Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az Amerikaiak ha elégedetlenek...

Az Amerikaiak ha elégedetlenek az országukkal, hova szeretnének elutazni?

Figyelt kérdés

Mi,európaiak ha elégedetlenek vagyunk,némelyünknek eszünkbe jut,hogy Amerikában jobb lenne,de mi van az amerikaiakkal?

Ők hova vágyakoznak?


2012. máj. 2. 01:26
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Sehova. Az amerikaiaknak nincs földrajzi tudatuk. Gyakorlatilag semmit nem tudnak az USA-n kívülről, ez alól talán kivételek a közeli trópusi helyek, mint Acapulco meg a Bahama szigetek. Általában azért az USA-n kívülről azt képzelik, hogy mindenki a lábuk előtt hever, vagyis ha az USA-n kívül vannak, akkor ők valami kiskirályok. Ebben az összefüggésben Acapulco meg a Bahamák azok a helyek, ahol ezen az alapon mindenkit könnyű megdugni. Az USA-n kívül, egy más kultúrkörben nem is tudnának semmit kezdeni magukkal, mert a plázázás, bowlingozás, bulizás stb-n kívül semmilyen egyéb kulturális aspektust nem érzékelnek. Tehát például nem veszik észre egy házon, hogy régi, és műemlék. Számukra csak értelmetlen. Így például Európával nem is tudnak mit kezdeni. (az amerikaiak 1%-a jut el Európába, és azok is az amerikai mintájuk szerint értékelik. Feltűnően népszerűek a k*rvanegyedek pl Párizs, Bois de Boulogne) A világnak még max azokat a helyeit ismerik, amit lerohantak, arról meg azt gondolják, hogy az valami borzalmas pokol, meg ott a sátán lakik.

Mellesleg nem tudom kitől hallottál te ilyet, hogy pont oda vágyna. Szerintem ember nincs, aki vágyna a szemétbe, a sivár városképbe, a lepukkant infrastruktúrába, az otromba megoldásaik közé.(pl ahogy eltüntetik a domborzatot autópálya-építés közben) Az amerikaiak nagy része meg gőgös, bunkó, egy részük pluszban még tenyérbe mászó. Hamar lesznek közönségesek és agresszívek stresszhelyzetben. Meg mindegyikben van egy mozgalmi jelleg, amit beléjük tápláltak a különböző propagandák, és ettől oltári szar közhelyeket mondanak teátrális körítéssel.

2012. máj. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem semmi volt ez az első válasz az biztos. Én azért ennyire nem írom le az usat. Azért az elgondolkodtató dolog hogy a világ vezető hatalma. Egyébként az amerikai és európai kultúra szinte teljesen megegyezik. hisz lényegében az indiánokat nem számítva ott is európaiak élnek. kivétel nélkül mind holland-angol-spanyol-portugál ősöktől származnak meg egyéb európai népektől. meg hát Európa is sajnos keresztény kultúrára épül és Amerika is. bár Amerikában azért ez inkább elfogadottabb mi nálunk véleményem szerint inkább minden népnek ha feltétlen szükséges vissza kéne térnie a kereszténység előtti vallásához. Nem hiszem hogy elégedetlenek lennének talán ha még is azok lennének akkor max japán jöhet szóba az szinte ugyan olyan gazdag mint Amerika, de szerintem ha normálisan akarnak élni ugyanabban a kulturális közegben akkor Európa bármely országa megfelelne nekik. na jó a Balkán meg moldávia és egyéb elmaradott nevetséges ország félék pl: Koszovó azért nem de ezek senkinek sem valók max ilyen Csádból meg Zambiából bevándorolt jött menteknek.
2012. máj. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Akkor én úgy írok, hogy habár 12 éve de éltem egy évet amerikában, majd ezek után angliában is egyet, és 5 éve Németországban élek.


Habár én new york környékén voltam, de az amerikaiak is levannak nyügözve az európai kultúrától, szokásoktól, és bizony az európai környezetvédelemtöl.

