Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy néz ki az USA ban (pontos...

Hogy néz ki az USA ban (pontosan Virignia államban) a bülcsibe való beszoktatás?

Figyelt kérdés

3hónapja költöztünk ki az USA ba a családommal, és hamarosan eljön az idő, hogy a 2 éves kisifiunkat bölcsibe adjuk. Otthon erre már bevált módszer van, ugynevezett beszoktatás. Valaki konkrétan el tudna itteni infoval látni, nála hogyan volt itt kinn? köszi előre is!

Üdv egy aggódó Anyuka


2012. máj. 23. 03:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt még ha virginia államba élnék sem lehetne megmondani.


Èn Németországban élek itt családi napközit vezetek, de itt is tanultunk pár módszert. LEgkedveltebb a berlini módszer, de van több módszer. Az ovodák, bölcsik is mind mást szeretnek, más vált be, és persze anyuka is mondhatja mit szeretne.


A berlini módszer lényege: hogy 3 napot az anyuka folyamatosan ott van a gyerekkel, leül egy sarokba, és aktívan ott van (ez napi 2 óra kb). Ha a gyerek igényli akkor felveszi, de szép lassan mindent átvesz a gondozó. Anyuka ekkor nem olvas, nem beszélget, hanem ott van.

Majd 4-ik naptól (persze gyerektöl is függ) anya elmegy egy fél órára. Elbúcsuzik és elmegy. Félóra múlva vissza jön, felveszi és haza mennek. Ezt pár napig gyakrolják, aztán ha jól megy akkor otthagyja egész idöre.


Ezt lehet gyorsítani, vagy lassítani, de ez egy jólbevált megoldás.

2012. máj. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdezte, hogy hogy van ez Virginiában, erre te leírtad a berlini módszert. Minek?
2012. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Mert segítségére lehet!!!

A világon sok helyen alkalmaznak hasonló dolgokra egy fajta módszert. De ha más fajta van virginiában, akkor sem lehet sokban különböző! Aki leírta a berlini módszert, legalább hasznos infót mondott. Ellenben veled, aki nem a kérdésre válaszolt, csak leszól másokat.

Nem kéne leszólni, aki segíteni próbál...

2012. máj. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Igen kedves második egy módszer nem azt jelenti hogy csak Berlinben használják, ez a módszer neve, azért írtam le a nevét, hogy ha akar a kérdezö rákereshet a neten, és lehet bövebb infot kap róla.


De ha van gyereked tudhatod, hogy még egy falun belüli 2 ovoda is másképp csinálja a beszoktatást, ezért is írtam egy kedvelt, módszert, ami ha nem is 100%-ig betartandó de kiindulást adhat a beszoktatásnál, mert hát minden gyerek más és más.

2012. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm az infot! Sajnos internetes kutatásaim alapján, illetve néhány megkérdezett alapján, itt USA ban nem divat a beszoktatás...Ezért is estem kétségbe..mert egyébként meg természetesen nem vagyok hajlandó otthagyni a gyerekem sehol, hogy kétségbeesetten üvölt.. Ha esetleg valaki knkrétan USA ban szoktatta már be kiscsemetéjét, nagyon megköszönném, ha megosztaná a tapasztalatát velünk!

köszi előre is

2012. máj. 24. 01:26
 6/7 anonim ***** válasza:

megint elsö vagyok.


Most jutott eszembe, hogy valaha Nanny-t dolgoztam Long Islandon 1 évet (már 12 évet). Itt egy 2 éves kisfiura vigyáztam reggeltöl estig, de öt iratták be heti 2x délelöttre a helyi csoportba. Itt volt beszoktatás. 2 napot lehettem bent vele, majd kikelett mennem, de ablakon keresztül nézték az anyukáka a csemetét, és ha sírt bemehettek. Az én "kisfiam"-nak rosszabb volt, mert nannyt nem engedtek be, hogy ne legyen erösebb a kapcsolat köztük, így szegénynek üvöltenie kellett.

De hát amúgy is rossz volt a kisfiunak mert reggeltöl estig csak is én voltam vele, a szülök soha egy perccel elöbb nem jöttek haza.

2012. máj. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

na szuper, ez már egy kis reményt ad, hogy legalább megengedik majd hogy ott leheseek, és ha sír, bemehessek..

köszi

2012. máj. 24. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!