Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van esélyem valahogy kijutni...

Van esélyem valahogy kijutni Amerikába vagy Kanadába?

Figyelt kérdés
Most fogom megszerezni az első szakmámat és szeretnék kijutni a 2 ország közül valamelyikbe. Amerika kicsit jobban húz. Ott New Yorkba szeretnék menni. Ha sikerülni munkához jutnom a szakmába(web programozó) akkor ha lenne rá lehetőség kivinném a szüleimet is. Ez az ország úgy szar ahogy van...már elnézést aki még szimpátiázik vele. De törvényesen lopnak csalnak és hazudnak az ország irányítói(teljesen mindegy, hogy melyik párt van kormányon, egyikbe se lehet megbízni) és ez csak egyre rosszabb lesz, lassan a levegőért is adózni kellesz, vagy lehet hogy már az is bele van számolva valamelyik adóba..:S Szóval, van-e rá bármi esély, hogy az életemet/tünket ott folytassuk? Az angol nyelv elsajátítása folyamatban van, tehát az nem lenne akadály, kifolyólag a szakmám miatt is. Köszönöm a válaszokat.

2012. máj. 14. 19:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
Esélye mindenkinek van, csak nem mindenki tud élni vele. Szerintem a legbiztosabb, ha megpróbálod. Persze csak miután megtanultál _rendesen_ angolul.
2012. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
65%
Zöldkártya lottó. Próbáld meg.
2012. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
27%
meg esetleg angol mellett tanulj meg magyarul is.... helyesírás egyes
2012. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 andybaby válasza:
100%

Szia!

Ha lehetőséged van mindenképpen próbáld meg, ha nem jön össze max. elmondhatod, hogy nem sikerült, de világot láttál. Én is azon vagyok, hogy elhúzzak ebből a "csuda szép- csuda jó" országból!!!(vagy ha e kettő nem jön össze mért nem próbálkozol Európával? )

Sok sikert hozzá!!

2012. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
igen, ha Amerika nem jönne össze akkor Európa marad. Mindenféleképpen mennék el innen. Kedves 20:09, melyik volt az nagy helyesírási hiba ami annyira gáz számodra?? -.-
2012. máj. 14. 20:13
 6/32 anonim válasza:
100%

hadjad az ilyen retardaltakat akiknek az a maniajuk h belekossenek a helyesirasba. magyarorszagon csak ez megy ,egymast szidni meg fikazni.


amugy tanulj meg angolul es aztan menj

2012. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
100%

Sziasztok :)


Én véleményem szerint is lehetőség mindenkinek van rá, csak meg kell próbálni! Véleményem szerint, ha rögtön találsz ott munkát, akkor az nagyon jó lenne. :)

És egyetértek azzal, hogy a gyakorikérdéseken a javarésze szídja a kedves kérdezőket, csak nem tudom megérteni, hogy, ha komoly kérdésről van szó, akkor mégis mi a fenéért osztják meg, hogy nekik nem tetszik, vagy nem is tudom máshogy fogalmazni. Nagyon fel tud idegesíteni az ilyen tevékenységek!


Érdeklődnék, hogy hogyan terveznéd a kiutat? :) Lakás, vagy egyebek? :)


Üdv :)

2012. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
100%
van rokonom meg jó pár ismerősöm is az USA-ban. én is utánajártam már a lehetőségnek, hogyan lehetne kijutni. kb. 0 az esély, kivéve ha nyersz zöldkártyalottón. amúgy meg max akkor kapsz zöldkártyát ha olyan szakmád van ami kint nagyon hiányszakma (pl. ápoló), de szerintem a webprogramozó nem ez a kategória. meg ha beállsz az army-ba akkor kapsz asszem 2-3 év szolgálat után zöldkártyát meg az egyetemet is állnák utána (én akkor kezdtem az egyetemet, mikor ezt néztem, szóval hasznos lett volna). ez volt 2 éve. Kanadával nem tudom mi a helyzet, de szerintem oda könnyebb lenne bekerülni.
2012. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Olvastam valahol, hogy ha cégen keresztül kapsz kint munkát akkor ők elintéznek bizonyos dolgokat(biztosítás,stb). Van amelyik még segít a lakás intézésben is.

Kanadába haverom rokonai laknak, ezért van tervbe véve Kanada is és 2-en kimennénk. Majd ha lehetne vinném a szüleimet is.

Mi kellene ahhoz, hogy ha én valahogy sikeresen letelepednék, hogy Ők is ki tudjanak költözni?

2012. máj. 14. 20:34
 10/32 anonim válasza:
100%

20:32 vagyok.

ha találsz egy céget amelyik foglalkoztatna, akkor tényleg ők intézik a nagy részét a dolgoknak, a rendesebb pedig lakáskeresésben is segít, ez igaz. szüleidet meg úgy tudod kivinni, ha találsz nekik is munkát. USA-ban van azért ész is ha kell, olyat nem engednek be akit csak eltartani kellene az ottaniaknak.

mondjuk nem tudom mennyi idősek a szüleid, de a nyugdíjas otthonok horribilis áron vannak, jóval drágább mint itthon, vagy akár Európában. ezt csak így a jövőre tekintve. ez megintcsak USA-ra értendő.

2012. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!