Mióta németországban élek, már több olyan amerikai családdal találkoztam, akik kimondottan azért jöttek németországba, mert a gyermekek számára megfelelö környezetet akartaka felnövekedéshez, olyat ahol kevesebb az utcákon az agresszió, ahol a könyezetre j igen oda figyelnek, ahol a légúti megbetegedések kevesebb, ahol az oktatás szinvnala magas, és ahol egy teljes világcsödöt is áttudnának vészelni.


Na de hogy a németek se legyenek elégedettek. Apósom mindig morog (német), ö pl a svédeket, norvégokat isteníti. De angliába a svéd kolléganöm meg azért ment mert otthon nem érzte jónak a megélhetést, és londonban több lehetöséget látott.


szóval nincs olyan nép aki boldog lenne azzal ami van.


Néha jókat röhgök hogy a németek mikért tüntetnek, és bele gondolok, hogy a magyaroknak ez eszébe sem jut, mert náluk a megélhetés sokkal nagyobb probléma, mint más.

2012. máj. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Az elso komment irto nagy altalanositas volt...kedves valaszolo, hany eve elsz itt, hogy csak ilyeneket tapasztalsz?


Ket (amerikai) csaladot ismerek(tem), akiknek elhuzott innen a szive, az egyik Nicaraguaba koltozott a masik pedig St. Johns-ra (US Virgin Szigetek). Pedig mindket csalad jo modban elt, szoval nem a megelhetes miatt eveztek mas vizekre.

2012. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Részben igaza lehet az első válaszolónak, sok ilyen amerikai is van.

De sok olyan ember is van, a kulturált rétegből, akik nagyon vágynak Európába, lehet, hogy csak utazgatni, de a gazdagabb rétegnél divat Európába (Svájcba, Franciaosrzágba stb.) küldeni a gyereket tanulni például. Igenis van egy réteg, akit vonzanak a műemlékek, várak, mert otthon ilyet nem talál.

2012. máj. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
DE buta vagy, első..
2012. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom így hirtelen, hogy Kanadába vagy Angliába talán. Esetleg Ausztráliába.

Azt sem tartom kizártnak, hogy Európába jönnének, az Első válaszoló butaságával ellentétben ugyanis tényleg nagyon csodálják Európát, és az európai kultúrát. Franciaországba mennének talán, vagy Spanyolországba (spanyolul tanulnak ők leginkább, meg franciául).

De persze ez csak az én véleményem.

2012. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Menekülnek gazdagok az adóhatóság elől

www.napi.hu


Ez igen csak kielégítő válasz nem?????

2012. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
első vagyok. Tényleg egyoldalúsítottam a dolgot, de attól még nem butaság. És nem imádják Európát. Maximum a fehérek között egy csoport. A többiek leszarják.
2012. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Először is leszögezném hogy az amerikaiak nem elégedetlenek az országukkal.

Beszélgettem amerikaiakkal, éltem már amerikai családdal amerikában!

Egyszer felhozódott az utazás téma és kérdezték hogy merre jártam már. Én erre felsoroltam vagy 20 európai meg pár afrikai országot ahova kirándulás vagy nyaralás céljából ellátogattam. Na ekkor el voltak ájulva hogy én már milyen sok helyen jártam, meg hogy milyen sok mindent láttam és átéltem.

Én is visszakérdeztem hogy ti nem utazok? Amerikán kívül jártatok-e már?

Mondták hogy az egyik ok: nekik amerika olyan nagy hogy egy élet kevés arra hogy mindent lássanak

A másik ok pedig amikor nyaralni mennek akkor valami napsütötte homokos tengerpartra vágynak. Florida országon belül van ezért valamelyik Karib-tengeri szigetországba/ szigetre mennek.

De ez is személytől/családtól függ. Ki mennyire tehetős, ki mennyire kalandvágyó, ki mennyire szeretné látni a világot! Ne általánosítsunk egy nemzetet!

2012. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!