Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » óvoda/bölcsi beszoktatás?...

óvoda/bölcsi beszoktatás? Kinek hogy alakult?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt szokta meg, volt-e sok sírás, hogy csináltátok, mennyi idővel kezdés képen?Mekkora volt ekkor gyermeketek?

Lehet bölcsis lesz a lányom, másfél éves, GYES mellett muszáj lenne dolgoznom, és már nézelődök munka terén, ha összejönne, érdekelne mire számítsak:)


2012. máj. 18. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Az enyémek csak az oviról "hallottak",még csak a legnagyobb ovis,Vele nem volt gond. Nálunk beszokatás sem kellett. Sokat mondtam mielőtt oviba kezdett járni,hogy milyen klassz lesz ott,játszhat sokat sok gyerekkel,elmeséltem,hogy ha Őt elkísérem majd az oviba,akkor ott majd le kell cserélni a cipőjét benti cipőre..stb,onnan én meg boltba megyek a tesóval,meg ebédet főzök,majd ebédkor érte megyünk,és együtt jövünk haza. Tudta mire számítson,nem volt hiszti,az első naptól elvolt,csak elég félénk gyerek,és első pár nap csak megállt az ajtóban, "felmérte a terepet" .

A második csak szeptemberben kezdi az ovit,de Vele sem lesz gond,mert Anyák napján mikor muszáj volt magammal vinnem, nem ült le velem,hanem ment a nővéréhez és a gyerekekkel együtt Ő is "szerepelt",amit tudott énekelt,tökre elvolt! Nem érdekelte semmi,csak hogy Ő is ott lehessen!


Sok sikert a munka kereséshez!!!!


Üdv:3 lányos

2012. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Majdnem 2,5 éves volt a kisfiam, mikor bölcsis lett, tehát jóval nagyobb, mint a tied, de ha úgy vesznek vissza dolgozni, ahogy eredetileg volt, akkor 21 hónaposan ment volna bölcsibe. Az első 4-5 napon sírdogált reggel, volt, hogy alig tudtam a gondozónőnek odaadni (a szokásos: ő bent már rég nem sírt, mikor én még mindig zokogtam a bölcsi előtt, mint egy idióta), aztán volt egy pár nap, mikor akkor sírt, mikor érte mentem, de azóta nincs gond, szereti a gondozónőt, azt mondja, neki két anyukája van: én és Kati néni.


Kisebbek is vannak nála a csoportban, és ők hamarabb és könnyebben beszoktak, mint a nagyobbak.


A beszoktatás úgy nézett ki, hogy 1. nap mindketten ott voltunk 2 óra hosszát, aztán otthagytam egy fél órára (Úgy ordított, mint akit nyúznak, átfogta a combom: Anya, anya, anya is marad! Huhh, még az emléktől is könnybe lábadt a szemem, aztán mire fél perc múlva behallgatóztam a csoportszoba ablakán, már a Süss fel napot énekelte teljes átéléssel.), másnap már másfélre, aztán már délelőttre. Én még elhozom délben, ő augusztustól lesz ott alvós, szeptembertől dolgozom, de a bölcsivezető kérte, hogyha nem gond, akkor hozzam előbb, így áprilistól már jár.

2012. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!