Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Régi és új útlevél?

Régi és új útlevél?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy USA céghez megfeleltem és szeretnének alkalmazni.A régi kék útlevelem adataival indították a munkavállalási engedély ügyintézését.De én hülye közben kértem új útlevelet!Ha meg jön az új írat a régit érvénytelenítik. Fojtatható a vízum kérelem a régi írat adataival?

2012. máj. 15. 09:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Akkor is érvénytelenítik a régi útlevelet ha az újat nem veszem át?
2012. máj. 15. 10:04
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt elba*tad akkor, amikor új útlevelet kértél. Mivel az új útlevélnek más a száma, mint a réginek, így a munkavállalási engedély iránti kérelem is megszűnik és új eljárásnak kell kezdődnie, mivel érvénytelen irattal nem kaphatsz engedélyt.
2012. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mint,ahogy írtam mi van ha nem veszem át az új útlevelet?
2012. máj. 15. 10:20
 4/9 anonim ***** válasza:
automatikusan érvénytelenné válik a régi, amint gyártásba kerül az új, attól függetlenül, hogy átveszed-e vagy sem, a rendszerben az új lesz az érvényes csak
2012. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én felhívnám a megfelelő emberkéket,és mondanám nekik,hogy változtassák meg az útlevél számomat.Többnyire nem okoz gondot,mert a régi számok mellé oda írják az új számot.A régi útlevél már érvénytelen lesz,de nálad marad.Ha kell vidd magaddal azt is,igazolva,hogy tényleg a tied.
2012. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megoldódót a probléma!

Írtam a követségnek fél órán belül válaszoltak is.

Bemásolom a levelet hátha valakinek hasonló problémája lenne!


USConsular, Budapest ✆

10:31 (22 perce)


Tisztelt Uram!


Köszönjük levelét.

A ceg csak a munkavallaloi engedely kerelmet indithatta el, a vizumkerelmet Onnek kell beadni, amikor megkapja a jovahagyott engedelyt.

Azt mar az uj utlevellel megteheti a regi utlevelet vissza kell kernie a magyar hatosagoktol, igy fel tudja minkettot mutatni.


Üdvözlettel,

Nem-Bevándorló Vízum Osztály

Amerikai Nagykövetség, Budapest

[link]

www.travel.state.gov

2012. máj. 15. 10:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja BOCSI Köszönöm mindenkinek a választ!!!
2012. máj. 15. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy régi, kék útlevéllel nem is lehet beutazni az USA, csak az újjal, ami már chip-es.
2012. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet régi kék útlevéllel utazni ha az érvényes legalább hat hónapig és tartalmaz érvényes vízumot.ESTA kérelem benyújtásához kell az új típusú.Ha régi az útlevél és még érvényes vízum kérelem benyújtásához van kötve mint régen.
2012. máj. 15. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!