Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ban más az élet, mások...

Az USA-ban más az élet, mások az emberek, de mit takar ez pontosan?

Figyelt kérdés
Több válaszban is olvastam már, hogy az USA-ban nem jobb, nem rosszabb az élet, és az emberek ,hanem más. Ezt hogy kell érteni, mesélnél? Mesélnél az emberek mentalitásáról, miben különböznek a mindennapjaik, szokásaik...?Köszönöm előre is. Pl. az idegenek barátságosabbak egymással mint nálunk, vagy épp hogy ridegebbek?
2012. febr. 19. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ott is pontosan ugyanolyanok az emberek mint itt, vannak szegények, gazdagok, utálatosak, vendégszeretőek, mindenféle... az életed meg olyan lesz amilyet csinálsz magadnak teljesen mindegy hol vagy.
2012. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ralatív.Valakinek jobban tetszik az ottani kultúra , szokások és az amerikai élet , valakinek nem.Én is az USA-ban élek , de erre 5 éves korom óta készültem és imádok itt lenni.Tetszik az építészet a kultúra , az emberek mentalitása , viselkedése.
2012. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket már olvastam több helyen is. Épp ezeknek a kifejtésére lennék kíváncsi

-Tetszik az építészet, kultúra, az emberek mentalitása, viselkedése.-Na, erre lennék kíváncsi, hogy mi a különbség, szeretném ha leírnátok, megfogalmaznátok hogy is kell elkébzelni, mit kell ezek alatt érteni.

2012. febr. 19. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

Én is az Usában élek.Még sehol a világban nem találkoztam ennyi rokkant emberrel,mint itt.Rengeteg a drogos,nagy a bűnözés.Minél délebben laksz,anál inkább féltheted a családod a molesztáló,zaklató,és emberkereskedők miatt.Persze,ha jó az életminőséged,sok minden kiküszöbölhető.

Rengeteg az elhízott,igénytelen,gusztustalan ember,de itt a kutya nem foglakozik veled,ill. a másikkal.Itt az is megszokott,hogy pizsamában,benti mamuszban elmész a boltba.

http://www.youtube.com/watch?v=YvxNgdFeWqM

ezek valós emberek,egy valós boltban.

2012. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
73%

Van egy ilyen mondás, hogy mindenhol úgy bánnak veled az emberek, ahogy te bánsz velük, amilyen a te hozzáállásod.7

Az alapján, amit tanultam (amerikanisztikára járok), meg saját tapasztalataim alapján azt mondanám, hogy alapvetőn az értékekben van különbség. Nekik ugye nagyon fontos az önállóság, a függetlenség, sokkal inkább magukra számítanak ott, mint Magyarországon. Itt, ha valami bajod van, nem ciki a szüleidhez menni, ott inkább úgy gondolják, hogy old meg magad, ahogy tudod, és csak a legvégső estben fordulj másokhoz. Ugyanígy nagyon fontos az egyenlő lehetőségek, illetve a verseny. Pont ezért is olyan informálisak, ahogy a nyelvük is. Magasabb pozícióban lévő emberek is simán beszélnek szlenget, meg nem néznek le, mondjuk azért mert takarító vagy. Nagyon barátságosak, segítőkészek, mindig mosolyognak, ugyanakkor ez valahogy kicsit felszínes, mert a bajaidat annyira nem osztod meg a barátaiddal, meg ugye úgyis magadnak kell megoldanod őket.

A szokásaik is különbözőek. Például ami eszembe jut, hogy étkezéskor alig használják a kést. És ez nem ciki, hanem abszolút normális. A munkamorál is totál más. Nem azt nézik, hogy hogy tegyenek keresztbe a másiknak, hogy ők jobbnak tűnjenek, hanem tényleg a csapatmunkára mennek rá. És mivel egészen kis koruktól ezt tanulják, marha jól is megy nekik. Az iskolákban sem az elméleti tudást nyomatják (mint nálunk elég nagy részben), hanem a tudásnak a gyakorlatban hasznosítható része a lényeg.

Most így ennyi jutott eszembe, remélem segített! :)

2012. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó, igen segített sokat a válaszod, köszönöm. Segített, hogy kezdjen körvonalazódni egy kép róluk. Ha még eszedbe jut valami, szivesen olvasnám.

Nagyon érdekelnek más kúltúrák.

2012. márc. 25. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!