Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 3 hónap alatt mennyit lehet...

3 hónap alatt mennyit lehet angolból fejlődni Amerikában?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok, szerintetek 3 hónap alatt középszintről mire lehet jutni kizárólag angol környezetben?Mennyire elég ennyi idő?
2012. jan. 11. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem elég sokra. Egy ismerősöm kiment Írországba mosogatni úgy, hogy nemhogy semmilyen idegen nyelven nem tudott, de a magyart is elég szarul beszélte, és pár hónap múlva teljesen folyékonyan tudott kommunikálni a helyiekkel.
2012. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Körülbelül annyit, mintha itthon sok-sok tízezer forintért három évig gyúrnád az angolt.
2012. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Jól hangzik.Akkor ez tapasztalat?A célom az lenne, ha haza jövök, meg tudjak pályázni olyan állást amihez követelmény a tárgyalóképes angol.Akkor ez esélyes lehet?
2012. jan. 11. 15:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán, főleg, ha most is középszinten vagy, attól azért nincs olyan messze a tárgyalóképes nyelvtudás. Én középfokú nyelvvizsgával (sosem voltam külföldön) jelentkeztem olyan állásra, ahol tárgyalóképes angol kellett, az interjún egy anyanyelvi pasival kellett beszélgetni, felvettek. Munkanyelvem az angol, de az elején sem volt vele problémám, hogy "csak" középfokom volt.
2012. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit teszel érte. Ha magyarokkal dumálsz, akkor semmit. Olvass újságot, magazinokat, nézz tévét, rádiózz, beszélj az emberekkel. 3 hónaptól én nem várnék csodákat, persze ha középszinten vagy, akkor folyékonyságban mindenképp fejlődsz. Kérdés, hogy később mennyit foglalkozol vele, mert sokan visszaesnek utána ugyanoda.
2012. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Van ismerősöm akit 3 hónap amerika után angol egyetemi tanárok hittek anyanyelvinek, ismerek olyat is aki semmit se fejlődött. Emberfüggő. Ha elkötelezett vagy, és figyeled a szavak kiejtését hangról-hangra és a hangsúlyozást is, akkor sokat. A legnagyobb kincs, amit csak kint lehet összeszedni, nyelvsuliban sosem, a hangsúlyozás. Arra vagy ráérzel amikor ott vagy, vagy örökké törni fogod az angolt.
2013. aug. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!