Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha első alkalommal nem engedet...

Emzéper789 kérdése:

Ha első alkalommal nem engedett be canadába az emigráció, mert 5,5 hónapot szerettem volna maradni, mikor próbálkozhatok újból?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem engedtek be? Visszafelé szóló repülőjegyed volt? Szobafoglalásod vagy meghívóleveled volt? Megfelelő anyagi fedezeted volt? (750 CAD/hó minimum). Mi volt a gond? Ha bármilyen priuszod volt az elmúlt 5 évben, az is gond lehet.


Egyébként, mivel nem kell vízum, ezért bármikor mehetsz újra. Amióta a romák elözönlötték Kanadát, azóta a kanadai hatóságok nagyon ráálltak a magyar állampolgársággal rendelkezőkre és fokozottan ellenőrzik őket.

2012. ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Turistaként utaztam,volt meghívólevelem a kanadai unokatestvéremtől,aki erre az időszakra vállalta az ellátásomat stb... azt mondta a nő,hogy szerinte dolgozni megyek és ott akarok maradni,holott meg volt a vissszajegyem időpontja is.nem vagyok büntetett előéletü,egy ittas vezetésem volt 10 éve.ennyi.

Ja a romák rendesen rontják a becsületes magyar polgárok esélyeit.a kanada hirekben nagyon sok magyar roma bűnözésről olvashatunk.

2012. ápr. 17. 10:57
 3/10 anonim ***** válasza:
hát ez elég szomorú... de tudtommal bármikor újra próbálkozhatsz.
2012. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom, mi volt a baj. Szerintem a rokoni szál miatt gondolták, hogy ott akarsz maradni, mivel ugye a "kedves" roma "testvéreink" is így csinálják, hogy először csak a rokonhoz megy, majd "véletlenül" ottragad. Az a baj, hogy a kanadaiak nem tesznek különbséget cigány és magyar között, mert csak az állampolgárságukat látják, így sajnos néha egy-egy becsületes magyart is hazaküldenek ilyen olyan indokkal. Egyébként érezhető a magyar állampolgároktól való félelem jelenleg, mert a romákkal azonosítanak minket.
2012. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez így van.Mennyire vagy ebben biztos,hogy nem fognak újból visszaforditani?Kitől lehet ezt megkérdezni?
2012. ápr. 17. 23:08
 6/10 anonim ***** válasza:
most ez csak egy hirtelen ötlet, de valami olyasmi bizonyíték lenne jó, hogy itthon van munkád, suliba jársz, vagy ilyesmi, amiről elhiszik, hogy te igenis vissza akarsz jönni? vagy nincs ilyesmi?
2012. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem,de nekem tutira kell mennem nem akarok mégegyszer 200erzet bukni.csak kiváncsiságból mennék ki,sok jót hallottam Canadáról.

amúgy köszi.de látom téged is foglalkoztat a téma.:)

2012. ápr. 18. 00:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Mármint, gondolom érdekel Canada.
2012. ápr. 18. 00:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagybátyámnak kanadai felesége van, 15 évig kint laktak, és mire úgy volt, hogy kimennék hozzájuk egyik nyárra, hirtelen visszaköltöztek Európába... :D azóta is nagyon vágyom ki, akár rövidebb, vagy hosszabb távra :)

Ami még eszembe jutott, hogy a canadahun.com fórumán kérdezd meg, hogy van-e ötletük, többnyire kedves és segítőkész kanadai magyarok vannak ott (én is nagyon sokat tájékozódtam már onnan Kanadáról).

2012. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Háát.nem volt szerencséd..az biztos,hogy egy teljesen más világ...30éves vagyok,joggal gondolhatták,hogy ott akarok maradni.ráadásul villanyszerelő a szakmám,ami ott hiányszakmának számit.rosszul esik hogy egy kalap alá vesznek minket a romákkal...

a canadahun sem tudnak biztosat mondani,csak találgatnak.

egyébként köszi az érdeklődést és az infokat.

2012. ápr. 18. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!