Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadában szeretnék dolgozni...

Kanadában szeretnék dolgozni és kint élőkhöz vannak kérdéseim. Tudtok nekem segíteni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

2012. febr. 9. 16:38
 1/6 A kérdező kommentje:

-2008 óta vízummentesség van. Ez csak a turistákra vonatkozik, vagy arra is, aki munkát szeretne vállalni és letelepedni?

- Olvastam a pontrendszer létezéséről. Ez miből áll? Pl. Ha én diplomás vagyok és középfokúm van angolból, illetve gyakorlatom egy másik szakmában, akkor magasabb pontot kapok?

- A munkavállalási-és tartózkodási engedély mennyi időre szól és mekkora eséllyel kaphatom meg?

Azért fordulok hozzátok, mert ma voltam a budapesti Kanadai Nagykövetségen, de ott azt mondták, hogy csak Kanadai állampolgárokkal foglalkoznak. Kezembe nyomtak egy papírt, amin a bécsi Kanadai Nagykövetség elérhetősége van (természetesen nem lehet őket elérni). Egyáltalán hova fordulhatok, ha ilyen jellegű kérdéseim vannak? Köszönöm előre is!!

2012. febr. 9. 16:42
 2/6 anonim ***** válasza:

"2008 óta vízummentesség van. Ez csak a turistákra vonatkozik, vagy arra is, aki munkát szeretne vállalni és letelepedni?"


Csak turistákra vonatkozik! A munkavállaláshoz engedély kell!



"Olvastam a pontrendszer létezéséről. Ez miből áll? Pl. Ha én diplomás vagyok és középfokúm van angolból, illetve gyakorlatom egy másik szakmában, akkor magasabb pontot kapok?"


A pontrendszerben pont jár a diplomáért, a magas fokú, nemzetközi nyelvvizsgával bizonyított nyelvtudásért, szakmai tapasztalatért, esetleges rokonért, esetleges munkaajánlatért! (A középfokú nyelvtudás kevés!)


"A munkavállalási-és tartózkodási engedély mennyi időre szól és mekkora eséllyel kaphatom meg?"


Ha végig járod a bevándorlási procedúrát, ami 2-2,5 év



Azért fordulok hozzátok, mert ma voltam a budapesti Kanadai Nagykövetségen, de ott azt mondták, hogy csak Kanadai állampolgárokkal foglalkoznak. Kezembe nyomtak egy papírt, amin a bécsi Kanadai Nagykövetség elérhetősége van (természetesen nem lehet őket elérni). Egyáltalán hova fordulhatok, ha ilyen jellegű kérdéseim vannak? Köszönöm előre is!!

2012. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

* folytatom


A bevándorlási procedúra 2-2,5 év, ami után Permanent Resident státuszt kapsz, azaz állandó lakosi engedélyt kapsz, mellyel korlátlan ideig Kanadában tartózkodhatsz! (Ha betartod a szabályokat! Egy évben legalább 183 napot kell Kanadában töltened!)


Most lett megszigorítva a bevándorlási rendszer, így gyakorlatilag csak diplomával, magas fokú nyelvtudással és minimum 3 év igazolt szakmai tapasztalattal lehet kijutni!


(Sajnos, a tapasztalataim szerint, Kanadában hiába van otthonról szerzett diplomád, gyakorlatod, nem nagyon vesznek fel kanadai tapasztalat nélkül. Egyes fórumokon úgy hívják Kanadát, hogy a "diplomás taxisok országa". És van is benne valami, mert a legtöbb bevándorló évekig nem tud elhelyezkedni a saját, tanult szakmájában, mert nem ismerik el a végzettségét és tapasztalatát, ezért sokaknak nagyon drága tanfolyamokra kell járniuk, mások meg aljamunkát végeznek, mert valamiből élniük is kell.)

2012. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Még valaki? Én nem tudtam, hogy 3 év tapasztalat kell. Eddig mindenhol azt olvastam, hogy 1 évet kérnek. A szigorításról sem tudtam, mert szintén olvastam, hogy csak tervezik szigorítani, de még nem tették meg. És szerintetek hová fordulhatok, ahol segítenek a felmerült kérdéseimet megválaszolni? (Ha már a budapesti és a bécsi Kanadai Nagykövetség erre nem hajlandó.) Persze láttam a weblapjukat, de ott csak a száraz tények vannak. Ha további kérdéseim vannak, akkor mi van?
2012. febr. 12. 20:50
 5/6 anonim ***** válasza:
A külföldimagyarok.com fórumon nézelődtél? Hátha ott is tudnak neked segíteni
2012. febr. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, Utolsó! Sok hasznos infót találtam az általad ajánlott weblapon.
2012. márc. 1. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!