Kezdőoldal » Utazás » Európa » Valaki tud infót a way2london....

Valaki tud infót a way2london. Co. Uk címen levő munkaközvetítőről? Ez az első, ami nem tűnik lehúzó cégnek, bár itt is fizetni kell. ezek elvileg segítenek kint is számlaszámot csinálni.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 9. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:

"bár itt is fizetni kell"


Akkor lehúzás! A szabályok tiltják azt, hogy munkaközvetítésért pénzt kérjenek! Mindent meg lehet csinálni saját magadnak is(pl. bankszámlanyitás), ehhez nem kell közvetítő! Ha tudsz angolul, akkor mindent el tudsz magadnak is intézni, mert csak egy kis utánajárás kell hozzá. Ha meg nem megy a nyelv, akkor ne is gyere ki, mert, hacsak nincs ismerősöd, akkor nem kapsz munkát!

2012. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Neked gondot okozna bankszámlaszámot nyitni??Pedig ugyanúgy kell mint otthon.

Bemész a neked tetsző bankba (én ajánlanám a lloyds vagy a HSBC bankot).Az ott dolgozó banki ügyintézőnek elmondod,hogy számlát szeretnél nyitni,amire a fizetésed megy.Ennyi.Akárcsak otthon..

Ha előre pénzt kérnek akkor lehúzás,és ugyanúgy átverhetnek ők is.

2012. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem tűnik lehúzónak, de fizetni kell. Ez kicsit paradox. Amiben segítenek azt egy kis józan paraszti ésszel magadnak is meg tudod csinálni. Én nem bíznék ebben az oldalban, több szempont miatt is. Egyrészt Aniko David a vezető, márpedig alapszabály, hogy nem szabad semmilyen magyar vonatkozású céggel kapcsolatba kerülni idekint, mert rendesen megrövidítenek. Másrészt borzasztó angollal vannak írva az infók, mintha google-vel fordították volna le. Szerintem komolytalan. Számlanyitáshoz pedig csak nem kell segítség.
2012. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nemcsak a számlanyitásról van szó,csak azt írtam példának.ezek vállalják,hogy kiméssz,elkisérnek szállóra stb,és 10 napon belül melót találnak 5.93 fontos órabérért.szállás 80/90 font/hét.3 hetet előre kell adni.és alap angolt kérnek.namármost én 5 hónapja tanulom a nyelvet,már csak 1edül,mert nincs zsé angoltanárra.az se biztos,hogy az angolom elég lenne oda ki.és végül de nem utcsósorban kéne 200ezr körüli összeg a kezdéshez,azt mondják.amúgy meg a nagyokosoktól kérdem,hogy intézitek el,hogy ismerős nélkül innen melót találtok magatoknak kint innen mo-ról,és összehangoljátok a szállással is...
2012. ápr. 10. 17:16
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Kezdjük azzal,hogy nem vagyok nagyokos.

De segítek neked.

Én hagynám őket a fenébe.nemcsak azért mert ahogy előttem írta valaki google fordító szerint írták angolul.

Hanem azért is mert már most egy óriási hibát találtam ami hazugság az ő részükről

5.98 font az órabér??? Nos ez nem igaz.A törvény szerint 2012 szeptemberétől 8.08 font a minimál órabér.Ennél kevesebbet nem is lehet adni a törvény értelmében.

Abban igazuk van,hogy ha szobát akarsz bérelni akkor 1 hét szoba bérlési díj és + 2 hét deposit. előre fizetendő.De ezt is bárki akár aznap eltudja intézni.Csak bemegy az ügynökségre és elmondja milyen szobát akar.Azt,hogy 10 nap és szereznek melót..nos mi a garancia erre?? Ez nagyon ismerős szöveg egyébként.A londoni magyarok is ezzel a szöveggel jön.

Nem csodálkoznék,hogyha kimész,és kifizettél mindent előre,akkor a kezedbe nyomnak egy listát,hogy ezeknél a munkaközvetítő irodákban tudsz munkát találni magadnak..

