Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit gondoltok min. Mennyi...

Duffyyd kérdése:

Mit gondoltok min. Mennyi penzre van SZUKSEG 1 Los Angelesi utra (Hollywood) es mennyi az a penz amibol nagyon kenyelmesen ki lehet jonni, es sok dolgot lehet vasarolni?!

Figyelt kérdés
Elore is koszi.

2012. jún. 14. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Háát, pont azon múlik, hogy mennyi az a "sok vásárlás". nyilván milliókat el lehet verni, de sztem min. 5-600ezer kéne.
2012. jún. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Okee,koszi szepen :) Alapbol a repjegy se vmi olcso ugh az tuti h kell 1 csomo penz...
2012. jún. 15. 00:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ha úgy vesszük,hogy egy retúrjegy olyan 300 ezer forint, akkor számolni kell a szállással, kajákkal, látnivalók belépőjegyeivel,és egyéb vásárlásokkal. Ha sokat is akarsz vásárolni,és kényelmesen akarsz is élni,akkor inkább legyen 600 ezertől a csillagos égig az összeg.

350 ezer forinttal el se indulj.

2012. jún. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szállás: hostel a legolcsóbb.

Tömegközlekedés és gyaloglás olcsóbb, mint autóbérlés.

A költőpénznél az sem mindegy, miket akarsz csinálni. Megéri Go Los Angeles Card-ot venni, vagy Los Angeles City Pass-t. (Attól függ, miket akarsz csinálni.)

Pl. Disneyland messzebb van, oda buszos túrát kell foglalni, vagy tényleg autó kell.

Los Angeles bizonyos részei is (pl. Santa Monica) jóval messzebb vannak Hollywood-tól.

Szóval, mi a terv? Nem mindegy...

2012. jún. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én voltam már többször LA-ben és most megyünk aug végén a férjemmel 3 hétre.

Ha nincs ismerösötök akinél lehet lakni akkor szerintem horror az ára. Nekünk van ismerös igy a szállás meg van oldva. Minimum 2 hétre menjetek, mert rengeteg a látnivaló és ha már elmész odáig mindenképp el kell menni Vegas-ba San Francisco-ba is.

Sorba veszem a költségeket. amiket tutira lehet számitani. Ezek az alap dolgok ebben nincs a kaja és a dolgok amiket vesz az ember.

Repjegy 2fö: 400.000 Ft

Autóbérlés: kb 400 D.(a 3 hétre nekünk) Muszáj autó mert örült nagy távolságok vannak, és a tömegközlekedés nincs jól kiépitve. Természetesen 1-2 helyre lehet menni azzal, attól függ hol laksz. Ahova kocsival 30 perc alatt jutsz el az tömegközlekedéssel van hogy 3 óra!!! Szoval rengeteg idöt veszítesz.

Belépök a Disenyland-be, Universal Studios-ba és a Sea Worldbe (San diego) kb 100.000 Ft/2 fő Ezeket mindenképp érdemes megbézni, örök élmény. Ha film mániásak avgytok vannak egyéb film stúdiók ahol vannak utak, de ha nem tudtok jól angolul felesleges mert a felét sem fogjátok érteni. A neten vannak árak.

A kaja olcsó viszont ha 2-3 hétig mindent magatoknak kell venni, ha nincs ellátás a szálláson akkor azért az is jó kis költség lesz.

A ruhák stb. Olcsobbak mint itthon, viszont LA-ben drágább mint mondjuk egyéb Ca-i városban mivel itt magasabb az adó. Vegasban van outlet Mall. Ott érdemes vásárolni. LA-ben pl a Ross(dress for less)-ben. Ez is outlet szerüség csak itt nem márkánként van hanem egyben az egész. Mint egy nagy turkáló, de a jobb fajtábol:) és nagyon jó kis cuccokat ki lehet fogni. Én hónapok óta nem veszek itthon semmit, mivel majd ott ugyis rengeteg dolgot találok.:)

Vannak a neten jó kis utibeszámolók is és hasznos tanácsok nézz utána.

Szerintem ha nincs ismerős (a szállás nagyon drága lesz) akkor kell 1Millió/fö. Föleg ha kényelmesen akarsz lenni.

2012. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom !! :)) Sok hasznos tanacsot adtal ! ;) Nektek pedig jo nyaralast kivanok az angyalok varosaban ! ;) Remelem 1x nekem is sikerul eljutnom oda. Epitgetem meg az angolom. Koszii. :)
2012. júl. 4. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen. Köszi, biztos jó lesz ,már nagyon várjuk:))))
2012. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!