Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Műszaki cikkek vásárlása az...

Műszaki cikkek vásárlása az USA-ban és hazahozatala?

Figyelt kérdés
Ha veszünk pl. egy iPodot az USA-ban és jövünk haza az EU-ba akkor a repülőtéren kell-e valamifajta adót vagy vámot fizetni?
2012. jan. 13. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vámot kell. Ha eláruljátok, hogy ott vettétek.
2012. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Meg ÁFÁtis...
2012. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Nem érdemes külföldről vásárolni elektromos szerkezeteket, mert Európában 100hz-s a váltóáram USA-ban meg 50hz-s tehát előfordul, h kisül töltés közben, de nem biztos. Én erről tájékozódtam.
2012. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezert kell a csomagolastol megszabadulni es ugy elrakni, hogy "hasznalt"-nak tunjon.

En mar hoztam vadiuj Canon gepet, Apple laptopot, Toshiba laptopot, mobiltelefon stb.stb. Mind rendelesre hoztam, de csomagolas nelkul ugy jottem at vele a hataron, mintha a sajatom lenne.


Ha a gyanu felmerul, h kint vetted kerhetik, h igazold szamlaval, hogy Mo-n vetted. Persze ha ugy tunik, hogy "haszanlt" cucc, akkor szerintem nem foglalkoznak vele.

2012. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Patrik!

Ezt ne terjeszd! A valóság: Európa 230V 50Hz, Amerika

117V 60Hz.

Laptop, meg sok egyéb cikk töltője jó, mert használható:

110-240V, 50-60Hz.. Azaz: minden belefér ebbe...

2012. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ma 21:33 igy van.

Meg a hajsutovasamat is tudtam Mo-n hasznalni ugy, hogy egy filleres muanyag ajzat atalakitot hasznaltam (ami az amcsi lapos dugot a magyar hengeres villas szabvannya alakitotta)

2012. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Hát nem tom, én bontatlan iPad 2-vel mentem, oda se bagóztak :)
2012. jan. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Hát nem tudom mi legyen, mert ez az iPod 200$ alatt van és ha a bontatlan iPad-et nem szúrták ki akkor gondolom ezt se fogják de majd a reptéren elválik h mi lesz!
2012. jan. 14. 09:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Én ettől is messzebb mennék : nekem még soha nem vizsgálták át a csomagomat - mindig csak intettek,hogy menjek. Sem kifelé nem foglalkoztak velem(csak elkérték a vámárunyilatkozatot,amit a gépen töltöttünk ki) ,sem hazafelé nem bontattak ki egy csomagot sem.

Persze ez nem garancia arra,hogy mással,máskor is ugyanigy járnak el.

2012. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ami lemaradt : az USA árakra minden esetben számolj ÁFA-t(Tax) ,ugyanis kivétel nélkül mindenhol a nettó ár van kitéve.
2012. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!