel :) Vagyis kenyelmes tura cipo a kotelezo.


Tudni kene, hol fogsz megszallni es akkor konnyebb utana nezni a kozlekedesnek. Persze a nagyobb szallodak inteznek shuttle (kis 7-9 szemelyes kocsik) vagy busz jaratokat a nevezetes helyekre. Van ahol ingyenes (benne van a szoba araban :) van ahol kulon kell fizetni. Amugy ezek a szallodak, de meg a motelek is ugy vannak berendezkedve, hogy tudjak, hogy a vendegeik 90%a a kozeli parkok miatt mennek oda. Vagyis a recepcios biztos tud segiteni megtalalni a legolcsobb megoldast (altalaban terkepet is adnak). Illetve, a szallodan belul ha megismerkedsz pl. egy csaladdal, akik taxival mennek at, akkor tarsulhatsz es elosztjatok 1maskozt a viteldijat.


Ajanlom az Expedia hotel keresojet. Nemcsak megmutatja a hotelt a terkepen, kepeket is nezhetsz es olvashatod mas vendegek beszamolojat. Legtobbszor nemcsak arrol irnak, milyen volt a szoba, hanem milyen kenyelmes volt onnan eljutni ide-oda.

Gondolom az angol megy, anelkul ne indulj el:)

2012. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!