Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen New York?

Milyen New York?

Figyelt kérdés
Kiköltözni könnyű? Könnyebb mint Ausztráliába? Az emberek milyenek?, nem olyan agresszív depressziósak mint itt? Munkalehetőség?, Időjárás?, Jobb mint Ausztrália? Mert Ausztráliáról többet tudok és ott az emberek kedvesebbek, közvetlenebbek, időjárás jobb.
2012. jan. 21. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A kiköltözés minden csak nem könnyű! A jelenlegi helyzetben, mint ahogyan már sokszor leírtuk, munkavállalás által kijutni gyakorlatilag lehetetlen, kivéve, ha valami elismert tudós vagy hasonló vagy. A reális esély a kijutásra, a zöldkártyalottó vagy a házasság egy amerikai állampolgárral.


Időjárás átlagos, én nem ez alapján választanék letelepedési célt! Az emberek olyanok, mint bármelyik nagyvárosban! Nyüzsögnek, rohannak, de nyugodtak, mert magas az életszínvonal. Teljesen más az amerikai mentalitás mint a magyar! Nem jobb, nem rosszabb, hanem más! Ha valaki ezt nem szokja meg, akkor nem fogja itt jól érezni magát! (Pl. Európában megszokott a széles szociális háló! Itt az messze nem akkora, itt ha bajod van, fizetned kell! Ha nincs biztosításod, akkor még többet!) Munkalehetőség van, de erről csak akkor érdemes beszélni ha már itt vagy, mert mint fenn írtam, munkán keresztül kijutni nemigen lehet. Ahhoz egyébként hogy élvezd a new york-i életet, ahhoz egy aránylag jobb állás kell, mert drága a város. Tudom, mert 3,5 évig éltem New Yorkban.

2012. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szar. Mocsok van, bűz, csóróság, és iszonyú magas a bűnözés.
2012. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Könnyebb mint Ausztráliába.A legjobb esély rá a zöldkártya lottó.Vagy házasodsz egy amerikai állampolgárral illetve ha kőgazdag vagy befektethetsz fél millió dollárt az USA-ba akkor kapsz zöldkártyát.
2012. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Lehet hogy New York egyes részei koszosak és büdösek de hozzá képest Magyarország egy trágyadomb.AZ USA-nak majdnem 4x annyi az egy főre jutó GDP összege mint Magyarországban....
2012. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
43%
21:41, igen, de vedd bele azt is, hogy napi rendszerességgel kirabolhatnak, elvéve ezzel a fantasztikus GDP-det, rosszabb esetben meg is ölnek. Manhattan és Brooklyn a világ legveszélyesebb helyei közt vannak...Pesten a Nyócker ezekhez képest virágos rét zümmögő méhecskékkel...
2012. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Manhattan és Brooklyn a világ legveszélyesebb helyei közt vannak.."


Te sem voltál még az USA-ban az is biztos! Ne a filmekből tájékozódj!

2012. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Olyanok mesélték nekem, akik ott élnek. Televíziót pedig nem nézek. Megnézném hogy te bemerészkednél oda, és ki is jönnél élve...
2012. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A negyedik vagyok , nagy USA rajongó vagyok de New York-ban nem élnék mivel ahogy mondtad nem jó a közbiztonság meg nem tetszik az időjárás.Szívesebben laknék Los Angeles , San Francisco-ban mivel ezek úgymond klasszikusabb amerikai városok és soha nem kell téli kabát.
2012. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%
Vannak rossz részei New Yorknak, de ez nem újdonság, mert minden metropolisznak vannak rossz pontjai! De inkább élek itt jó módban, mint Magyarországon, ahol az emberek mogorvák, lehangoltak, depressziósak, irigyek.(Ráadásul otthon nem becsülték meg a tudásomat és kibökték a szemem sza*os 90.000 Ft-tal, itt pedig megbecsülnek és meg is fizetnek. 5500 USD a havi fizetésem. )
2012. jan. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én éltem kint New Yorkban, Manhattanban és Queensben is voltam és nem igazán tartottam veszélyesnek. Nő létemre kimerészkedtem az utcára, egyedül mászkáltam (éjjel is), és nem történt semmi bajom...
2012. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!