Hogy mások hogy intézik el,hogy legyen munka és szállás??

Hát úgy,hogy előbb összegyűjtik a megfelelő anyagi tőkét amivel akár 2-3 hónapig is ellene.

Addig amíg a pénzt gyűjtik intenzíven tanulják a nyelvet,így induláskor már tud annyira angolul,hogy el tud boldogulni.Ha mindez megvan,akkor kirepül Anglia egyik városába legyen az London vagy Bristol. Egy éjszakát egy hostel-ban s el tud tölteni az ember.Másnap reggel meg szinte minden második lépésnél belebotlik az ember egy szoba kiadó irodákba.Megnézi a képeket,elmondja,hogy kis szoba kell,legyen fürdő,és ajánlanak-Ha tetszik kifizeted a depositot és aznap már aludhatsz is a szobában.A munkával ugyanez a helyzet.CV-kel minden második üzletbe bemegy ami munkaközvetítő irodák,és leadja a CV-t,hogy munkát keres.Hirdetni is szoktak.Ha van ami tetszik,akkor gyorsan lecsapni rá,hogy te itt akarsz dolgozni.Ha talpraesett vagy akkor találsz melót.


De ha nem tudsz angolul,és szerinted mindenki butaságot ír,meg nagyokosak vagyunk,akkor én sok sikert kívánok neked,és kívánom ritka szerencsés legyél hogy ez a cég ne csapjon be,ne csalja ki a kevéske pénzedet amit összegyűjtöttél.

2012. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat ..Rosszul írtam-6.08 font az órabér amit kötelező kifizetniük ha dolgozol.

Még valamit.Vannak szobák amit 60 font /hét..Keresni kell.Vannak olcsók és jók,vannak drágák és szarak..

2012. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

En egy magyar lany vagyok es 6 honapja jottem Londonba a fennt emlitett ceg segitsegevel.


Diplomam van es beszelek angolul, megis ugy gondolom, hogy a New way to London segitsege nelkul nem tudtam volna ervenyesulni az Egyesult Kiralysagban.


Amikor kierkeztem, a ceg vezetoje vart a buszvegallomason, ahova az altala adott informaciok alapjan konnyen eljutottam. A ceg vezetoje Aniko David egyebkent egy kedves, segitokesz magyar holgy.


Termeszetesen az elso nap kifizettem a szallasert 2 het depozitot valamint egy het alberletet.


A £200-ot nem volt kotelezo befizetnem, de en ugy gondoltam, hogy megbizok ezekben az emberekben es megvarom hogy alakulnak a dolgok. Megerte!

A £200-ert cserebe kaptam egy professzionalis cv-t, minden hivatalos ugyet elinteztek nekem, beszeljunk akar bankszamla nyitasrol, vagy az NI megszerzeserol valamint (mivel nem voltam pincer azelott) egy intenziv treningen vettem reszt, ahol megtanultam a pincer munkahoz szukseges alapokat...


Minden helyre ahol meg kellett jelennem, a ceg egyik munkatarsa eljott velem, es segitett forditani szukseg eseten. (habar kozepfokum van, eleinte nehezen ertettem a kulonbozo akcentusokat...)

Munkat 3 nappal a kierkezesem utan kaptam szinten a ceg segitsegevel.

Sott a mai napig ha kerdesem van barmivel kapcsolatban a ingyen tanacsot adnak, segitenek ingyen. Szerintem ez a nem mindegy....


Amint irtam a £200 befizetese nem kotelezo.

Termeszetesen kijohettem volna a cegen keresztul csak ugy, hogy a szallas reszet veszem igenybe a dolognak es sajat onerombol munkat keresek, ami itt eleg nehez ha nincsenek ismeroseid....


En csak annyit tudok mondani, hogy valojaban eletem egyik legjobb donteset hoztam meg amikor ezt a ceget valasztottam segitsegul. Meg egyszer koszonom nektek!

2012. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Oh es a nemzeti minimal ber £6.08, emelve lesz 2012 oktobereben £6.19-re.
2012. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!